Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos ez a tulajdonos részéről?

Jogos ez a tulajdonos részéről?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban fizettem 82 ezret az albérletért, minden hó 15-ig kellett fizetni a díjat. Most a tulaj 16 ezer Ftot akar kérni arra hivatkozván, hogy ebben a hónapban 6-án elköltöztem, és a hat napot ki kell fizetni. Pedig én múlt hónapban teljes havit fizettem. Hogy van ez hivatalosan? Ez olyan mintha duplán fizetnék.
jún. 8. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha minden hónapban előre fizetted a bérleti díjat, akkor még neked jár vissza pénz.

Viszont ha nem, akkor jogos a részarányos (6 napi) bérleti díj.

jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Jaj,eza 15.-ei fizetési határidő mindig megzaarja a butus bérlők fejét.

A tárgyhót mindig előre fizeted, az mindegy hogy 10.-én, 15.-én vagy 17.-én.

A te érdeked miatt fizeted 15.-én, kérhetné azt 1.-én is, de akkor fel lennél háborodva, hogy még nem kaptál fizetést, hogy képzeli.

Szóval jogos és igen korrekt hogy csak ennyit kér.

Te pedig menj el matek korrepetálása, rádfér.

jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kéddés, hogy a tárgyhavit fizezed vagy előre egy honapot? Tehát máj 15-ig a májusi albérleti díjat fizetted, ami máj 1-től maj 30-ig érvényes vagy a június havit? Ha a tárgyhavit, tehát a májusit, akkor jogosan kéri a júniusi reszarányos díjat.
jún. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a tárgyhót fizetted tehát jogos a hát napi követelés.
jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2, Ez nem feltétlen igaz, mi pl. eleve 15-tel kötöttük anno a szerződést, úgy költöztünk be hó közepén, úgyhogy a tárgyhavi nálunk 15-15ig tart.
jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!