Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Víz óra cserét az albérlőnek...

Víz óra cserét az albérlőnek vagy a tulajnak kell állnia?

Figyelt kérdés

Most kell először fizetnem a lakásért, egy hónapja költöztünk. A víz/csatorna díj 9000 Ft, de a tulaj 12000 kér, mert 5 év múlva vízórát kell cserélni. Én azt gondoltam, hogy a 365 ezres bérleti díjba belefér, hogy 2029-ben cserés lesz a vízóra, de ő azt mondta mind a 10 kiadott lakásánál a bérlő fizeti részletekre elosztva.

Ez rendben vagy így? Én nem érzem korrektnek.



júl. 22. 10:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9 nem, bocsi. Egyszerre írtunk (én az előzőre válaszoltam), ezért nem jelezte új kommentnek, az én reagálásomat pedig betette a kommented után, ami hasznos volt ment a zöld érte !
júl. 22. 12:34
 12/15 anonim válasza:
87%
Nem lenne pofám kifizettetni a bérlővel.
júl. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Idézted a szerződést. Forintra pontosan benne van, hogy hogyan számolja ki azt, amit fizetned kell. Te aláírtad. Innentől kezdve nincs miről beszélni.


(Ezzel együtt természetesen nem jogos, ha pluszt akar fizettetni, de ha forintra el tud számolni a szerződésben foglalt összegekkel, akkor igazából egy szavad sem lehet.

Ezért SEM költöznék soha olyan albérletbe, ahol nem én fizetem a csekkeket. Csak a baj van vele.)

júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük végül, nem eszerint fizetem, hanem a valós ár szerint.

@10 nem vagyok a jelentgetős típus, inkább igyekszem megbeszélni, hogy mindenkinek jó legyen.

@13 Igen, csak az bosszantott, hogy tv, közös költség is rögzítve van, mégis többet fizetek, mert kevesebb lett beírva, elnézte, hogy megemelték a díjakat. Ezeket persze szó nélkül fizetem is, figyelmetlenség volt.

júl. 23. 15:11
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rongálás történt a tulaj dolga. Én fizettem, de levontuk a következő havi bérleti díjból.
júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!