Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ha az elbérlet...

Mit tegyek ha az elbérlet amibe költöztem tele van csótányokkal?

Figyelt kérdés
A lakás körbenézésekor természetesen nem vettem észre mert nappal volt. Néhány tetem már akkor is volt de nem szembetűnő helyeken. Szerencsére készítettem képeket még a beköltözés előtt a lakásról és azokon látszanak a tetemek. Mielőtt beköltöztem jeleztem a tulajdonosnak, hogy gond van és saját költségemre hívtam rovarirtót amit nem térítettem meg vele. Egy ideig jobb is volt de újra rosszabbra fordult. Most már megjelennek nappal is vagy a kádban amikor fürdenénk stb... Ráadásul kisgyermekünk is van aki elkezdett félni tőlük. Többször jeleztem neki a problémát de elbagatelizálta. Amikor megpróbáltam nyomást gyakorolni rá akkor azt mondta, hogy rendben kifizeti. (Nem tette). Kértem árajánlatot és szakmai véleményt egy hivatalos irtótól aki leírta, hogy az alattunk lévő lakás lehet a forrás a kiváltó ok. Az a lakás szintén a mi tulajdonosunkhoz tartozik csak másik bérlő lakik benne. A szakvélemény és minden ellenére annyit mondott a tulajdonos, hogy beszélt a lenti lakóval és ő azt mondta nála nincsenek. Pont... Én nem akarom megelőlegezni ezt az egészet mert nem kis költség mind a 2 lakás irtása. Az alsó lakó készséges és segítőkész egyébként. Csak a tulajdonossal nem jutok dűlőre. Most már ott tartunk, hogy igazából nem is akarunk itt lakni. Viszont egy váratlan költözés sem kis költség... Ha nem hajlandó közreműködni jogilag milyen lépéseket tehetünk? Mennyire terheli őt a felelősség ha ezt elhallgatta?

tegnap 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közösképviselőnek jeleztétek? Mert ha már 2 lakás fertőzött, hamarosan elterjed az egész házban, csak kollektíven lehet írtani.
tegnap 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Be se kellett volna így költözni, ha már láttátok.

Az egész lépcsőházban kell irtani. A közös képviselőnek kell intézni.

tegnap 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Összesen 2 lakás van az épületben így nincs közösképviselő ebben az esetben. Mielőtt beköltöztünk azért hívtuk az irtót aki miután lekezelte azt mondta nyugodtan költözhetünk mert a permetszer amivel lekezelte kiirtja őket. Direkt még a személyes dolgaink bevitele előtt megcsináltattuk. Azért nem tűnt fel mert mikor a lakást kivettem nem aznap kezdtem a költözést hanem jó 2 hétre rá. Gondolom mikor érkeztem kivenni mivel már a tulajdonos előbb érkezett eltakarította a tetemeket. Aztán 2 hét múlva mikor először mentem be lettek ugye újak. Ekkor hívtam az irtót egyből.
tegnap 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek? Állat van? Mert ha nincs irok egy tuti biztos praktikát.

Sajnos mi is hasonlóképpen jártunk, vettünk egy lakást, felújítás stb után jöttek a csótányok. Irtattuk is 4x.


A cucc: borsav.

Azt hittem hülyeség lesz, de egy próbát megèr gondoltam. 1 csótány sincs nálunk, ha van is rögtön meghal.

En 30g tasakot kevertem össze 3 evokanal cukorral, és kb 4-5 deci vízzel (sokáig kell kavarni hogy elolvadjon a cucc)

Abba kenyeret martani(kesztyűben!)

És pici darabokat tenni mindenféle.

Nalam van a szekrény alatt, szekrény tetején, szekrények sarkában(mindben), és a pici resekbe ahol jöhetnek oda csepegtettem a szerből egy keveset, tettem a szemetes kuka aljára is.

Hála az égnek nincsenek már. Az elején sok volt, csak a tetemeket szedtem kb, (sose csapd le őket amúgy, vagy ha igen utána hipos vízzel moss fel ott, és húzd le a WC-n a csótányt mert a szagra jönnek), de mára "megtanultak"(gondolom atadtak az infót egymásnak vagy nem Tom 😂) ha ide bejonnek élve nem távoznak.bele esznek a kenyérbe, 1 métert sem tudnak menni és már felis fordulnak.

Szívből ajánlom.

tegnap 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen tulajdonosnál én nem akarnék lakni. Ez egyértelműen az ő dolga lenne. Nyilván más ügyekben sem lesz normális és együttműködő.
ma 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!