Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális bérleti szerződést...

Normális bérleti szerződést kaptam?

Figyelt kérdés
Első albérletem lenne, a benne foglaltak szerint a tulaj (53éves pasi, én 22éves lany) az ott tartózkodásom alatt bármikor megteheti, hogy akár előre egyeztetés nélkül bejön, rámtör. Nem vihetek oda senkit se, se a szüleimet, se senki rokont, ismerőst, barátot, az irásos beleegyezése nélkül fél órára se. Nagyjából ezek azok, amik elsőre engem kiborítottak, de sok olyan + költséget a nyakamba akar(na) varrni, amihez szerintem semmi közöm, de végülis ezek a feltételek normális elvárások?
tegnapelőtt 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút nem normális.

Amíg rendesen fizeted a közösen megállapodott bérleti díjat, nem mehet be előzetes egyeztetés nélkül, nincs ott semmi keresnivalója.

Ugyanúgy nincs semmi köze ahhoz sem, hogy ki van még ott veled, kit hívsz át, kit látsz vendégül.

Teljes mértékben elfogadhatatlanok ezek a feltételek, mondhatni nevetséges.

tegnapelőtt 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog, hogy bármikor "rád törhet" nem normális. Pont az szokott a szerződésekben lenni, hogy előzetes egyeztetés után mehet ellenőrízni a lakást a tulaj.

Hogy nem fogadhatsz oda senkit az engedélye nélkül, az szokásos kikötés, de az meg nem a látogatásra vonatkozik.

tegnapelőtt 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Sokáig ingatlanoztam.


ÉN, mindig kértem, hogy mindegyik fél hozzon jogászt, amikor papírozunk, mert nekem később senki ne álljon neki sipítozni.


Bármikor nem törhet rád, kivéve, ha sürgős kárelhárítás, vagy más dolog van, pl. szerelés, óracsere, ..., de előzetes egyeztetés után, joga van ellenőrizni.


A látogatókat megszabhatja, főleg az ott alvósakat!


A plusz költségeket nem ismerem, nem írtad, de simán lehetnek jogosak is, vagy NEM!


Nincs senki ügyvéd ismerős? Vagy pénzed egy ügyvédre, hogy olvassa át?

tegnapelőtt 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem is érvényes ez a szerződés, hiszen ellentmond magasabb rendű jogforrásoknak.

De hát ez nem jó partner, nem úgy választunk üzletfelet, hogy harcolni kelljen vele, le kell mondani erről a lakásról.

tegnapelőtt 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
4. De, érvényes. Semmi nem tiltja, hogy az albérlő engedélyezze a tulaj szabad bejárását.
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: A jogforrások hierarchikusak.

A hierarchiában lentebb lévő jogforrás automatikusan meg kell feleljen a felette állónak, amennyiben nem felel meg neki, automatikusan a magasabb jogforrás tartalma felülírja.

A szerződés a legalacsonyabb a hierarchiában, a törvények felülírják.

Nem lehet törvényeknek ellentmondó tartalmú szerződést érvényesen kötni, mert a bíróság nem fogja védeni a benne foglalt (nem létező) jogosultságot.

Azt hiszem, talán a Lakástörvény az, amiben az ellentétes követelmények vannak.

tegnapelőtt 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
6. És szerinted, itt mi a bibi?
tegnapelőtt 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress másikat. Ez nagyon nem normális.


Mielőtt bemenne, minimum 24 órával de inkább 3 nappal előtte egyeztetni kell és ott kell legyél.


Az életvitelszerűen ott tartózkodókat korlátozhatja

tegnap 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem normális. Az hogy néha ellenőrizheti a lakást, renden van, de csak előre bejelentve, a tudtoddal, egyeztetett időpontban. Ha nem vagy otthon és úgy megy be, mi a biztosíték arra, hogy nem lop el valamidet?
tegnap 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menekülj!!! Nekem van kiadó lakásom, de ilyen elmebeteg kikötést biztos nem tennék. Bejelenteni mást nálam is csak a tulaj hozzájárulásával lehet, de hogy ne engedném meg, hogy meglátogassák a bérlőt a szülei egy vasárnapi ebédre, az nonszensz. Bemenni sem kell neki, ha akármikor bemehetne, akkor az már nem a te bérleményed. Előre egyeztetett időpontban bemehet, ha van indoka. Különben is, mi a biztosíték arra, hogy nem úgy megy be, hogy te épp meztelenül jössz ki a fürdőből? Remélem nem írtad alá így a szerződést.
tegnap 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!