Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben milyen ár korrekt taxinál?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja Budapest széléről egy Bp. melletti városba mentem éjszaka és mivel már nem volt tömegközlekedés(oda normálisan nem) odajött egy taxis, hogy odavisz, mondjak egy árat, hogy mennyit adnék a fuvarért.

700 ft-ot mondtam, ami kb. a kétszerese a hév árának ilyen távon.

Azt mondta, még baráti áron is minimum 3000 ft-ot kellene fizetni.

Milyen ár lenne szerintetek elfogadható ilyen távon?(tehát össz. kb. 350ft hévvel, nem nagy táv, már többször megtettem ezt a távot gyalog, köztük ebben az esetben is)



2012. szept. 27. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
google maps-on jelöld be az útvonalat, úgy jobban meg lehet saccolni az árat!
2012. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]

Kb. ennyi, durván 10 km, Pesterzsébettől Dunaharasztiig.

2012. szept. 27. 11:51
 3/14 A kérdező kommentje:
Rosszul linkeltem: [link]
2012. szept. 27. 11:54
 4/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk így 1000 ft-os üzemanyagköltséget ír, ami érdekes.

20 km-en sztem ez kicsit sok lenne.

2012. szept. 27. 11:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egybaráti ár az max.2000Ft lett volna. "Hivatalosan" olyan 2500-3000Ft körül van ez a táv TAXIval.
2012. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ha kilométer alapján számolja, teljesen normális ár a 3 ezer. Főleg ha azt nézzük, hogy éjszaka Dunaharaszti teljesen üres, tehát mindenképp vissza kell jönnie a saját költségén Budapestre, ott van a legközelebb újbóli fuvarra lehetőség. Tehát még egyszer 10 km neki. Mikor taxiztam, innen ahol lakom, mondjuk elmentem a Nyugatihoz, 8 km. 2800 ft-t fizettem. Én kizárólag akkor használok taxit, mikor szervizben van az autóm és valahova tényleg muszáj elmennem és nem tudok ismerőst hívni. Az én 10 literes fogyasztású benzines autómmal max egy ezrest kértem volna egy 20 km-es útért ha valami ismerős, barát megkér. A taxis meg ugye dízellel, gázzal jár, kis fogyasztású autó, de hát ők kizárólag ebből élnek, úgyhogy muszáj keresnie rajtad. Kifizetted egyébként?
2012. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Taxit hévvel összehasonlítani beszarok... Kajak ekkora hasonlóságot érzel a 150 embert sínen szállító és egyetlen embert forgalomban szállító jármű között?
2012. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jah most láttam meg, hogy írtad, hogy ebben az esetben is megtetted inkább gyalog. Na jól van. Végül is jól tetted. Nem siettél sehová, lebírtad gyalogolni, akkor valóban felesleges 3 ezret kifizetni taxira.
2012. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem, ahogy írtam inkább gyalog mentem, ahogy többször is mentem Bp. vágóhídtól, vagy távolabbról is gyalog, amikor már nem volt normális tömegközlekedés.

Én a hév és taxi között nem teszek különbséget, nekem nem fontos a kényelem, bár nem is érzek különbséget az autós és a héves közlekedés között(ilyen rövid távon főleg nem), nekem kb. ugyanolyan.

2012. szept. 27. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Éjjel, visszafele üresen, teljesen korrekt ár. Ne csak azt nézd hogy odafele 10km, a visszaút is pénzbe kerül, és 1000% hogy nem lett volna utasa, szóval ki kell fizetned neki a visszautat is.
2012. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!