Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem képesek a tulajdonos...

Miért nem képesek a tulajdonosok normálisan felkészíteni a lakást a kiadásra?

Figyelt kérdés

Alapvetően van hol laknom, jó helyen vagyok most is, de nézelődök a piacon, hátha találok valami igényesebbet, csendesebbet.

Az átlagtól kicsit magasabban pozícionált, 300-400 ezres kategóriába eső hegyvidéki lakást keresek. Meg is néztem párat, de elég lesújtó tapasztalataim vannak. Azt gondoltam, hogy igényesebb embereknek vannak itt lakásaik, de őszintén szólva a kis pénzű, prolinak titulált, panel lakást kiadó emberekben sokkal több becsület és tisztesség van.


Az egyik, hogy rendszeresen bútorozottan, csodaszép képekkel hirdetik az amúgy tényleg jó adottságú, felújított, panorámás lakásokat. Aztán a valóságban mindig kiderül, hogy "jaaa hát a bútorok az előző bérlőé/tulajdonosé voltak, azok nincsenek, de majd megódjuk".

Kedvencem, mikor ingatlanos mondja ezt többes szám első személyben, hogy hozunk kanapét meg mindent, mintha a kaució (és az ő jutaléka) lerakása után ő nem eltűnne a francba rögtön. Semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy tovább foglalkozzon vele. Eleve utálom, mikor ingatlanosokkal kell bajlódni, csak felesleges zajként vannak jelen a kommunikációban.


Aztán hiába szép, felújított a lakás, de ordenáré módon össze van ganézva, a klíma penészes, a gázkészüléket soha nem látta szakember, mióta megvan, minden lóg, zörög. Pedig látom a tulajdoni lapról, meg mondja is magától némelyik, hogy már mondjuk fél éve megvette befektetési célra, vagy hetek óta kiköltözött az előző bérlő, csak ugye nem volt idő foglalkozni vele. De akkor mi a francért hirdetik? Normális ember akkor hirdeti meg, ha rendbe van rakva, de ugye itt az a lényeg, hogy minél hamarabb dőljön a lé. Gondolom valami balekot keresnek, aki lerakja a 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat (ami ilyen ár mellett 1-1,2 millió Ft.), aztán majd abból megcsinálják, amit kell, miközben te már lakni szeretnél. Pattogni meg úgyse fogsz, mert már ott a pénzed a kezükben, azt vissza nem kapod soha. Nem mintha az ilyeneknek nem lenne pénzük előre rendbe rakni a lakást, csak hát ezek a hegyvidéki fillérb*szó vállalkozók ilyenek.

A lakások, amiket én azt gondoltam, hogy 1-2 nap alatt elkapkodják, még 2-3 hónap múlva is ott rohadnak az ingatlan.com-on, úgy látszik, senki nem vevő erre a hozzáállásra.


Ami miatt ennyire kritikus vagyok, az az, hogy pár éve ez már lejátszódott velem.

Kivettem egy 1. kerületi lakást, amiben lett volna néhány alapvető bútorozni/karbantartani való, ami nélkül lakhatatlan volt. A tulajdonos természetesen nagyon készséges volt, mindent megoldunk, keressem bátran. Na ez addig tartott, amíg alá nem írtuk a szerződést és meg nem érkezett a pénz a számlájára, onnantól kezdve állandó rohanásban volt, soha nem ért rá semmire, konkrétan TV meg net sem volt a lakásban, mert én nem kapcsoltam be, mikor megnéztem, csak láttam a modemet és a box-ot villogni, azt gondoltam, hogy ez alap. Azzal is nekem kellett sz*pni a telekommal bérlőként. El is jöttem onnan hamar.

Azóta alapvető dolog, hogy csak teljesen bebútorozott, működőképes gépekkel felszerelt ingatlant veszek ki, amiről a saját érzékszerveimmel győződök meg. Az ilyen félkész szarok mennek a lecsóba, nem érdekel, hogy szegény tulajt hanyadjára rángatják oda az érdeklődők. Rakja rendbe, akkor majd még válogathat is közülük.


Eddig úgy voltam vele, hogy lakok inkább egy jó bérelt lakásban, minthogy gyűjtögessek évtizedeken át egy lepukkant csepeli vagy pesterzsébeti panelra, de kezdem belátni, hogy ez nem járható út, nem véletlenül ragaszkodik mindenki a sajáthoz. Az tény, hogy a lakással együtt a tulajdonost is bérli az ember, mind a kettőnek passzolnia kell.



jún. 26. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Ugy tunik csak ventillálni jottel es kerdes nincs. Remelem sikerult kiadni magadbol amit akartal
jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Mondd el a többi szempontodat is! Lehet, hogy amit keresel, nem ebben az árfekvésben van.

Én is szeretem beárazni, hogy jó bérbeadó vagyok és értek hozzá.

Sokszor többe kerül a lejjebb árazott ingatlan, mert nem kapod meg érte, ami jár.

Hány és hány bérlő írja itt, hogy neki kell költeni olyan dolgokra, amikre a törvény szerint a bérbeadó köteles.

jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

"Semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy tovább foglalkozzon vele."

Megfelelő szerződés nélkül nem kell kivenni.

jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

" De akkor mi a francért hirdetik?"

Az lesz, amire elsőre gondoltam.

Drágábban hirdetik, amit keresel.

jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

"Eddig úgy voltam vele, hogy lakok inkább egy jó bérelt lakásban, minthogy gyűjtögessek évtizedeken át egy lepukkant csepeli vagy pesterzsébeti panelra, de kezdem belátni, hogy ez nem járható út, nem véletlenül ragaszkodik mindenki a sajáthoz. Az tény, hogy a lakással együtt a tulajdonost is bérli az ember, mind a kettőnek passzolnia kell."


Ebbe nem tudok "belekötni", hibátlan. :)

jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagy megelégedve a felkínált ingatlan állapotával, akkor ne vedd ki.
jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Teljesen független az ártól ez a mentalitás, nincs igazatok.

A lakótelepi panel 120 ezerbe kerül azért, mert az lakótelepi panel, a hegyvidéki meg 400 ezerbe, tudjuk miért.

De a lakótelepi panel látszólag is nem annyira tehetős, de emberséges tulaja patika állapotba tudja rakni már a jelölteknek való mutogatás előtt, a budai vállalkozó meg rá se néz az egészre, neki az csak egy bevételi forrás, vegyen má' ki valaki így ahogy van oszt' kussoljon, franc fog itt redőnyt szereltetni meg klímát tisztíttatni.


Többet is néztem már, nagyrészt ez a mentalitás, ne mondja már senki, hogy egy 400 ezres, bútorozottan hirdetett lakástól nagy elvárás lenne, hogy ne egy bútorozatlan lelakott szar fogadjon. Már eleve hazugsággal indít. Az, hogy csinálunk egy takarítást, kitisztíttatjuk a klímát, ellenőriztetjük a gázkészüléket.. stb., miután megvettük a lakást, vagy az előző bérlő befejezett egy 5-10 éves ciklust, az alap dolog lenne. És festést el se várok, az soha nem érdekelt, ha nem ordenáré módon foltos a fal.


Ez baromira nem az ártól függ, szerintem ez a fajta az 1 milliós villát is ugyanígy hirdeti.

Mi értelme lenne, hogy egy amúgy fullos kéglit azért hirdet 600 ezer helyett 300-ért, mert nincs kedve egy 20-asért kitakaríttatni, meg mondjuk egy egyszeri 200 ezer Ft.-ért venni pár bútort? De legalábbis ha lusta hozzá, ne kamuzzon a hirdetésben. Érdekes, hogy ugyanilyen árakon ugyanilyen lakást találtam már fullosan rendberakva, csak ott sajnos visszalépett a tulajdonos privát okok miatt.

jún. 26. 16:34
 8/21 A kérdező kommentje:

Amúgy hegyvidéki 2 szobás, klímás 50 nm körüli lakásokat keresek, ezek 300-400 ezerért mennek, nincs is drágábban, ha akarnám se. 600 ezer-1 milliókért már 3-4 szobás hodályok vannak.


Szóval ez a reális ár, ha az fogadna, ami a hirdetésben van, nem is lenne baj.

Látszik, hogy maga a lakás jó, csak egy minimális szinten foglalkozni kéne vele, nem a sült galambot várni. Nem csoda, hogy hónapok óta rohadnak ugyanazok a hirdetések fent. Orbánhegy, Mártonhegy.


Aki ilyen mentalitású, azzal később is csak a baj lesz, természetesen nem is vettem még ki semmit.

jún. 26. 16:42
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ne vedd ki ha nem tetszik, ilyen egyszerű:) nem kell hisztikézni
jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Szomorú, hogy a frusztrációidat egy anonim fórumon kell levezetned :/
jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!