Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Víz óra cserét az albérlőnek...

Víz óra cserét az albérlőnek vagy a tulajnak kell állnia?

Figyelt kérdés

Most kell először fizetnem a lakásért, egy hónapja költöztünk. A víz/csatorna díj 9000 Ft, de a tulaj 12000 kér, mert 5 év múlva vízórát kell cserélni. Én azt gondoltam, hogy a 365 ezres bérleti díjba belefér, hogy 2029-ben cserés lesz a vízóra, de ő azt mondta mind a 10 kiadott lakásánál a bérlő fizeti részletekre elosztva.

Ez rendben vagy így? Én nem érzem korrektnek.



júl. 22. 10:12
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
93%

Hàtömmmm.


Vízóra csere nàlam 22.600 volt, egy darab hidegvízmérőre. Amit ti pluszba befizettek, az mennyi is? 180ezer?


Szerintem simàn àtbasznak titeket, perpillanat.


De mondok egyet: tessék elővenni a bérleti szerződést és àtolvasni!

júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

3 pontban említi a bérleti szerződés a rezsi fizetést. 2 pontban az van írva fogyasztás szerint. Egy pontban pedig így:

“-víz+csatorna: 4-10 köbméter/hónap. A mellék-vízmérőóra (amely a fürdőszobában található) leolvasása minden hónap 10-én történik és a víz- és szennyvízfogyasztás kiszámolása a 2024. évben meghatározott és szokványos díjtételekkel történik: 745 Ft/1 köbméter víz-és szennyvízdíj és 400 Ft/hó alapdíj.“


Na most ugye az a gond a víz ára jelenleg kb 500 forint nem pedig 745.

júl. 22. 10:20
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nálam 2 hónapja volt vízóra csere, nem kellett fizetni semmit. Te hol laksz, hogy nálatok fizetni kell érte?
júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen költségek benne vannak a bérleti díjban. A szerződésed is leírja mit kell fizetned - ezt nem.

"A polgári törvénykönyv értelmében a fenntartással járó kisebb költségeket a bérlő, a többi költséget és a dologgal kapcsolatos terheket a bérbeadó viseli. "

"Az említett szabályokkal összefüggésben a bíróság kimondta, hogy a vízvezetékrendszer felújításának költsége abban az esetben is a bérbeadót terheli, ha a bérlő annak karbantartását a bérleti szerződésben vállalja. Egy másik eseti döntés értelmében a kábeltelevíziós rendszert üzemeltetési szerződés alapján birtokban tartó üzembentartó – ha a tulajdonossal ebben külön nem állapodott meg – az általa végzett beruházás erejéig sem válik a rendszer tulajdonosává.

A polgári törvénykönyv alapján a bérbeadó szavatol azért, hogy a bérelt dolog a bérlet egész tartama alatt szerződésszerű használatra alkalmas legyen, és megfeleljen a szerződés előírásainak. "

"A lakás rendeltetésszerű használatra akkor alkalmas, ha az épület központi berendezéseinek a lakásban lévő részei és a lakásberendezések üzemképesek. Az épület központi berendezésének minősül különösen a központos fűtő- és melegvíz-szolgáltató berendezés a hozzá tartozó szerelvényekkel, víz-, a csatorna és a gázvezetékek, elektromos vezetékek. Ennek megfelelően a bíróság egy eseti döntésben egyértelműen kimondta, hogy a bérbeadónak a rendetetésszerű használat keretében biztosítani kell a gázkészülékek biztonságos üzemeltetését."

[link]

"Szintén a főbérlő t terhelik a lakás korából adódó felújítási munkák költségei: a víz- és villanyvezetékek cseréje, illetve a vízóra beszerelése nem a bérlő anyagi felelőssége, hiszen ezek a lakás állapotának megőrzését, illetve értékének növelését szolgálják, ami nem annyira a bérlő, mint a tulajdonos érdeke."

[link]

júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Budapesten.
júl. 22. 10:34
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Én Debrecenben, családiházban, és nem kellett fizetni. Mikor társasházban laktam, ott sem kellett. Ezek szerint településenként változik?
júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bérbe adó költsége .
júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az ügyvédet, két eset lehetséges: a) elírás történt a bérleti szerződésben b) drágábban kapom a közműveket ami viszont nettó jogellenes
júl. 22. 11:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig olyan fura érzésem van, hogy talál láthatatlan a kommentem és hiába mutattam meg konkrétan a választ, azt senki nem látja. Kérdező, tényleg láthatatlan a 4-es válasz?
júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen feljelentést ez biztos megér, az ügyvéd gondolom, tudja. A lakásnálmi fizettünk az almérők cseréjét, 4 van, én is 30 alatti összegre emlékszem pár évre visszamenőleg Budapesten.
júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!