Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzre lesz szükségünk...

Mennyi pénzre lesz szükségünk ha Svájcba akarunk költözni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jó kategóriába irtam-e ezért bocsi.

Zürich +30km körzete a cél, 2-en vagyunk párommal illetve egy cica akit semmi képen nem hagyunk hátra. Én úgy saccolom hogy 2,5milliónak elégnek kéne lennie 1 hónapig amíg megkapjuk a fizetést. Kajára 400-500chf-et számoltunk. A lakást 2 szobásokat néztünk 1200chf átlaggal +2havi kaució szinte mindenhol. Biztosítások, engedélyek, autó díjak, honosítás stb (+cicus vizsgálása, kiskonyv stb )dolgokkal is tisztában vagyok.


Júliusban költözünk egy picit félek még se lesz elég, mit gondoltok? Aki nem tudja hogy ez milyen költségekkel jár légyszi ne írj ide, köszi!



2021. máj. 25. 23:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha Zürich környékén találtok 1200-ért lakást, pláne kétszobásat akkor nagy mázlitok van. A kajára az 500 CHF még talán picit túl is van számolva, de alapvetően az jó hogy így kiszámoltátok előre, csak mondom ez a lakáskérdés lesz necces ennyiért. Ha már megvan a munkátok az jó, számoljátok azti s hogy mennyi lenne a fizetésetek és mindaz elég lenne mindenre + esetleges váratlan kiadásokra. Szóval hogy ne 0-ra jöjjetek ki hónap végén.
2021. máj. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Zürich környékén normális kétszobás lakást nem kapsz 1200ért. Ja és nem annyira egyszerű lakást kivenni. Pályázni kell, mindenféle dokumentumokat kérnek, erkölcsi bizonyítványt, bérpapírt... a bérleti díj nem lehet a jövedelem bizonyos %-ánál több, különben nem vehetitek ki a lakást. Külföldieknek nehezebb dolguk van ilyenkor is. Mindenki szívesebben adja ki helyinek, vagy olyannak aki már régóta az országban él.

500 chf kaja 2 főre + macsek elég kevés. Kivéve ha az akciókat lesed, esetleg nem eszel húst.

Közlekedés... a 110es zónába a havi bérlet 85chf. Ez a központ. Nyilván ha karakószörcsögön van a 1200 chf-es 2 szobás lakás, és a belvárosban dolgozol, ehhez hozzájön még 1-2 zóna díja.

Biztosítás sokmindentől függ. Mennyi önrészt választasz, hány éves vagy, milyen alapbetegséged van... de 2-300 chf/hó ha a legnagyobb önrészt vállalod. Ha nem kell orvoshoz menned, mázlid van, mert nem kell sok havi díjat fizetni. Viszont az orvosi költségek díját 2500 chf-ig fizetheted zsebből. És évente 1x, novemberben lehet változtatni a biztosításon.

2021. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Ahogy utananeztem ez kb. 7800 CHF, ami böven eleg egy honapra ket szemelynek. Lakasra viszont 1500-2000 CHF-ot szamolj- 2 szobas ZH környeken. A lakast csak akkor adjak ki, ha van munkahelyetek, es a berleti dij nem lehet több, mint az 1/3-a fizetesnek. Kaja 500 CHF az nem lehetseges, egy före 350 CHF a minimum. A betegbiztositast itt hasonlitsatok össze- Krankenkasse: comparis.ch.
2021. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Azzal is számoltatok, hogy bútorozott lakást nagyon ritkán adnak ki? Tehát teljesen be kell bútorozni első hónapban..
2021. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


#4 visszük az egész kóceráljt 🤦‍♀️😂 a lakás mind a 70nm egész tartalmát, jó tény hogy nem az utolsó székig de kanapét meg szekrényt komódot fotelt ágy stb igen meg erkély bútort is :) itteni ki lesz adva.

2021. máj. 28. 12:20
 6/23 anonim ***** válasza:
Akkor még a költöztetés árát is számold hozzá, nem lesz olcsó. Így azt mondom, a 2,5 millió ft nem lesz elég.
2021. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Költöztetés ingyenes lesz egy kedves barátunk így adja vissza az adósságát...:)
2021. máj. 29. 00:18
 8/23 A kérdező kommentje:
Ingyenes idéző jelbe :D
2021. máj. 29. 00:19
 9/23 anonim válasza:

Itt egy kedvezö aru lakas, jo környek, Zürich 5 km.:

[link]

2021. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi hogy küldted de ez hatalmas 3,5 szoba tuti 2 szoba üresen lenne :)

De nagyon cuki vagy hogy néztél🥺❤️


Plusz őszintén túl zárt nekem ez a konyha, és nem kádas fürdőt akarunk hanem épített zuhany kabinosat :) volt egy lakás 1,5 szobás 1300chf rezsivel együtt, zürichtől 15km-re, konyha nappali egybe épített zuhany 30!!nm erkéllyel azonnal hívtam az ingatlan irodát mondtam hogy ismerősöm elmenne meg nézni kedden (múlt hét pénteken volt ez) mire elment volna az ismerősöm már kiadták reggel a nyílt napot követően hétfőn... itthonról is eltudom intézni a lakást munkaszerződésünk ismerősnél van aki már nagyon régóta kint él több barátunknak is ő segített "menekülni" itthonról 😢...

Számoltunk párommal még mire kijutunk felveszünk 1 millió hitelt hogy biztos legyen a dolog, 1. Fizuból kamattal együtt bőven vissza fizetjük csak menjünk minél biztosabbra meg hamarabb...

2021. máj. 29. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!