Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, hogy beszól a...

Normális, hogy beszól a tulajdonos mert használom a konyhát?

Figyelt kérdés
Előtte ő lakott ott, és hát persze, hogy olyan volt a konyha "mintha új lenne" mert rendlete a kaját, max salátát csinált. Én viszont majdnem minden nap szoktam főzni, ami azért meglátszik 2 év után. Ne robbantott konyhára gondoljatok (nem áll hegyekben a mosatlan, nincs több réteg odakozmált zsír sehol, nem dzsuvás a csmepe, nem törött össze semmi) hanem némi kopásra a munkalapon, a fiókfogantyúkon, a nem épp zsírújnak látszó tűzhelyre stb. Hozzáteszem nem is a világ legjobb minőségű konyhabútoráról beszélünk. Szóval pont úgy néz ki a konyha mint amit használnak. A szeződésben nincs benne, hogy nem használhatom rendeletésszerűen-azaz sütésre/főzésre-a konyhát. Bérleti díjat akar emelni emiatt, ez szerintem nem normális, és már azt is belengette, hogy a kauciót felejtsem el, mert fel kell majd újítani, és amúgy is igényes emberek már nem főznek, és szerinte a többi lakót is zavarja a szag (van elszívó és használom is, és eddig senki nem szólt, sőt én is szoktam néha érezni, hogy más is van aki old school módon főzni szokott, dehát szerintem ez együtt jár a társasházi léttel...). Eddig nem találkoztunk a tulajjal mert külföldön él, egy ingatlanoson keresztül intézzük az ügyeket.

júl. 3. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Írd ki a jogiforum.hu ra szakértők válaszolnak .
júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ha nem volt benne a szeződésben főleg nem normális. Nem tudom milyen a szerződésed, ha határozott idejű ints be neki, és ha lejár költözz el, ha határozatlan akkor is beinthetsz, max számolnod kell vele, hogy amint lehet kirak valami mondvacsinált indokkal, ha tényleg komolyan gondolja. Hozzáteszem, nem tudom hol fog olyan bérlőt találni aki belemegy, hogy nem használhatja a konyhát (még jó, hogy a WC-t megengedi...). Szerintem valami baj van az agyával...
júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Normális használat mellett nem lenne szabad 2 év alatt látszódni, hogy szoktál főzni. Napi szinten főzönk, de 10 év alatt nem kezdtek el kopni a fogantyúk, a munkalapon is csak pár kisebb karcolás lett.
júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd a WC-t, nekem volt olyan, hogy feljött az alattam lakó, hogy túl sokat húzom le a klotyót őt zavarja...Hát HO-ban dolgozom, és nyáron sokat iszom sorry...Jobb volt az előző lakó mert az elhúzott a pékbe dolgozni, és csak aludni járt haza, hétvégén is csak ritkán volt otthon, és nem háborgatta a WC használattal az alattam lakó szegény nyugdijas nénit aki ez zavart a brazil szappanopera nézésben...
júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, mik vannak. Most olvasom amiket írtatok.

Nálunk amúgy csak azért szólt az alattunk lakó, mert szerinte hangosan vizelünk? Mondom tessék? Hogy hallja ahogy csorog...tiszta elmebeteg. De akkor vannak még gyöngyszemek.

júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
3-as nem tudjuk milyen az a konyhabútor. Ha "asztalos" haver tákolta farostlemezből elég annak egy évi is. Láttam már ilyet. Mellesleg egy olyan konyha amit használnak sose lesz olyan makulátlan mint amit nem.
júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem asztalos csinálta a konyhámat csillagászati összegért, de két év után is olyan, mintha új lenne. Napi használatba van, de vigyázok rá.

Haverom olcsó praktikeres konyháján már pár hónap után lógtak az ajtók, most 3 évesen törnek le a kivető pántok, minden ajtó és fiók össze vissza áll, a munka lap megkopott.


Ez azért vicc, hogy ne használd a konyhát, mert tönkremegy... A rossz minőségű a bútor, és csak normál használatból eredő kopás van rajta, azért nem vonhatna le kauciót. Ez egyszerű amortizáció. Ha pedig a munkalapot vágó deszkának használták, az nem amortizáció, és jogos a javítás költség térítése.

júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendeletészerűen használtam a konyhát, a munkalapot sem vágódeszkának. És igen, ez a létező legolcsóbb praktikertes/mömaxos csak a ha rá se nézel nem esik szét konyhabútor. Egyébkén augusztus végén lejár a szeződésem, el fogok költözni, mert ez a nő nem normális és így, hogy innentől vele kell kommunikálnom biztos nem működne a dolog, nem azért fizetek 230e + rezsit, hogy még a tulajdonos miatt is agyvérzést kapjak aki letol, hogy mit képzelek, hogy életvitelszerűen élni merek a bérelt lakásban. Mindig pontosan fizettem mindent, nem vittem oda engedély nélkül gyereket/kisállatot/nagymamát/stb, nem bagóztam és nem is buliztam. Főzni mertem meg az erkélyen növényeket tartani és locsolni (amiből pár cseppet néha lehet ténykeg kaptak az lattam lakók, meg a terszon is kopott a járólap mert sokat mászkáltam ki), ja meg néha-szerinte hangosan nézek filmet). Továbbá az utcára csöpög a klíma (szóval azt se használjam, mert meg fogják bünetni amit ő majd természetesen rám hárít)....Mintha legalábbis én szereltettem volna be úgy...
júl. 5. 10:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez nevetséges. Keress gyorsan másik lakást, 230e + rezsi árban már bőven lehet válogatni még Budapest jobb részein is, ahol normális a tulajdonos...Ne haszáld a konyhát, meg ha jól értem az erkélyt sem, meg tulajdonképpen a lakást sem...
júl. 17. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kérdező?
aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!