Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzre lesz szükségünk...

Mennyi pénzre lesz szükségünk ha Svájcba akarunk költözni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jó kategóriába irtam-e ezért bocsi.

Zürich +30km körzete a cél, 2-en vagyunk párommal illetve egy cica akit semmi képen nem hagyunk hátra. Én úgy saccolom hogy 2,5milliónak elégnek kéne lennie 1 hónapig amíg megkapjuk a fizetést. Kajára 400-500chf-et számoltunk. A lakást 2 szobásokat néztünk 1200chf átlaggal +2havi kaució szinte mindenhol. Biztosítások, engedélyek, autó díjak, honosítás stb (+cicus vizsgálása, kiskonyv stb )dolgokkal is tisztában vagyok.


Júliusban költözünk egy picit félek még se lesz elég, mit gondoltok? Aki nem tudja hogy ez milyen költségekkel jár légyszi ne írj ide, köszi!



2021. máj. 25. 23:28
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Sehr gerne. A lakas nem hatalmas, ismerem a hazat, egy ismerös ott lakik. A lakas kb. 65-max 70 m2. De vigyazzatok, az 1,5 szobas lakas itt Svajcban csak egy szobat jelent! A fel szoba annyit jelent, hogy az alapterülete valamivel nagyobb, mint a szokasos egy szoba! Egy jobb 2 szobas lakas 2,5 szobaskent hirdetve Zürich környeken, jo helyen kb. 2000 CHF-ba kerül garazzsal együtt. Az 1300 CHF-os, az valami eleg gyenge lehetett. 30 m2 nappali nyitott konyhaval az nagyon kicsinek szamit.
2021. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Itt máshogy számitják a szobákat.

Nekünk a régi lakás 2.5 szobás volt. Ez 1 kis hálót jelent, és egy amerikai konyhás nappalit + terasz. Kb 70 nm. Elég szűkösen fértünk el.

Most egy 3.5 szobásban vagyunk, ez 2 szoba (egyik sem túl nagy), 2 fürdő, amerikai konyhás nappali, 2 terasz. Erre vagyunk 2en. Most kényelmesen elférünk, tudunk vendéget fogadni, ha jönnek pár napra. Egyikünk home office-ban van, lehet nyugodtan dolgozni, nem zavaró ha a másik épp főz vagy filmet néz.

2021. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2021. máj. 29. 14:30
 14/23 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Igen, ezzel a szoba számítással nagyon vigyázni kell, mert becsapós. A bérelt lakásunk 3,5 szobásnak volt hirdetve. Ez két tényleges szobát, és nappalit jelentett, plusz egy kis előteret a bejáratnál. A mostani házunk, ami már a sajátunk 5,5 szobásként szerepelt, de valójában négy szoba + amerikai konyhás nappali és szintén egy bejárati rész. Plusz, azt nem nagyon fogják szeretni a lakáskiadók, hogy nem az nézi meg a lakást, aki ki akarja venni, hanem csak ismerős.
2021. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jajj de várom már hogy nekünk is meg legyen a saját svájci házunk...:) Lehet álmodozni nem?:) úgy is valóra válik, már most is! 🥺❤️ köszi hogy figyelmeztetsz te is mindenképp oda figyelünk erre 🥰

Amúgy eddig 4 lakást ment el megnézni az ismerősünk közbe videohivasba mutatta, ingatlanosoknak nem volt ellenükre nyílt napon többen is ezt csinálták. Nem biztos hogy így találunk lakást, de lehet hogy össze jön. A barátainknak így sikerült. Ha ne adj Isten nem jön össze addigra, akkor ideiglenesen valamelyik "kinti" barátunknál leszünk, és a bútorokat csak a fix lakásba hozatjuk le :) jajj, nagyon várom már 😁😁😁

2021. máj. 29. 23:48
 16/23 anonim ***** válasza:
Milyen területen dolgoztok?
2021. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Itthon pénzügy mindketten.

Oda kint teljesen más lesz a munka.

Párom buszsofőr (ideiglenesen, most ide vették fel) én egy irodán leszek asszisztens, de szerintem én maradni is fogok.

Kettőnk fizuja lesz olyan 10.000chf-11.000chf körül nyilván ebből lejön sok minden, de rengeteget tudunk majd így is félre rakni, legalábbis többet mint itthon. Itthon max 200ezret tudtunk, de sokszor kellett hozzá nyúlni. Persze elhiszem hogy más ennek is örülne, de mi nem. Kint akarunk majd még egy szakmát is lerakni, de csak később nem tudni mit hozz a jövő :)

2021. jún. 2. 11:21
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát, szurkolok neked, és nem akarom ezt a rózsaszín álomvilágodat szétbombáznik, de... Kettőtöknek havi 10.11 ezer frank, tök jó ugyan, jól meg lehet élni belőle, de a fenti költségek figyelembevételével félretenni nem sokat fogtok tudni. Arányaiban nem többet mint otthon.
2021. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Jól felkészültnek tűntök. Azért itt sem rózsaszín minden, de teljesen más az életszínvonal. Más jellegű problémák lesznek majd, nem olyanok mint otthon. De én nem bántam meg, hogy eljöttem 🙂
2021. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Majd írok néhány hónap múlva, szerintem sokkal jobb lesz. Nekünk egyik barátunk se panaszkodott soha.
2021. jún. 3. 01:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!