Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél mennyire jó vagy...

Albérletnél mennyire jó vagy rossz, ha a bérlő fizeti a közüzemi számlákat? Célszerűbb ha a bérleti díjjal a rezsit is a tulajdonosnak fizeti a bérlő ?

Figyelt kérdés
júl. 30. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Hogy gondolod? Odaadod neki a csekkeket, hogy fizesse be, vagy ő lenne a szerződő? Utóbbinak van előnye és hátránya is. Ha nem fizet neked, te nem kapcsoltathatod ki nála a villany-gázt. Azt csak akkor kapcsolják ki, ha te sem fizeted ki, viszont akkor is rajtad fogják behajtani. Ha ő a szerződő, akkor ez az ő gondja.

Viszont a víz-csatornával nem ilyen egyszerű a helyzet. Amig tartozás van, addig nem szerződnek le mással, tehát mindegy, hogy te vagy a szerződő vagy ő.

júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Én bérlőként soha nem költöznék olyan lakásba, ahol nem én fizetek, mert onnantól ott ver át és használ ki a tulaj, ahol nem szégyell.

Az órák az ő nevén vannak, ő diktál havonta, így az óraállásokat neki adom le, de a csekkek fizikailag ide jönnek, és én fizetem be őket. A kis cetliket pedig megkapja minden hónapban - korábban fizikailag is, a postabezárások után átálltam iCsekk appra, de ebből is letölthető a digitális "cetli" pdf-ben, így minden hónapban megkapja emailben.

Így a részéről megvan a kontroll (ő diktál, így a bérlő nem tud vele csalni), nem tudok elmaradni a fizetéssel sem, hiszen havonta látja, de nem nézi hülyének a bérlőt azzal, hogy majd ő jobban tudja a befizetést.

júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálam a bérlő fizeti. Elektronikusan kapja a csekkeket.

Mindegyik szolgáltatónál nyomon tudom követni a számlákat.

júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bérlőként én is magam fizetem a közüzemi számlákat, természetesen nem sárga csekken, hanem elektronikusan.
júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

"onnantól ott ver át és használ ki a tulaj, ahol nem szégyell"


Nem ver át és hülyének sem néz senki, hiszen a fizetendő számlákat bemutatja neked amiket ő maga befizet tőled pedig elkéri a pénzt.

júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 zulu ***** válasza:
53%
Bérbeadandó lakásnál/háznál az a legjobb ha feltöltőkártyás a villany de lehetőleg a gáz is.Ezt lehet felszereltetni díjazás ellenében ami most nem tudom mennyi.onnantól ha van pénz van delej stb. ha nincs akkor sötétség...Minden csekk nem úszható meg vele hiszen víz,közös költség továbbra is fennáll de ha egy két csekkel kevesebb annál jobb
aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 zulu ***** válasza:
61%
Amúgy legjobb ha a tulajhoz megy minden az a biztos
aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
6&7 Ma már minden közmű esetében bármikor online ellenőrizheted az egyenleget, hogy be lett-e fizetve a számla. Milyen kockázatot látsz abban, ha a bérlemény címére mennek a számlák, és a bérlő fizeti azokat? Sőt már szinte mindenhol átválthatsz elektronikus számlára is.
aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zulu ***** válasza:
Ha feltöltőkártya van ellenőrizni sem kell.Elejét lehet venni a figyelmeztetésnek,ellenőrizgetésnek
aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a feltöltőkártyás megoldás nem civilizált helyre való, ráadásul te magad írod, hogy csak az áramszolgáltatásra alkalmazható. Nem old meg semmit.

A közmű online felületére pont olyan egyszerű belépni, mint a GyK-ra, pár kattintás.

aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!