Előző tulajdonos ki nem fizetett közüzemi tartózását az új tulajdonosra át lehet-e hárítani?
Nem! Ha átveszi, -megérdemli!
Az új tulajdonossal új -nullás- szerződést kell kötnie a szolgáltatónak!
Az viszont igaz, hogy a szolgáltató addig nem hajlandó átírni a tulajdonost, míg az előző ki nem fizette a szolgáltatást.
De akkor az adásvételi szerződésben hogyan tudta ügyvéd előtt aláírni az eladó, hogy "per és tehermentesen" adja az ingatlant???
Ha meg tudtál róla és átvállaltad, akkor erről is kell szólnia a szerződésnek, hogy mindezek miatt mennyivel kevesebbet kell fizetned...
Nem is kell átírni!
Vigye a francba az óráját, én mint új tulajdonos új szerződő fél vagyok! Ha meg nem köt velem szerződést, majd fizet a GVH-nak büntetést!
Így van. Ha a szerződésben benne van, hogy az eladónak van sara a szolgáltató felé, akkor sem kell a vevőnek megvennie. A szolgáltatónak szerződési kötelezettsége van, ráadásul tiszta lappal. Egyetlen egy esetben köt(het)i a teher megfizetéséhez a szerződést: ha az eladó és a vevő Ptk. szerinti közeli hozzátartozó. Minden más esetben az ingatlan a vevő részéről tiszta.
Az órát is átírja, de új órát is felszereltethet az új tulaj. Előbbi egyszerűbb.
Irogat itt mindenki össze vissza de a valós tényállásról senkinek fogalma sincs.
Nem ötleteket, vájkálást a családi ügyeibe akar a kérdező,hanem segítséget.
Megszünt az utobbi időben minden panaszos oldal,akit átvernek mások, vagy a szolgáltatók, még ha 100% os igaza is van, nincs hova fordúlnia jogorvoslatért!-és rengeteg embernek nincs pénze ügyvédre ( de azok is óckodnak perre menni egy monopol helyzetben levö mamutcég ellen)-,mert félnek, hogy a kollégák kiközösítik őket.
Magamon tapasztaltam,hogy ezek maguk írják a törvényt és csak az a cél lebeg elöttük, hogy minden kinnlevöségüket behajtsák, a defficít ismeretlen fogalom számukra és 95% os rokkantakon is behajtják mások sarát,noha a polgári törvénykönyv 90§ i pontja szerint ezt nem tehetnék.
De köpnek ezek a törvényre, több tucat saját alkalmazásban levő ügyvédekkel van képük perelní a 96 éves nagymamámat aki rokkant ,kimozdúllní sem tud otthonról de a testvere után örökölt házába idegen rosszhiszemü lakásfoglalók költöztek a tudta nélkül és egész télen villannyal fűtöttek, csináltak 1.800.000 ft os számlát amit most rajta követelnek, mindamellett ,hogy mihelyst tudomására jutott jelentette a rendőrségnek az ügyet.
Azok meg ahelyett, hogy kirakták vollna őket, még csak ki sem mentek a házhoz, de mivel azokon nem tudja behajtaní a pénzét az Elmű mert se munkahelyük se ingatlannal nem rendelkeznek,a nagymamámat perelik, idézték be bíróságra !
Panaszara azt írta a bírónő, hogy minden településen van ingyenes jogsegélyszolgálat onnan kérjen kirendelt védőt.
Tényleg van, havonta egy napon reggel 8-9 íg lehet hívní időpontfoglalásért.
A tárgyalás elött másfél héttel elöbb kapta meg az idézést!
A megadott telefonvonal reggel fél 8- tól fél 10 ig ki van kapcsollva,utánna egy rögzítö géphang közli,a mai napra minden idòpont ki lett már adva...
Kedves válaszoló, az Ön helyzete egész más, mint a kérdésben szereplő. Az eredeti kérdés arra vonatkozott, hogy a szolgáltató átírja-e az órát, ha tartozás van rajta vagy sem. Az Ön helyzetében ez úgy nézne ki, hogy ha most a nagyanyja eladná az ingatlant, az új tulajdonos anélkül tudna szerződni a szolgáltatóval, hogy a jogos vagy jogtalan 1,8 millió forintot bárki kifizetné.
Az Ön helyzetében a szolgáltatói méltányolás jöhet számításba, hiszen a szolgáltatónak nem kell vizsgálnia, hogy az adott fogyasztási helyen ki fogyasztott és a fogyasztása jogszerű volt-e, hiszen ha ilyen opció lenne, az nem kevés visszaélésre adhatna okot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!