Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mutassak néhány havi bankszáml...

Mutassak néhány havi bankszámlakivonatot a tulajdonosnak leendő bérlőként, ha tulajdonos ehhez kötöte az albérlet kiadását?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy azért van erre szükség, mert szeretne meggyőzödni arról, hogy albérleti díja valóban belefér a büdzsémbe, és szeretné ezt kiszámolni. Az adatokat nem tervezi elszámolni.

Küldjem el neki? Biztonságos ez?

Egyébként jó kecó, és normális áron is adná az albit.



aug. 8. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha ki akarod venni a lakását, akkor mutasd meg neki.
aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Furcsának gondolom ezt, mert más albérletnél még nem láttam ezt. Meg valami közjegyzői szerződést, meg befogadó nyilatkozatot szeretne velem töltetni. Mik ezek? Sose hallottam még róluk.
aug. 8. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
A közjegyzői dolog rendben. De a bankszámládhoz semmi köze, ha ilyen szerepelne a szerződésben akkor az semmis, mert törvénybe ütközik. A befogadó nyilatkozat nem szabályos az esetedben, gondolom ezzel fekete pénzt akar hogy ne kelljen adóznia utána. NAV szigorúan büntet ha rájön!
aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha olyan adat nincs rajta amivel vissza tud élni, igen.
aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Sok ideig ingatlanoztam.


- Közjegyzői szerződés.: Közjegyző írja és hitelesíti a szerződést, hogy ha baj van veled, azonnal ki tudjon rakni.


- Befogadó nyilatkozat: Valaki igazolja, hogy ha kiraknak az albérletből, akkor mehetsz hozzá. Ez a közjegyzői szerződést erősíti.


- Bankszámla papír, munkáltatói igazolás.: Ezzel igazolod, hogy van állandó, rendszeres melód és vele jövedelmed, és nem Providentes hitelből költözöl, majd közlöd vele, hogy kapja be, nem fizetsz, nincs lóvé!


HA, te normális bérlő leszel, nem kell fosni, írd alá! Ha cigánykodni akarsz, ezekkel mexopat, és kirak.

aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Esetleg kérdezd meg, elég-e hogy a jelenlétében belépsz a telefonon a netbankba és megmutatod a fizetési átutalásaid.

Én ezt is el szoktam fogadni.

aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámla-kivonatot nem adnék. Semmi köze hozzá, hogy mikor, hol zabáltam-buliztam-b@sztam el a pénzem. Amikor egyszer kértek tőlem ilyet, akkor a bankban egy egyenleget kértem le, ami csak a számlán lévő épp aktuális összeget mutatta.
aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatóit adnék, de bankszámlakivonatot biztos nem.

Es még mielőtt ezzel jöttök, nem, Nyugaton se elterjedt az ilyen 1-2 országot leszámítva

aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ehhez semmi köze. Én biztos nem mennék bele.
aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bankszamla kivonatot nem adnék az tuti!

Mi köze hozzá hol mit vettem és mennyiért. Nehogy oda add!

Adj neki munkaltatoit, azon rajta van ami neki fontos.

aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!