Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudok korrekt lenni...

Hogyan tudok korrekt lenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Két éves szerződést írtam alá egy lakás bérlésénél, két havi kaukciòt adtam (200 000 Ft) viszont munka miatt másik városba kell költöznöm. Közjegyző nem írta alá a szerződést, illetve számlát sem kapok a lakásròl, továbbá amikor oda adom nekik a pénzt akkor sem kapok elimervényt hogy oda adtam.Ilyenkor hogy lehetne megoldani, hogy visszakapjam, vagy lelakhassam a kaukciòt. Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. okt. 4. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben erre van kitérés konkrét határozat , ügyvéd se látta a papírt ?
2016. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kovpet ***** válasza:
100%

KAUCIÓ. Nem kauKció.


"Közjegyző nem írta alá a szerződést"


Ez nem számít.


"illetve számlát sem kapok a lakásròl"


Miért kellene számla? Cégként bérled?

Mondjuk egy átvételit írhattatok volna...


A szerződés szerint kell eljárni, csak úgy tudsz korrekt maradni. Nem is értem, hogy a fenti burkolt fenyegetés hogy fér össze a korrektséggel...


Beszéld meg a tulajjal, hogy ha szerzel valakit magad helyett, akkor legyen már olyan rendes, hogy visszaadja a kauciót. Vagy fess ki annak fejében. Vagy simán kérd meg, hogy tekintsen el a szerződés ezen pontjai betartásától.

2016. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem látta ügyvéd a papirt, a számlát arra értettem hogy nem hivatalos,-> nem fizet adòt
2016. okt. 4. 13:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Van kitérés, hogyha idő elött felbontom a szerződést akkor ugrik a kauciò...
2016. okt. 4. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem köteles számlát adni, elvileg elég egy bármilyen papírfecni (elismervény), amin az áll h kifizetted a havi díjat adott hónapban. Ettől még amúgy lehet h fizet adót, de persze nem biztos és a kérdésed szempontjából nincs sok jelentősége.

Ügyvéd sem szükséges a szerződéskötéshez.

A tulajjal beszéld meg h szeretnéd lelakni az összeget, de ha nem megy bele nem tudsz mit csinálni hiszen te vállaltad h ott laksz két évig, számolnod kellett a következményekkel. Én amúgy nem hiszem h visszaadnám az egész kauciót, mondjuk max csak akkor ha már közel lenne a bérlési időd a 2 évhez.

2016. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kovpet ***** válasza:
81%

Két tanús szerződés kell, nem kell sem ügyvéd, sem közjegyző. Azt nem tudhatod, hogy adózik-e, mert az információt védi az adótitok.


Elképesztő, hogy ezek felemlegetése mellett a korrektség egyáltalán felmerül benned. Az lenne a korrektség, hogy a saját magad által aláírt majd megszegett szerződés alól zsarolással akarsz kibújni?


A korrekt az lenne, hogy -mivel nem okoztál kárt és az életkörülményeid megváltozása miatt állnál el a szerződésről- a másik féllel egyeztetve próbálnátok megoldást találni. Ha amúgy jó a viszony, akkor még akár méltányosságból vissza is adhatja a kauciót, hiszen nem éri kár és a jelen helyzetben nem nehéz bérlőt találni.

De ez a hozzáállás, amit írsz, hát, hátborzongató. Ha jól hiszem, még csak nem is beszéltél vele, de már azt keresed, hogy hol tudnál neki betartani...

2016. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem zsarolasrol van szò csak érdeklodom mi a lehetőségem ilyen esetben, egyebkent következő év márciusáròl lenne esesékes. ( megbeszelt idő elött 3 hònap)
2016. okt. 4. 14:51
 8/12 kovpet ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, de hogy jön ide akkor az, hogy nem kapsz számlát meg hogy nem írta alá közjegyző?


Azt nem írtad, hogy mi áll a szerződésben. Ha fix, akkor elvileg az is lehet, hogy nem lehet felmondani, csak úgy, ha kifizeted a maradék időt. Bár ezt azért úgy szokták megírni, hogy a kauciónyi legyen a bánatpénz.


Szerintem a legtisztább, ha simán beszélsz a tulajjal, hogy rajtad kívülálló okok miatt menned kell és legyen szíves, méltányosságból adja vissza a kauciót. Ha hozzám ezzel fordulna egy egyébként korrekt ember, akkor biztos nem hajtanám el azzal, hogy ez áll a szerződésben és kész.

2016. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon könnyű manapság bérlőt találni... tehát ha időben egyezteted az egészet a tulajjal, akkor egy korrekt tulaj szerintem visszaadja a kauciót.
2016. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Írjatok (!) legalább 3 hónapra előre megegyezést a szerződés megszüntetéséről az adott időpontra. Ekkor vissza kell adnia a kauciót, hiszen nem felmondással, hanem megegyezéssel szűnik meg a szerződés. Ha erre nem hajlandó, akkor máris tudod, hogy a kauciót sem fogja önként visszaadni, és gondolkozhatsz alternatív megoldáson.
2016. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!