Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem képesek a tulajdonos...

Miért nem képesek a tulajdonosok normálisan felkészíteni a lakást a kiadásra?

Figyelt kérdés

Alapvetően van hol laknom, jó helyen vagyok most is, de nézelődök a piacon, hátha találok valami igényesebbet, csendesebbet.

Az átlagtól kicsit magasabban pozícionált, 300-400 ezres kategóriába eső hegyvidéki lakást keresek. Meg is néztem párat, de elég lesújtó tapasztalataim vannak. Azt gondoltam, hogy igényesebb embereknek vannak itt lakásaik, de őszintén szólva a kis pénzű, prolinak titulált, panel lakást kiadó emberekben sokkal több becsület és tisztesség van.


Az egyik, hogy rendszeresen bútorozottan, csodaszép képekkel hirdetik az amúgy tényleg jó adottságú, felújított, panorámás lakásokat. Aztán a valóságban mindig kiderül, hogy "jaaa hát a bútorok az előző bérlőé/tulajdonosé voltak, azok nincsenek, de majd megódjuk".

Kedvencem, mikor ingatlanos mondja ezt többes szám első személyben, hogy hozunk kanapét meg mindent, mintha a kaució (és az ő jutaléka) lerakása után ő nem eltűnne a francba rögtön. Semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy tovább foglalkozzon vele. Eleve utálom, mikor ingatlanosokkal kell bajlódni, csak felesleges zajként vannak jelen a kommunikációban.


Aztán hiába szép, felújított a lakás, de ordenáré módon össze van ganézva, a klíma penészes, a gázkészüléket soha nem látta szakember, mióta megvan, minden lóg, zörög. Pedig látom a tulajdoni lapról, meg mondja is magától némelyik, hogy már mondjuk fél éve megvette befektetési célra, vagy hetek óta kiköltözött az előző bérlő, csak ugye nem volt idő foglalkozni vele. De akkor mi a francért hirdetik? Normális ember akkor hirdeti meg, ha rendbe van rakva, de ugye itt az a lényeg, hogy minél hamarabb dőljön a lé. Gondolom valami balekot keresnek, aki lerakja a 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat (ami ilyen ár mellett 1-1,2 millió Ft.), aztán majd abból megcsinálják, amit kell, miközben te már lakni szeretnél. Pattogni meg úgyse fogsz, mert már ott a pénzed a kezükben, azt vissza nem kapod soha. Nem mintha az ilyeneknek nem lenne pénzük előre rendbe rakni a lakást, csak hát ezek a hegyvidéki fillérb*szó vállalkozók ilyenek.

A lakások, amiket én azt gondoltam, hogy 1-2 nap alatt elkapkodják, még 2-3 hónap múlva is ott rohadnak az ingatlan.com-on, úgy látszik, senki nem vevő erre a hozzáállásra.


Ami miatt ennyire kritikus vagyok, az az, hogy pár éve ez már lejátszódott velem.

Kivettem egy 1. kerületi lakást, amiben lett volna néhány alapvető bútorozni/karbantartani való, ami nélkül lakhatatlan volt. A tulajdonos természetesen nagyon készséges volt, mindent megoldunk, keressem bátran. Na ez addig tartott, amíg alá nem írtuk a szerződést és meg nem érkezett a pénz a számlájára, onnantól kezdve állandó rohanásban volt, soha nem ért rá semmire, konkrétan TV meg net sem volt a lakásban, mert én nem kapcsoltam be, mikor megnéztem, csak láttam a modemet és a box-ot villogni, azt gondoltam, hogy ez alap. Azzal is nekem kellett sz*pni a telekommal bérlőként. El is jöttem onnan hamar.

Azóta alapvető dolog, hogy csak teljesen bebútorozott, működőképes gépekkel felszerelt ingatlant veszek ki, amiről a saját érzékszerveimmel győződök meg. Az ilyen félkész szarok mennek a lecsóba, nem érdekel, hogy szegény tulajt hanyadjára rángatják oda az érdeklődők. Rakja rendbe, akkor majd még válogathat is közülük.


Eddig úgy voltam vele, hogy lakok inkább egy jó bérelt lakásban, minthogy gyűjtögessek évtizedeken át egy lepukkant csepeli vagy pesterzsébeti panelra, de kezdem belátni, hogy ez nem járható út, nem véletlenül ragaszkodik mindenki a sajáthoz. Az tény, hogy a lakással együtt a tulajdonost is bérli az ember, mind a kettőnek passzolnia kell.



jún. 26. 10:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Igazat adok neked kérdező, örülök, hogy más is làtja ezt.

Mi ugyan lakotelepi lakást vettünk ki, de több szobás, sok négyzetméteres és patikaszépen felújított, bútorozott, gépesített. Ezért fizetünk 300-at. Amit te keresel, amúgy az szerintem az 500 ezres kategória.

Amiben igazat adok, hogy mi is sokáig kerestünk. Rendre hülyének akartak nézni minket, mondván aki panelt vesz ki csoró amúgy is, kb örüljek, hogy van egy nagyibútora, meg villanytűzhely-mondom ez igen, emberek! Holott mi csak a lokáció miatt kerestünk egy bizonyos helyszínen lakást és mivel panelból volt nagyobb választék, meg nekünk arra az 1-2 évre, még a környéken tervezünk lakni pont jó is. De szinte még ők tesznek szivességet, hogy örüljek, hogy van hol lakni. Nálunk pl szó nincs erről, hogy nincs saját lakásunk, csak egyelőre a munkánk miatt Pesten szeretnénk élni.

De eleve úgy kezeltek minket, hogy nekünk a sz*r is jó...nekik csak 2 havi kaució, meg egy havi bérleti díj legyen kifizetve miharabb. Mi rengeteget válogattunk emiatt.

jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

"A lakótelepi panel 120 ezerbe kerül azért, mert az lakótelepi panel, a hegyvidéki meg 400 ezerbe, tudjuk miért."


Pesten is van a belvárosban 45 nm-es lakás 500-1000 000 Ft-ért.

Teljesen átlagon ekkora lakásért is jó lokációban 8-12000 Ft/nm.


Szóval hegyvidéken amit keresel, az 500 fölött kezdődhet.

jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Különben a Rentingo-n fent vagy?
jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hiába jöttök ezzel az 500-zal, ha egyszerűen nincs választék. Nem a pénzről van szó, hanem a mentalitásról. Hiába van akármennyi pénzem, ha azon a környéken, ahol keresek, megnéztem már vagy 5 lakást, és ugyanez van, hogy ígérgeti a tulaj, hogy majd rendberakja, de persze előtte írjuk meg a szerződést. Hiába lobogtatok én akármennyi pénzt, ha alig lehet őket elérni, állandóan kapkodnak, sietnek.

Nincs arról szó, hogy többet kéne fizetnem vagy ilyesmi, mert ha odalököm nekik a pénzt, akkor se fognak cselekedni, csak elkényelmesednek. Egyszerűen nem akarok bútorozni meg takaríttatni, klímaszerelőt hívni és egyebek, mert nem ezért bérlek, hogy én intézzek mindent már rögtön az elején. Menet közben persze beleférhet adott esetben, de ne nekem kelljen már rögtön az előző bérlő után kiganézni.


Hajlandó lennék 500-at fizetni, de nincs annyiért normális lakás, azok, amik megtetszettek, 300-400 között voltak. És hiába állok elő azzal, hogy fizetek 500-at, ha egy kész lakást ad át, akkor is lusta marad és inkább vár egy olyan jelöltet, akinek jó lesz a földön aludni meg a penészes klímától megbetegedni.


Nem is a klasszikus nagyibútoros esetről van szó, mert amúgy a konyhabútor, beépített dolgok, meglévő kevés bútor mind modern, elsőosztályú, egyszerűen csak alap dolgokat kéne elintézni, nem egy mocskos, félkész lakást átadni a bérlőnek, és nem kamu bútorokkal, több éves képekkel hirdetni. Ha tudom, nem nézem meg és nem vesztegetem az időmet. Egyszer már bevállaltam egy ilyet, de soha többet. Aki ilyen az elején, azzal később is csak a baj lesz.


Amúgy rákerestem 500-600-as lakásokra, annyiért 3 szobás 80-100 nm-es lakásokat látok, amik viszont már a képen látva is bútorozatlanok és lelakottak.

Az is lehet, hogy nem nagyon van azon a környéken rendes kiadó lakás, egyszerűen ennyi a kínálat, szóval nem pénzfüggő.


Az meg érdekes módon 120-150 ezres lakások esetén is sikerülni szokott, hogy igényes állapotban adják át a bérlőnek.

jún. 27. 01:00
 15/21 A kérdező kommentje:

Szóval ha van fent 350-ért meg 500-ért is lakás, nem mellesleg szerintem a 350-es sokkal jobb, szebb a panoráma, az 500-as meg csak annyit tud, hogy 50 helyett 65 nm-es és plusz egy szobás, ami nekem nem kell.


Megnézem a 350-est, szimpatikus vagyok, "enyém", de még egy-két dolgot el kéne intézni, jön az ígéret, hogy persze megoldjuk, csak most 3 hét Ciprus, aztán 2 hét Maldív-szigetek, így-úgy, de írjuk meg a szerződést, költözz be, aztán minden tip-top lesz augusztusban (addig meg aludjak a földön, ne használjam a klímát egész nyáron, vagy tartsam fent a régi albérletet is). Na ilyen nálam nincs többet...


Ha elmegyek megnézni az 500-ast, ami nem is tetszik annyira, már a képeken is hiányzik egy-két alapvető bútor, mi a biztosíték rá, hogy nem ugyanez lesz, mikor előtte 5 hegyvidéki fillérb*szó így állt hozzá?

Ott a 150 ezres pluszt a nagyobb nm-ért meg a plusz szobáért kérik, nem azért, mert ott bármivel is együttműködőbb lenne a tulaj.

Egy korrekt hozzáállást egy 150 ezres panel tulaja is meg tud adni. Szóval nekem ez a tapasztalatom, hogy ez a tehetős vállalkozó fajta ilyen.

Tulajdonképpen ez tényleg nem kérdés, csak gondoltam megosutom veletek, kíváncsi vagyok rá, hogy nektek milyen tapasztalatotok van.

jún. 27. 01:16
 16/21 A kérdező kommentje:

Amúgy meg hiába Hegyvidék, nem tudnak akármennyit elkérni, mert nem az a klasszikus albérletes hely. Egy átlag bérlőnek, vidéki felköltözőnek az már "messze van mindentől". Mindenki az egyetemeket meg a metrót keresi.

Szóval nem kell meglepődni, hogy ott is meg a belvárosban is 300 ezer egy ugyanolyan lakás.


Aki ezt a csendes, jó levegőa dolgot keresi, az már jellemzően saját tulajdonban gondolkodik.

jún. 27. 01:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne bérelj hanem vegyél :)
jún. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ennyi pénzért vegyél szerintem is. Ha már havi 3-4-500 ezreket ki tudsz adni stabilan és nem átmenetileg akarsz bérelni, hanem tartósan ott akarsz élni valahol inkább vegyél.
jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Bilibe lóg a keze.
jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SZTANN ***** válasza:
78%

KETTŐN ÁLL A VÁSÁR! Aki hirdeti, az annyit foglalkozott vele, amennyi látszik. Aki kiveszi, az alaposan megnézi (rögzíti a hibákat, hiányosságokat), eldönti, hogy milyen áron éri meg neki. Ha annyiért nem érti meg, nem kell kivenni.

Ha így is megéri, akkor szerződést köt, aláír, beköltözik - ami nem volt rendben, azt rendbe teszi magának. (Még az sem árt, ha számlákat gyűjt ezekről - későbbi viták elkerülésére.) A szerződésben mindennek benne kell lenni!

Nem kötelező kivenni, tele a piac hirdetésekkel.

jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!