Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zártkertbe költözés szerintete...

Zártkertbe költözés szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom a városban és attól 20 km-re egy faluban pedig egy zártkertem.


A kis házban ( zártkert)van villany,víz, szennyvíz elvezetés is megoldódott,internet is be lett kötve.


Pár éve a téliesítését is megcsináltattam.

Eddig hétvégi háznak használtam mivel számomra ez a nyugalom szigete.


Egyre inkább foglalkoztat,hogy felmondom a munkahelyemen a lakásomat kiadom albérletbe és kiköltözöm ide.

És végre kiszállok a "mókuskerékből".



2021. máj. 26. 09:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#5

Te valami fellegekben élsz, kilométer magasságokban a realitásoktól?


- aki lakáskiadásból él, annak tartalékolnia kell felújításokra, javításokra, festésre, esetleges leamortizálódott bútorok, berendezési tárgyak cseréjére. Nem lehet mindent a bérlő kauciójából megoldani, különösen, ha nem az tette tönkre!


- ha ilyen helyen él, akkor célszerű az autó, az pedig költséggel jár, ami nem csak az üzemanyag.


- ha nem egy aggastyán a Kérdező, akkor kellhet néha rá valami rendesebb ruhadarab, nem mindent lehet megoldani egyszem tréninggatyával.


- zártkertben is van rezsi! Villany, víz, (palackos)gáz, internet, szippantás. Nekünk fúrt kutunk van, az is villannyal megy, másodszor kerül 80-80ezerbe a kútmotor 3 év alatt. Ivóvizet vennünk kell.


- Ennie, utaznia, szórakoznia(?) csak kell, lehet, hogy néha szükséges valami gyógyszer, ...úgy hogy a 100ezer az nagyjából semmi!

Ás akkor még nem beszéltem arról, amit a 6-os írt, hogy éppen nincs bérlő...!

2021. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 mindentudó99 ***** válasza:
Éhen halsz.
2021. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Mákos tésztát kihagytad.

Nincs igazad a Világon 2mrd ember nem kap tiszta ívó vizet nem azt mondom hogy jó de van ilyen.

Egy szegény ember lehet boldogabb mint te vagy én.

2021. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen a mondás....

"a pénz nem boldogít, de a hiánya tud ám boldogtalanságot okozni".

2021. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Azt azért elmondanám neked, hogy mi tavasztól késő őszig a zártkerti nyaralónkban vagyunk, onnan járunk dolgozni a szintén nagyjából 20 km-re levő munkahelyünkre. Télen nem lennénk ott, mert a lakásunk kényelmesebb és a fűtés - ami a nyaralóban csak kályhával lenne megoldható és a tüzelő, fa-szén méregdrága - olcsóbb a lakásban.


Te azért élvezed a nyaralót, mert időszakosan kiszabadulsz mindenből és pont ezért kikapcsolódsz. Mi is ezért élvezzük.

Ha állandóan ott kellene lennünk, elveszítené a varázsát.

Maradna a monotonitás, különösen ősszel-télen, a lucsokban, sárban, kopasz fák között, lehetőleg szar utakon eljutva egy kiló kenyérért.


Ezért javasoltam az 1-es válaszomban, hogy próbálj ki először egy komplett évet és csak a megszerzett tapasztalataid alapján hozzál végleges döntést!

2021. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Zártkertben élünk egy 98 nm-es lakóterületű könnyűszerkezetes családi házban, ami engedéllyel épült egy 2200 nm-es telekre. Hivatalosan nyaraló. 100 méterre kezdődik a belterület/lakóövezet, ott már az út is aszfaltos. A ház abszolút téliesített, minden közmű rendelkezésre áll, ugyanaz a komfort fokozat, mintha 100 méterrel arrébb, már belterületen lenne. Az értéke így nyilván kevesebb, de nem tervezünk költözni, így ez mindegy. Ami egyedül zavaró picit, hogy a környéken többen laknak, az út pedig mivel zúzott kavics, így porol. Ellenben nagyon jó a közösség, a zúzott kavicsozás is önszerveződésben, a lakók saját költségére történt meg évekkel ezelőtt, volt már szó arról, hogy az aszfaltozást is megoldhatnánk hasonlóan.

A lényeg, hogy szerintem a zártkertbe költözés jó ötlet (bizonyos feltételek mellett), azonban a munkahely feladása kevésbé.

2021. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egy időben én is ott laktam. Kiköltöztünk nyárra, aztán ősszel, amikor asszonypajtással vissza akartunk cuccolni, a gyerekek megmakacsolták magukat. Fater, mehetsz vissza a városba de hogy mi nem megyünk, az tuti. :-))
2021. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

Érdekes gyerekeid vannak!:)

Másutt ez pont fordítva szokott lenni, az idősebbek maradnak - ha maradnak - és a fiatalok iparkodnak vissza a városba.

2021. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez több mint 30 éve történt, kedves utolsó.
2021. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%
10. Valószínű nem hallottál még az önellátásról. Miért kellene parizert, meg krumplistésztát ennie. Kérdező, örülök, hogy te is ki akarsz szakadni ebből az embertelen világból, sok sikert.
2021. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!