Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudok korrekt lenni...

Hogyan tudok korrekt lenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Két éves szerződést írtam alá egy lakás bérlésénél, két havi kaukciòt adtam (200 000 Ft) viszont munka miatt másik városba kell költöznöm. Közjegyző nem írta alá a szerződést, illetve számlát sem kapok a lakásròl, továbbá amikor oda adom nekik a pénzt akkor sem kapok elimervényt hogy oda adtam.Ilyenkor hogy lehetne megoldani, hogy visszakapjam, vagy lelakhassam a kaukciòt. Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. okt. 4. 11:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A tulaj nem vasorrú bába. Ha normális emberi hangon közeledsz felé, többnyire meghallgatásra kerül a bánatod. Meséld el neki, hogy mi történt és mit szeretnél.
2016. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 kiad-lak ***** válasza:
100%

Nincs számlaadási kötelezettség, az éves bevallásban történik az elszámolás.

Elismervényt /akár sajtpapír/ viszont kell adni.

A közjegyző nem írja alá a ti magánokiratotokat, ő készíti a közokiratot, ami lehet bérleti szerződés is.

A határozott idejű szerződés mindkét felet kötelezi. Nincs rendes felmondás az időtartama alatt. Ha jó fej a tulaj akkor esetleg meg lehet egyezni.

2016. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!