Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ki vettem egy albérletet pár hónapja, és már az elején voltak problémák, de akkor még nem szóltam. Pl: a szomszéd akkor járt be az udvarra amikor akart, a kapu kulcsért könyörögni kellett, hogy adják ide( ami a szomszédnál volt) ezen kívül a szomszédnak van kulcsa a házhoz, a főbérlőnek és annak az unokatestvérének. Volt, hogy arra mentem haza, a villany égett, a poharak az asztalon. Aztán ki derült, hogy a főbérlő az unokatestvérével be mentek inni meg wc-zni. Mikor megkérdeztem mi jogon, azt mondta hát ő azt hitte itthon vagyok. De be volt zárva a ház épp dolgoztam! Akkor miért is hitte azt hogy én otthon vagyok? És még sorolhatnám a dolgokat. Viszont amire én rá kérdeznék, az az, hogy két hete ki jöttem külföldre dolgozni szeptember elejéig. Mondtam neki, hogy el utálom az albérlet árát a rezsivel együtt. Erre ő azt mondta, hogy neki most kellene egyben mielőtt elmegyek,vagy majd ha vissza jövök euróban oda adom neki azt a ket-harom hónapot. Mondtam neki, hogy rendben. De azt előre ki kötötte, hogy a kulcsokat adjam oda a szomszédnak ha indulok ki külföldre. Mondtam neki, hogy rendben van, de már akkor rossz előérzetem volt. Mikor kiértem külföldre, pár nap múlva hívott, hogy ki adja valakinek a házat arra az időre, majd szóljak egy héttel előtte mielőtt indulok haza, hogy tudja értesíteni a másik személyeket, hogy keressenek más albérletet. Na most, én akkor meg írtam neki, hogy ne haragudj de akkor így hogyan fizessem az albérletet, ha más ott lakik használja a vizet, áramot stb. Erre azt válaszolta, hogy én azért fizetek neki, hogy fentartsa a házat ha haza megyek legyen hol aludnom. Ekkor vissza irtam neki, hogy köszönöm de így nem kérném tovább az albérletet, mivel e hónap 12- ig ki van fizetve az albérlet majd szólok a családnak pakolják ki a cuccaim. Ma reggel viszont írta, ha estig nem megyünk a dolgaimért ki dobja őket. Rengeteg olyan dolgom van ami pótolhatatlan számomra. Ajándékok. A rajzaim..bibliám...a nagy másfél méteres okos tv-m, mosógép, szárítógép, ruháim, laptop stb... Sajnos a tesóm, aki közelben lakik nem biztos hogy el tud ma menni a dolgokért mert sokáig dolgozik. Esetleg holnap délelőtt. Megteheti a főbérlő, hogy ha ma estig nem viszik el a cuccaim, hogy ki dobja, estleg megtartsa őket?

júl. 2. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van szerződésetek?


Más tulajdonát nem dobhatja ki és nem is tarthatja meg, de mi/ki gátolná meg ebben? Ez egy eléggé elb@szott szitu.

júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem okosabb lett volna, hogy ELÖSZÖR elviszed a cuccaidat, UTÁNA közlöd, hogy nem maradsz ott.
júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hú, jó nagy féreg az ilyen. Mi lett a dologból?
júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!