Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez mennyire okés a tulajdonostól?

Ez mennyire okés a tulajdonostól?

Figyelt kérdés

Felujtas van a lakasban. En vagyok a bérlő.

Egyszer csak fogta magát a tulajdonos es minden elozmeny nélkül (se irasban se telefonon nem kerdezte) feljött az alberletbe mert ő megakarja nezni a fürdőt hogy halad?! Persze vegig ment a lakason még a wcbe is benezett mondom neki ne haragudj mar nem csak a felujitast nezed meg azt is ugy hogy elore nem szolsz nekem mondjuk hogy a ge.. s zsepkendő ne legyen az agy mellett vagy a mosogatóba a mosatlan??? Hogy ez az ő lakasa ne haragudjak.

Mondom te ne haragudj mar de a szerzodesben benne van hogy elore egyeztetett időpontban velem egyutt tekinthsted meg a lakast. Mondom nem az a baj hogy feljöttél hanem hogy nem tudtam róla mondjuk.

Elviharzott még az ajtón is ramb... a.....

Normalis az ilyen?


jún. 23. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Semennyire. Akkor mehet be a lakásba ha elore megbeszelitek hogy mikor es te is ott vagy.


De ennek benne kene lennie a szerzodesben.

Sot, igazabol onnan hogy a berleti jog a tied, jogilag se mehet be

jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Olvasd mar vegig.

Leirtam hogy benne van!!!

jún. 23. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem ezt az egészet. Ha ott vannak a felújítók, akit gondolom nem te fizetsz és valószínűleg ez sem szerepelt a szerződésben, akkor miért probléma, ha a tulajdonos is odamegy ránézni a munkára?
jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
3-as: A gond nem az, hogy ránéz a munkára, hanem hogy bejelentés NÈLKÜL bemászkál oda, amire semmi joga sincs.
jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3as elolvastad??

Nem csak a munkat nezte meg hanem mindenhova is bement!!!!

jún. 23. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
4. Az is lehet, hogy a felújítók hívták oda, mert kellett valamit egyeztetni vagy ellenőrizni akarta a munkájukat és ez sürgős volt. Lehet, hogyha szól, a bérlő elhajtja azzal, hogy most nem alkalmas, jöjjön a jövő héten. Ez csak hozzáállás kérdése ebben az esetben.
jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
5. Ha csak a fürdőt nézte volna meg, neked az is baj lenne, mert ahogy írod, nem egyeztetett veled.
jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

6-os: teljesen mindegy, mi az ok, a kérdezö nem köteles beengedni elözetes megbeszélés nélkül, a szerzödésben írtak alapján sem.


7-es: te mit szólnál, ha valaki csak úgy bejönne a lakásodba? Nem várnád el, hogy elötte legalább odaszól telefonon?

jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen bérlő esetén majd csak a kiköltözés után újíttatnám fel a lakást. Ha csak suszterolva vannak a hibák az is baj, ha meg rendesen fel akarja újíttani az is baj. Pontosabban az a baj hogy ellenörzi az általa fizetett felújíttást. Az hogy belesett a wc-be, az lehetett azért is hogy az ilyenkor elkerülhetetlen csőtörést ellenőrizze.
jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

9. Tényleg nem is értem, hogy a bérlő miért engedte meg, hogy a tulaj felújítsa a fürdőszobát. :)

Ő az a bérlőfajta, aki felháborodik ha hibánál a tulaj nincs ott 2 percen belül, de ha a tulaj akar valamit, akkor ő kegyet gyakorol.

jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!