Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki költöztem az alberletemből,...

Ki költöztem az alberletemből, felbotottuk a szerződést hivatalosan tanúk előtt, mindent, majd napokkal később perrel fenyegetett a volt tulajdonos, ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Az van, hogy laktam 3 évet egy lakásban, én már vettem egyet magamnak jeleztem is hogy kiköltözök. Eljöttek 5 en az átadás-átvételre , igaz egy közüzemi órát rosszul jegyzőkönyveztek. Írtunk papírt mindnet rendben talált semmi nem hiányzott átnézték még a redőnyöket is, hogy jó-e. Majd pár napra ra hívott telefonon, hogy o talált most valami hibát -nem is ertettem miről beszél- amiért engem beperel. Ilyen van?

jún. 30. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Mi az a hiba?


Mi van a papíron?

Aláírta, hogy megtekintett, kifogástalan állapotban átvette a lakást? Tanúztátok is?

Ha igen, akkor pereljen.

jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen így írtuk alá. Tanú minden.
jún. 30. 23:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Valami padló lemezről beszélt. De nincs is padlólemez szerintem . Mondom nem is ertettem.
jún. 30. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Itt minden attól függ mit talált, mi az a hiba.

Ha mondjuk pár nappal utánatok festetni akarta a falat és akkor derül ki, hogy valójában egy csomó luk van a falon meg a padlón, mert darts versenyt tartottatok csak ügyesen elrejtettétek a nyomokat egy odatolt szekrénnyel meg egy szőnyeggel, vagy ha megpróbálta elhúzni a függönyt és akkor derült ki, hogy csak gyurmaragasztóval visszaillesztettétek, de valójában a teljes karnis ki van szakadva a falból, netán amikor az új lakó akart először kezet mosni akkor derült ki, hogy a kazánt felrobbantottátok stb. akkor nem ugyanaz a helyzet, mintha csak kötözködni akar és hisztizik, mert megkarcolódott az asztal vagy lejött a zománc az egyik lábos oldaláról.

Fenyegethet perrel, joga van hozzá, de ez nem biztos hogy bármit is kell neked jelentsen. Amikor egy rokonom meghalt és helyette kellett kiürítenünk a bérlakását akkor is fenyegetőzött perrel a tulajdonos, mert sajnos rokonom kárt okozott és előbb meghalt, mint ideje lett volna a családnak rendbe hozni, a tulaj szerint meg a kaució nem fedezte a kárát. Mi mondtuk, hogy ezt megértjük, de a rokonunkkal szerződött és nem velünk, ha lett volna biztosítás a lakáson akkor a biztosító most fedezné a kárt. Mivel ő ezen spórolt, így most be kell érnie a kaucióval, mert a rokonunk helyett mi nem fogunk fizetni. Aztán annyi lett, hogy amit tudtunk azt mi rendbe tettünk, ő meg beletörődött, hogy a kauciót arra kell költenie ami még maradt.

jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És ha most 2 nap múlva eldugul a lakas és elönti a víz majd azt is rám fogja hogy én miattam volt holott lehet 4 felette lako szomszéd miatt? Ne vicceljünk már akkor nézze meg az egészet a birtokba adáskor.



Majd jó hogy nem 10 év múlva is gondol egyet és leszakad a redőny miattam lehet tuti mert 13 evvel ezelőtt nem jól húztam fel. Irreális amit írtál kedved utolsó.

jún. 30. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

#5 A törvényben is van olyan, hogy használt dolog eladásakor rejtett hiba miatt is lehet a vevőnek reklamálni, akár autó, lakás vagy csak egy apróbb eszköz volt az. attól mert megnézte még nem biztos, hoyg mindent észtre is tud venni, ezért írtam példákat is amiknél ez előfordulhat.

Ugyanígy ha te kiveszed a lakást, megnézed előtte és aláírod a szerződést, beköltözöl, még kiderülhet olyan hiba ami miatt nem tudsz ott lakni. Joggal kéred akkor vissza pénzedet, meg hogy ne kelljen a szerződés szerint tovább ott laknod. Most pár napja írt egy hasonlót valaki épp, aminél őszi beköltözés után csak a fűtési szerin kezdetével derült ki, hogy az új építésű lakásban nem is működik a fűtés valami hibás kivitelezés miatt. Ott is ez lett volna a helyes hozzáállás amit írtál, hogy "Ne vicceljünk már akkor nézze meg az egészet a birtokba adáskor." és így kellett volna fizetniük a lakbért egy évig, hogy közben télen meg megfagynak? Persze, hogy nem.

Azt írtad, hogy nem is érted mi a baja. Akkor kérdezd meg és tisztázzátok. Végül is 3 évig te használtad a lakást és nem ő, ha 2 nap után talál valamit az még nem olyan, mintha egy hónap múlva járna a nyakadra.

jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Holnap rakerdezek mindenképp.
júl. 1. 00:12
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Valószínű csak le akar húzni még.
júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is csak bepróbálkozik...
júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyeld a postaládád és ha esetleg kapsz közjegyzőtől fizetési meghagyást, akkor mindenképpen kifogásold meg. Ennyit kell tenned. De sztem nem fogsz, csak próbálkozik, hogy még egy kis pénzt kapjon. Vannak ilyenek, sajnos.
júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!