Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Október végén kötött bérleti...

Október végén kötött bérleti szerződés bérleti díjának inflációkövetése: melyik évi infláció számít?

Figyelt kérdés

Tehát október végén - amikor már csak 2 hónap van hátra az évből - akkor az azévi vagy az előző évi infláció számítana, ha növekedne a bérleti díj az évfordulótól?

Azt gondoltam volna, hogy ha már 10 hónap eltelt, akkor már 2 hó nem oszt, nem szoroz az infláció mértékén, úgyhogy ez alapján be tudom lőni magamnak, mennyit kérjek a lakásért. És ha emelek következő októberben, akkor az azévből eltelt 10 hónap mértéke alapján emelek, mert az az újdonság számomra, nem az előző 12. Ilyen erővel bármelyik elmúlt évi inflációra hivatkozhatnék… Vagy nem ez a logikus? Az azévi infláció lenne a lényeg, amivel már bőven tisztában vagyok a szerződéskötéskor?



okt. 12. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy kötöttem a szerződést, hogy az első, csonka évet követően nem emeltem a lakbért, csak az első teljes év után. Az én esetemben novembertől indult a bérleti szerződés. De kösd úgy, ahogy a bérlő lefogadja.
okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is úgy kötöttem szerződést hogy jövőre még nem emelkedik a bérleti díj. Azután meg tárgyalás kérdése.
okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!