Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki lakásban él az hol tárolja...

Aki lakásban él az hol tárolja a dolgait?

Figyelt kérdés

Lakásban hol tárolod a biciklit, szerszámokat, karácsonyi dekoráciot, régi dolgokat amiktől nem akarsz megválni?

Hova rakod a mélyhűtőt, befőtteket, 1-2 zsugor ásványvizet meg olyan dolgokat amik sok helyet foglalnak?

Házban nőttem fel és a padláson tudtunk tárolni mindent, de a paneleknek csak közös tárolojuk van ami nem biztonságos. A szomszéd lelophatja a biciklidről a lampákat vagy valamit nekiüt, el is tud lopni dolgokat.

Arrol nem is beszélve hogy ha van egy robogód akkor azt hol tárolod. Láttam olyat aki betolta a lepcsőházba de ezt nem engedik és ha emeletenként 1 családnak lenne egy robogó akkor nem férne el mindenkié. Az utcan nincs biztonságban és télen meg csak nem hagyná ki az ember az utcán hogy lepje a hó. Garazs nem mindenkinek van.


Én a házamnál csináltam tárolót az udvarra, amolyan fészer szerűség amin van zár, igy mindent tudok ott tárolni aminek nem árt a fagy. Ha lakásban laknék akkor nem tudnám hova tenni a bőröndöket, karácsonyi, diszeket, műfenyőt, szerszámokat, stb.


2022. nov. 19. 17:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és egy cicám is van.:)

Mindent meg lehet oldani.:) (Na jó, robogót azért nem cipelnék fel..)

Korábban ennél nagyobb lakásokban laktam, ahol volt erkély és lift. Ott az erkélyen vagy a hallban (ami egy ablaktalan középső helység) tartottam. A szerszám-féleségeket és egyéb "limlomokat") is az erkélyen, dobozban. A konyha volt akkora, hogy egy zsugor víz elférjen valamelyik sarokban.

Földszinti lakásban meg volt nagy előszoba és sok beépített szekrény, minden elfért.

2022. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Aki viszont panelban lakik az nem tudja a szobaba bevinni a kitolos letrakat, csempevago , vizmertekeket, stb."


Nyilván nem tudja, ugyanúgy ahogy egy esztergályos sem tudja az 5 tonnás gépét felvinni harmadikra, és az autószerelő sem a nappaliban állítja fel a csápos emelőt. Milyen meglepő, hogy egy vállalkozáshoz kell valamilyen szintű infrastruktúra, és nem lehet a panelben megoldani...

Nem kell egyébként műhelyt bérelni, tárolásra bőven elég egy lepukkant garázst kivenni egy külvárosi garázssoron, havi 25 ezerért.

2022. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

(Bocsánat, a 12-nek az eleje lemaradt ):

Per pill egy 21 m2-es "garzonban" lakom, a harmadik emeleten (lift nincs). Két biciklim van (az egyik majdnem 20 kg..), mindkettőt itt tároltam ebben a hatalmas szobában pár hónapig (felváltva használtam őket, de minden nap)...

2022. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Metionin ***** válasza:
100%
Bicikli a tárolóban, a szerszámok egy szekrényben, bőrönd szintén, nincsenek régi dolgaim amiket csak úgy tárolnék, sem karácsonyi vagy más ünnepi dekorációm mert nem ünneplek ilyesmiket, ha kapok 1-2 üveg befőttet, az elvan a konyhaszekrényben, mélyhűtő külön anyáméknak a kertesben sincs, az ásványvizek a konyhában vannak.
2022. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy sosem kellett egyszobás garzonban nyomorognod. Jó neked. Elárulom, nekem még saját szobám sem volt soha, így nem az a legnagyobb problémám, hogy nincs hova tenni a nem létező fagyasztóládát (amit egyébként sem tudnék kihasználni semmire, elvégre nem vagyok se vadász, se sorozatgyilkos, hogy akkora fagyasztóra legyen szükségem). Még ágyam sincs, csak egy fekvőgalériám, ahol még a matracból is csak egy ~30 centis szabad sáv jut nekem, a többi foglalt. El sem tudnád képzelni, mennyi mindent lehet összezsúfolni bruttó 27 négyzetméteren; profi módon tudok minimális helyre maximális mennyiségű kacatot tömöríteni. Nem állítom, hogy kényelmes lenne, mert persze, hogy k'rvára nem az, de ha az embernek nincs választása, akkor meg tudja oldani. Bicikli nincs, dekorációk nincsenek, mert minek; a főzőfülke akkora, mint egy normális ember ruhásszekrénye, mégis elfér benne a szárazáruk többsége (igaz, csak a küszöbön billegve tudok főzni, mert beljebb lépni nincs hely); csak szabadonálló szekrények vannak, falipolcok mindenütt, kombinált hűtő az előszobában, van egy kicsi belső padlása a lakásnak (ez valójában a lépcsőházi forduló alatti szellőzetlen holttér, ami több mindent rejt, mint egy átlagos barkácsáruház raktára, éppen csak traktor nincs odafent), plusz egy eredetileg kamrának szánt, jelenleg mindenes funkciójú másfél négyzetméteres lyuk, valamint egy penészes tároló az alagsorban a kerti szerszámoknak és mindennek, ami máshol már tényleg nem fér el sehogy. És de, van fűnyíró és teleszkópos létra is, mert lakások nem csak panelházakban vannak.
2022. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a kérdező problémáját. Laktam olyan lakásban, ahol a tüzelőt a kályhába utcáról nyíló pincehelyiségből kellett felvinni a 2. emeletre, laktam panellakásban és most lakunk egy régi családi villa egyik szintjének önálló lakásában, amihez tartozik pincerész és padlásrész is. Tudomásul kell venni, hogy a lakások tervezésénél figyelembe veszik az aktuális társadalmi közeget, a közellátás szintjét és még egyéb szempontokat is. A panellakásokat nem a tehetősebbek számára tervezték, viszont kifejezetten jó közellátású körzetbe, ahol nem kell hetekig tárolni valami étkezési alapanyagot, mert a 100 méteren belüli élelmiszerboltban mindent megkap és szerszámokra sincs szükség, mert olcsón is jól dolgozó iparosok garmadája várja a megrendelőket. Amikor panelben laktunk, ott kinyitottam a közművezetékeket altakaró fali paneleket és ahová lehetett, oda keskeny ajtót tettem, hogy legalább a partvist és szemétlapátot lehessen szem elől eltüntetni, meg a kéziszerszámaimat elrakni. A beépített ruhásszekrénybe a mennyezet alá felraktam egy rudat és arra akasztottam fel a vállfára rakott ingeimet, hogy a tér jól legyen kihasználva.
2022. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Biciklit a közös tárolóban, szerszámokat és karácsonyi dekort egy-egy dobozban a beépített szekrényben. Régi dolgaim, amiktől nem akarok megválni, nincsenek (ami nem kell már, azt kidobom/odaajándékozom/eladományozom stb., addott dologtól és állapottól függően). Robogóm és külön mélyhűtőm nincs. Befőtteket a kamra polcán, ásványvizet az egyik szoba egyik sarkában, ahol a szekrény meg a fal közé feltornyozom a zsugor vizeket, leborulni nincs is helyük, és nem is látszanak.


Én egyébként valamennyire megértem a problémádat kérdező, kicsit én is küzdök a helyhiánnyal, de ez inkább a konyhát érinti nálam. Úgyhogy hosszú távú tervem megvásárolni az előteret a társasháztól (az összes többi szinten alattam és felettem már megtették, és oda kitenni a hűtőszekrényt, mellé egy fagyasztószekrényt is, a konyhát meg átalakítanám jelentősen.

2022. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Sehova, ezeket mindig frissen kell(ene) venni. Ha nagy a lakás, akkor elfér, van, ahol lehet udvaron tárolni biciklit, stb.

Mi meg béreltünk majd amikor építettek, vettünk tárolókat, eleinte nagyon messzi, később a közelben. Azért egy 5 évünk ráment.

2022. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én arra lennék kíváncsi főként, hogy a lakásban élő autósok a téli-nyári gumiszettet hol tárolják?
2022. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

19: Már van olyan, hogy gumihotel.:)

Előtte a lakásban, erkélyen, kamrában, tárolóban.

2022. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!