Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadott albérletet ellenőrizhe...

Kiadott albérletet ellenőrizhet a főbérlő úgy,hogy nincs a lakásban senki?

Figyelt kérdés

Először költözünk Magyarországon albérletbe,ezért nem tudom itt mi a szokás.

Németországban éltem pár évet,ott előre kellett jeleznie a főbérlőnek,hogy jönni fog.

Köszönöm a válaszokat.



aug. 2. 09:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
valóban. Nem albérlő és főbérlő, hanem bérlő és tulaj. Elmúlik még ezer év az albérletek világában.
aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10 És ha kéretlenül benyit, amikor nem vagy otthon, akkor mit csinálsz? Feljelented, pereskedsz vele évekig? A szerződés csak egy dolog, ha nincs senki aki betartassa.
aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Beraksz egy mozgásérzékelős kamerát ami a bejárati ajtót veszi lakáson belül. Ha megvan a felvétel hogy bement akkor már azt mondasz amit akarsz, pl. eltünt a megtakarított pénzed.
aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezt is csinálni, de jogi útra terelni dolgot mindig macera és legelső dolga az lesz mondani, hogy "akkor viszontlátásra, költözzön ki innen". Közben az egész történet megelőzhető egy egyszerű zárcserével. Akár a főbérlőt is lehet róla értesíteni, nem fog ellenkezni. Nem is ellenkezhet, mert jogilag megteheted, ameddig nem rongálod meg az ajtót és kiköltözés után az eredeti állapotában adod vissza (azaz visszaszereled az eredeti zárat).
aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
#12. Zárat cserélsz, amint kikoltozol vissza rakod a régit. Gondoltam ez evidens.
aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ahhoz képest, hogy evidens és én is ezt javasoltam korábban mégis le vagyok húzva.
aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ hogy a főbérlő milyen szerződést kötött a tulajjal. Ha a főbérlő a lakásban lakik és úgy vesz maga melle egy albérlőként akkor nyilván az albérlő által bérelt szobába nem mehet be, de a közös részeket ellenőrizhet a főbérlő.
aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%

Na, akkor válaszolnék a kérdésre is, mert úgy látom eléggé másmilyen irányba ment a vita:

1. Nem, nem ellenőrizheti a te beleegyezésed nélkül úgy a lakást a tulaj, hogy nem vagy ott. Havi 1x van rá törvényileg lehetősége, veled egyeztetve. Nem kell ezt beleírni a szerződésbe, mert törvényi szabályozás van erre.

2. Nem, soha a büdös életben, soha semmikor nem volt és nem is lesz az szokás, hogy egy albérlet kiadója a bérlő tudta nélkül az albérletben bármilyen indokkal mászkáljon. Életemben nem tapasztaltam és nem is hallottam még ilyet, még elméletileg sem normális az ilyen.

aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!