Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tulajdonos halála esetén át...

Tulajdonos halála esetén át lehet íratni a közüzemi számlákat a szívességi lakáshasználó nevére?

Figyelt kérdés
A tulajdonos majdnem egy éve meghalt, de a számlák nem lettek átíratva az örökösök nevére, én az egyik örökös gyermeke vagyok, én használom a lakást, és szeretném ha az én nevemre jönnének a számlák, nem az elhunytéra. Tekintve, hogy sem tulajdonosnak sem bérlőnek nem számítok így lehet-e az én nevemre, vagy első körben az egyik örökösére kell, és utána az enyémre? Gondolom tőlük kell majd meghatalmazás.

2023. jan. 23. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Aki megörökölte az ingatlant annak a nevére lehet.Ha testvérek beleegyeznek irásban,akkor a nevedre kerülnek a mérő órák. Lényegében a szolgáltatóknak az volt a fontos ,hogy a számlák be legyenek fizetve .
2023. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

De miért kell átíratni? Nem a név számít, hanem a felhasználási hely és a szerződés-azonosító.

Egyébként nem lehet átíratni. A jogerős hagyatéki végzés birtokában tudja az örökös a nevére íratni. A te nevedre még ő sem fogja tudni átíratni. A számlát mindig a szerződő nevére állítják ki.

2023. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elvileg 15 napon belül be kell jelenteni a felhasználóváltozást. Ha valami baj van akkor nem tudok az elhunyt nevében intézkedni.
2023. jan. 23. 19:26
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Elvileg 15 napon belül be kell jelenteni a felhasználóváltozást. Ha valami baj van akkor nem tudok az elhunyt nevében intézkedni."

De ahhoz kell a jogerős hagyatéki végzés. Egyébként meg ne akarj ( nem is tudsz) te az elhunyt nevében intézkedni, ha egyszer nem te vagy az örökös!

2023. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
26%
#2 Egyébként régen kb 15 éve simán átlehetett írni a számlát más nevére.
2023. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

"#2 Egyébként régen kb 15 éve simán átlehetett írni a számlát más nevére."

Nem lehetett. Húsz éve költöztem a mostani lakásomba - már akkor egy agyrém volt a közművek átírása.

2023. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
56%
#6 Én átírattam az albérlőim nevére. Az más kérdés hogy nem kellett volna. De simán átírták.
2023. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
#6 Egyébként eladtam később . Simán átírták az új tulajnak. Gondolom feléd más szolgáltató volt mint erre. Mert felénk ezek egyszerűbben mentek
2023. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

"Én átírattam az albérlőim nevére."

De akkor te voltál a jogosult, a te neveden volt az eredeti szerződés. Itt nem erről van szó.

2023. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kutattam kicsit, az MVM nyomtatványai szerint szerintem lehet csak plusz adatlapokat kell kitölteni, (felhasználóváltozásnál az új felhasználónál lehet jelölni, hogy tulajdonos, bérlő, vagy egyéb kategóriába esik-e, minden tulajdonostól kell meghatalmazás, meg gázhoz valami kapacitáslekötős lap amihez elég az egyik tulaj) hacsak nem fals információ van fent (vagy én értelmezem félre, de akkor miért lehet más új felhasználót is jelölni nem csak a tulajt), plusz ezeket postán is be lehet küldeni. Max visszadobják a papírokat én meg fűtök fával, meg gyertyafénynél bámulom a plafont, ha kikapcsolják a szolgáltatást.A víz meg szemétszállításnál írják a tulajdoni lapot, de azokat csak személyesen lehet intézni.

A lakásbiztosítás szerződőmódosító adatlapjában meg nem találtam kikötést hogy tulajdonosnak kell-e lenni, az új szerződő adatait kérdezik, meg hogy a szerződés pontjai változatlanok maradnak-e, meg a halotti bizonyítvány másolatát kell mellékelni a levélben.

2023. jan. 23. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!