Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás kiadásnál abból adódhat...

Lakás kiadásnál abból adódhat probléma ha a tulajdonos bejelentve marad a lakásba?

Figyelt kérdés
Nem él ott, de azaz "állandó lakcíme"

máj. 29. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Oda megy hivatalos levele, és nem szerez róla tudomást.


Úgy fognak rá tekinteni "hivatalosan", mintha ott lakna (a lakóhelyhez kötött jogok gyakorlása tekintetében).

máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyen szempontból nem érinti az ingatlanbérletet.
máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Én nem venném ki így, a tulaj elég sunyi.
jún. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mi hátránya lenne ebből a bérlőnek. Általában albérletbe állandó lakcímmel nem lehet bejelentkezni, csak tartózkodásival. Én is így vagyok. Van egy lakásom amit kiadok, közben én is albérletben élek 240 km-rel odébb. Itt csak tartózkodásival vagyok bejelentve, ezért valahol kell lennie egy állandó lakcímemnek is. Hova máshová tudnám magam bejelenteni? Pár levelem odamegy, amit a bérlőm átvesz, és mikor arra járok elhozom. Ennyi.
jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%
Albérletbe, mint bármilyen lakásba, természetesen be lehet jelentkezni állandó lakcímmel. Ezt ugyanis a törvény lehetővé teszi, a tulajdonosnak pedig semmi köze hozzá. Csak sajnos a bérlők inkább becsicskulnak, és úgy táncolnak, ahogy a tulajdonos fütyül. Emiatt vannak emberek összevissza bejelentve. Bejelentkezni oda kell, ahol az ember lakik. Pont.
jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

#6 hülyeségeket beszélsz.


1. Hogy egy lakó állandó vagy ideiglenes lakásnak tekint egy lakást, az egyes egyedül az ő döntése.


2. A tulajdonosnak semmiféle joga nincs a lakó lakcímbejelentését megtiltogatni, sem állandót, sem ideiglenest. Ezt nem kell leírni a bérleti szerződésben, mert ezt törvény szabályozza, amitől magánjogi szerződéssel nem lehet eltérni.


3. A lakcímkártya (lakcímbejelentés) nem a tulajdonos "engedélyéhez" kötött, mert nem "engedélyezi" nagy kegyesen a lakcímbejelentést, hanem bizonyos esetekben alá kell írnia a lakcímbejelentőt (KELL, kötelező, nem választhat)! Ha nem írja alá, az joggal való visszaélés. Ez teljesen független attól, hogy határozott időre szól-e a bérleti szerződés. Senki nem lakik az idők végezetéig egyetlen lakásban sem, tehát ez nem feltétele az állandó lakcímnek. Ismét: hogy a lakcím állandó vagy ideiglenes, az a lakó döntése.


4. Az nem "természetes", hogy a tulajdonos vagy bárki más bejelentkezve marad egy olyan lakásban, ahol ő nem lakik, hanem egy nagyon elterjedt módja az elvileg közhiteles lakcímnyilvántartás valótlan adatokkal való feltöltésének.

jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#7


A tulajdonos megtilthatja a szerződésben a bejelentkezést ha akarja, nem kell tudnia, hogy az a bérlő állandó lakcíme lesz-e vagy bérel még 3 másik lakást is.


Most már lenyugodhatsz, a kérdés sem erről szólt.

jún. 4. 15:24
 8/19 anonim ***** válasza:

#8 bármit bele lehet írni egy szerződésbe, de ha azt írják bele, hogy a bérlő nem jelentkezhet be, annak nem lesz jogi érvénye. Vagyis annyit sem ér, mint a papír, amire kinyomtatták. Kormányhivatalban, bíróság előtt kiröhögik, ennyi. Ugyanúgy bejegyzik a bérlő lakcímét.


Mivelhogy a lakcímbejelentést nem polgárjogi szerződés, hanem közigazgatási jogszabály szabályozza.

jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Rendben, látom nem érted szép napot :)
jún. 4. 15:38
 10/19 anonim ***** válasza:
#8 "nem kell tudnia, hogy az a bérlő állandó lakcíme lesz-e vagy bérel még 3 másik lakást is." – így van, ezt nem a tulajdonosnak kell tudnia, hanem a bérlőnek. A tulajdonosnak a bérlő lakcíméhez semmi köze. A lakcímbejelentés a bérlő kötelessége. A tulajdonosnak annyi a dolga, hogy aláírja a lakcímjelentőt, mint a katonatiszt, amennyiben a bérlő erre felszólítja.
jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!