Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadott házamból a rendőrök...

Kiadott házamból a rendőrök vagy ki rakja ki a bérlőket, ha lejárt a szerződés és nem akarnak/tudnak menni?

Figyelt kérdés

1 évre kötöttünk szerződést, szívességi lakáshasználatról. Korrekt szerződés volt, a pénz ami meg rendkívül olcsó volt egy szép nagy családi házért, azt külön adták, arról direkt nem volt papír, gond se volt.

A ház állagának megóvása van a szerződésben, ez rendbe is volt.

Benne van, h ha lejárt a szerződés és valamelyik fél nem akarja megújítani, új szerződést kötni akkor ki kell költözniük. Az is benne van, h ha a bérlőknek költözni kell vagy költözni szeretnének, a tulajdonosnak nem kell, nem kötelessége új albérletet keresni nekik, vállalják, h ezt megoldják.


Egy 7 tagú család. 3 dolgozó, kereső, 4 kisgyerek.

7-ből 6-nak be van jelentve, tartózkodási helynek a kiadott ház címe.


Most már nem akarnak költözni. Fizetni se nagyon.

Lejárt a szerződés.


Ilyenkor mi az eljár?

Ha kihívom a rendőrt és megmutatom neki, h itt a lejárt szerződés, benne van, h ha lejárt és nem kötünk újat, akkor költözni kell, nem kötöttünk újat. A rendőrök pedig kirakják őket?



2016. márc. 22. 10:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

Bármilyen rosszhiszemű a bérlő, az önkormányzat vagy az ozsorás egy végrehajtóval gond nélkül kipakol bárkit - gyerekszámtól és kortól függetlenül!

Egy kisember esetében ez persze nem így működik: pontosabban: sehogy sem működik!

Sajnálatos, ha a jog kikerülése hatékonyabb a jog alkalmazásánál!

2016. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 kiad-lak ***** válasza:

Szívességi lakáshasználat.

Valóban az, vagy színlelt szerződésről van szó? Nem mindegy.

[link]

2016. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
30%
Tapasztalatom szerint azért van kevés bérlő Magyarországon, mert aki csak teheti, menekül az albérletből sajátba. A rossz magyar törvények sajnos nem védik a tisztességes bérlőket, és ez a helyzet csak romlott az utóbbi években.
2016. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 kovpet ***** válasza:
69%
# 33: A birtokon belülinek így is túl sok joga van a tulajdonossal szemben, milyen plusz jogot hiányolsz? Ha nem fizet a bérlőm évekig nem lehet kitenni. Mi kellene még?
2016. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%
#34 a tisztességes bérlőt nem védi a törvény. Te szívesen laknál albérletben, lakcím nélkül, ahonnan a tulajdonos bármikor kirakhat? Na ugye. Nem csoda, hogy csak az megy albérletbe, akinek nincs más választása.
2016. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 kovpet ***** válasza:
84%

# 35: De amit beszélsz, az NEM a mostani jogi helyzet.

Jogilag nem hogy nem akadályozhatja meg a tulaj, hogy bejelentkezz, hanem egyenesen kötelező bejelenteni a tartózkodási helyet és ehhez nem kell ő. Ehhez elég a bérleti szerződés.

Az sem igaz, hogy bármikor kirakhat. A szerződés tartalmaz felmondási időt, de ha nem megy el a bérlő, akkor évekig nem lehet kitenni akkor sem, ha nem fizet.

2016. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
0%

De, ez a mostani jogi helyzet. Közli veled a tulaj, hogy nem szeretné, ha bejelentenéd az ideiglenes lakcímedet (mellékesen megemlíti, hogy ő bármikor felmondhat). Mit teszel? Állandó lakcímről meg ne is álmodjál albérletben. Csakhogy ha nincs másutt állandó lakcímed, akkor ideiglenest se tudsz bejelenteni. Vagyis kell valami rokon, ismerős, aki bejelent állandóra máshová. Te szeretnél így élni?


A felmondási idő pedig 2013-ban lecsökkent háromról másfél hónapra. A tulaj indoklás nélkül bármikor felmondhat, ez egy remek eszköz a zsarolásra. Te szívesen bérelnél ilyen feltételekkel lakást?

2016. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 kovpet ***** válasza:
87%
Te most nem jogról beszélsz, hanem egy visszaélésről, amihez értelmes ember nem asszisztál.
2016. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
10%

A tulajnak SEMMI hátránya nem származik abból, ha nem engedi bejelenteni a lakcímet. Nincs ugyanis szankció. Sőt, még a hivatalok is asszisztálnak azzal, hogy a jogszabályhoz képest szigorúbb feltételekhez kötik a lakcímbejelentést, állandót meg nem is engednek bérleti szerződéssel (hogy ez jogellenes, azzal nem foglalkoznak). Nézd meg, hány lakást hirdetnek eleve úgy, hogy lakcímbejelentés kizárva. Indoklás nélküli felmondás szintén teljesen jogszerű zsarolóeszköz. Jogilag ez nem visszaélés, hanem a jogszabály által biztosított törvényes lehetőség kihasználása.


Nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy te magad szívesen laknál-e így bérlakásban.

2016. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 kovpet ***** válasza:
87%

"Indoklás nélküli felmondás szintén teljesen jogszerű zsarolóeszköz."


Miért, szerinted egy szerződést ne lehessen soha sehogy felmondani? Jogszerű dologgal nem lehet zsarolni valakit. Az nem zsarolás.


Arra a provokatív kérdésre meg nem válaszolok.

Miért kellene olyan lakást bérelnem, amit számomra rossz feltételekkel adnak ki? Az ismeretségi körömben többen is adnak ki lakást és senki nem olyan feltételekkel, amiket te írsz. Biztos van olyan is, de azt nem kell kibérelni.

2016. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!