Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlan kiadása pro és kontra?

Ingatlan kiadása pro és kontra?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt lakásom, pár éve örököltem, kiadhattam volna ez idő alatt, de nem tettem soha. Volt mindig pénzem, rengeteg horror sztorit olvastam, így úgy voltam vele, hogy legalább nem lakják le, az értéke meg nő.. és így is lett, mert hála kormányunknak egy 10milliós lakás ma már 40millió. Visszagondolva viszont buta voltam, mert így millióktól estem el azért..


Tehát mik a vélemények itt? Adjam ki, vagy inkább adjam el és rakjam állampapírba a pénzt?



jún. 20. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

pro: pénz

kontra: emberek

jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Add ki, a pénznek, akárhova teszed, csak romlik az értéke, lehet normális albérlőt találni, és az havi fix bevétel.
jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Add ki!
jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Hol van ez a lakás ahol pár év alatt? (pár év az gondolom 2-3) 10 ről 40 millióra emelkedtek az árak. Melyik településen volt 4-szeres emelkedés mondjuk 2021/2022-2024 között? Előre is angyon köszönöm a választ
jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pl XI. kerület, 10 éve 10 millió volt egy panel, most 40.
jún. 20. 13:41
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk ott 10 éve sem vettél 10 millióért panelt.
jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

9 éve Újpesten vettem 12 millióért panelt ami most kb 37m ér

Ha nem is 4x de 3x annyit érne ha eladnám

jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a területet is meg kell tanulni, hogy csökkenthesd a kockázatot. Azokra a részekre, amiket pedig nem tanulsz meg/nem akarsz csinálni, meg kell fizetni embereket. Ezeket az embereket már megtalálni és kiválasztani is idő és munka. Szóval ez is egy munka. Mivel VAN ingatlanod, ezért megvan a lehetőséged is, hogy magadnak dolgozz vele és annyit, amennyit csak szeretnél. Míg ez az állások esetében nem így van.

Szóval valójában nem "elestél" bevételtől, hanem nem dolgoztál vele.

jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
4. 2018-ban családi ház 50 millió. Jelenleg olyan 3x annyit ér. De inkább többet. A mellettünk lévő üres telket árulják 60 millióért. Na jó egy lepukkant Kádárkocka van rajta, amit el kell bontani.
jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ingatlan egyértelműen és kiadás.

nő az ingatlan értéke és jön pénz a bérlőktől. az állampapír addig volt jó befektetés, amíg megverte az inflációt, de a mostani 7-8%os kamat már nem biztos megveri. csak a bérlésből befolyó összeg majdnem annyi, mint amit kapsz a papírban.

nem beszélve,ha jön valami váratlan gazdasági probléma, akkor a pénz gyorsan el tud értéktelenedni.


a kiadással járó költségek, munka és kockázatok viszont magasak,ha valaki önmaga csinálja sztem, tehát vagy értesz hozzá, kitartásod és van eszközöd hozzá, hogy ha rosszul sül el,pld nem akar fizetni az albérlő - akkor megoldod, vagy sztem én inkább ingatlankezelőre bíznám.

egy havi kaució plusz havi 10% ért látok ilyen szolgáltatást és mindent átvezsnek helyetted elvileg.

ha van egy hosszabb távú bérlő, akkor a költsége elenyésző, ahhoz képest amennyire macera jár ezzel. munka, család stb mellett.


nincs tapasztalatom a lakáskezelőkkel kapcsolatban, de láttam olyat amelyik százas nagyságrendben kezeli nem kicsiben.


Én is ezt tervezem. veszek lakást és kiadom, ha más városban kell dolgoznom, vagy külföldön vagyok.

teszek fel ide kérdést ebben a témában.

jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!