Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Törvénytelenségre akar rávenni...

Törvénytelenségre akar rávenni a régi albérletem tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Régebben egy srác haverommal béreltünk egy lakást Budapesten. Tudtuk, hogy nincs bejelentve, hogy a tulajdonos a lakást kiadja, nem adózik utána, de ugye ez a legtöbb pesti albérletnél így szokott menni sajnos. Nem foglalkoztunk a dologgal.

Mivel a Pesten dolgozó tulajdonos nem volt hajlandó a kocsijával eljönni a lakásba a havi lakbérért, mi meg nem szívesen metróztunk ki 60-70 ezer forintokkal a zsebünkben Kőbányára, hogy az aluljáróban mindenki szeme láttára előrángassuk a tízezreseket, úgy döntött, hogy inkább utaljuk el a lakbért a számlájára.

Nem volt egy túl megértő tulajdonos, sokszor arrogánsan viselkedett. Egyszer, amikor kirúgtak a munkahelyemről és nem kaptam fizut, elmaradtam 1 havi, kb. 30 ezer ft lakbérrel, simán eljött a lakásba és lefoglalta a tudtom nélkül a 100 ezres laptopomat, amíg nem adtam meg a hiányzó lakbért (1 hónapot csúszást kértem, tartottam is magamat az időponthoz.)

Amikor lejárt a szerződésünk és kiköltöztünk, ugyanolyan állapotban adtuk át a lakást, ahogyan megkaptuk. Csakhogy nem vele, hanem az édesanyjával intéztük el anno a szerződés aláírását, a tulaj nem is látta, pontosan hogyan nézett ki a lakást. De a kiköltözés után zaklatott minket, hogy mennyi mindent tönkretettünk, pedig nem is, és követelte rajtunk a költségeket. Aztán valószínűleg belátta, hogy nem csináltunk semmi rosszat, és abbahagyta a hívogatást.

Ez volt már vagy 4-5 éve.

Nemrég kaptunk tőle egy emailt, hogy légyszi segítsünk neki, nagy szarban van. A NAV rászállt, és bizonyítania kell a tőlünk a számlájára kapott összegeket. Alá akar íratni velünk egy kamu kölcsön szerződést, hogy vagy 300 ezer ft-ot kölcsön kértünk tőle, és azt törlesztettük vissza havonta, persze a szerződés évekkel ezelőttre lenne visszadátumozva. Cserébe ígért egy üveg piát, vicc... Nem akarunk neki segíteni, egyrészt mert f_sz volt velünk, másrészt mert ez szerintünk törvénytelen, okirat hamisítás asszem. Ráadásul nem ismertük egymást korábbról, amit szintén nehéz lett volna bekamuzni a hatóság előtt, hiszen egy vadidegennek nem ad az ember kölcsönt...

Azóta is zaklat a tulaj.

Jól tesszük, ha nem folyunk bele ilyen kétes ügyekbe, ugye, mert még mi is megszívnánk?

Mi lesz, ha aláhamisítja az aláírásunkat?


2015. jún. 10. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnám alá. Saját magamért sem keverednék törvénytelenségbe, egy kvázi idegenért meg főleg nem.

Főleg, hogy még bunkó is volt, és nem volt segítőkész.

Egy üveg pia... nagyon gyenge próbálkozás.

azt is jól tudod, hogy ez okirathamisítás, sőt egy adócsalási ügyben lennél ezáltal bűnrészes. nem vicc, ha tdsz a bűncselekményről, de nem jelzed, akkor bűnrészes vagy. vagy csak bűnpártoló? na ebben nem vagyok biztos, de az fix, h nem lenne jó pont, és később lehet még szkséged a nav jóindulatára, pl. egy egyszerű lakásvásárlásnál is, vagy rszletfizetésnél.

ha pedig bebizonyosodik az okirathamisítás, fizetheted a pénzbüntetést, mehetsz közmunkára, de ami engem a legjobban zavarna, hogy ma már nagyon sok munhely kér erkölcsi bizonyítványt, és így nem kapnád meg. nálunk évente meg kell újítani. jelzi a HR, ha letelik az egy év, én megigénylem, kifizete az illetéket, amit a cég visszautal nekem, ha megjött a bizonyítvány. szóval lehet, hogy magáról az ügyről nem szerzne tudomást a főnököm, de ha nem kapom meg jövőre az erkölcsit, akkor ki vagyok rúgva.

2015. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

megnyugtattál, hogy helyesen szeretnénk dönteni.

túl piszkos ez az ügy, nem is bírom őt, hogy ekkora szívességre kérjen meg egy üveg piáért cserébe, pláne hogy már nem is szoktam inni... : D

már csak az aggaszt, ha aláhamisítja az aláírásunkat, és minket is behívnak, kihallgatnak...

2015. jún. 10. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annál hosszabb lesz a bűnlajstroma.
2015. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nem követed el a bűnt, akkor max. 1x-2x be kell menned kihallgatásra, szerintem jobban megéri, mint előzetesben csücsülni, vagy közmunkára járni.

ha felkeresnek, megmondod, hogy aláhamisította, sőt elárulod azt is, hogy előzetesen megkeresett ezzel dologgal. így már az ő vétsége nem is csak az okirathamisítás lesz, hanem vesztegetés is.

egy rokonom néhányszor volt bent a rendőrségen, mert pont úgy hívták, mint egy általunk nem ismert, de nem túl messze lakó gyilkost. fura gyilkosnak írni, de ez az igazság. megölt valakit, egy csúnya ügy folytán, a neve ugyanaz volt, mint a rokonomé, az életkor nagyjból stimmelt, meg az utcanév is. a rokonom meg kapott néha egy levelet, hogy fáradjon be a rendőrségre. ilyenkor elmondta, hogy ő nem az, akit keresnek, és egy idő után békén hagyták. jobb együttműködni és segíteni a munkájukat, ha jót akarsz magadnak.

2015. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

én is így gondolom, sem bennem, sem a volt lakótársamban nem merült fel, hogy segítsünk kamuzni egy ilyen komoly ügyben. pláne neki, pláne piáért cserébe. őszintén szólva nem is értem, hogy gondolta, biztos nagyon be lehetett parázva, ha ilyeneket eszel ki. azért a nav-val nem húznék ujjat, ha már a látószögükbe kerültem.

azért remélem, nem kell majd bemennem kihallgatásra. de ha mégis, az igazat fogom mondani.

2015. jún. 10. 20:45
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és köszi mindenkinek, ment a zöld pacsker. : )
2015. jún. 10. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne írd alá semmiképp. Egy üveg piáért meg pláne nem, nagyon kockázatos.
2015. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ha nekem adná a lakást, talán. : D viccelek. köszi a választ!
2015. jún. 10. 23:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, ha nem adózott és kiderült viselje a következményeit. Ha megkérdeznek az igazat mondd, nevetséges ez az ember...
2015. jún. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. jún. 12. 01:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!