Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti a főbérlő, hogy...

Megteheti a főbérlő, hogy felmondja a szerződést?

Figyelt kérdés

2 éve lakom albérletben. 2 cicával költöztem ide. Ez a bérleti szerződésben benne is van, hogy kettő macskával vagyok jogosult itt lakni. (Ingatlanközvetítő csinálta a szerződést)


Van itt a lépcsőházban egy nő aki mindenbe beleköt. Állítása szerint bűz árad ki a lakásból a macskák miatt és az egész lépcsőházban érezni.

Ez nem igaz, az ajtó előtt sem érezni. 4 napig voltam nyaralni (addig a tesóm vigyázott a cicákra meg etette) direkt úgy jöttem be, hogy végig szagoltam a lépcsőházat és egyáltalán nem érezni semmit! Még az ajtó előtt sem.

Belépve a lakásba lehet érezni, hogy van macska de egyáltalán nincsen büdös!

A tulajdonos (nő) volt fent nálunk többször is! Nincs szemét a lakásban és nincsen büdös!

A tulandonos férje is volt fent amikor wc-t cserélte mert elrepedt, akkor is mondta, hogy nincsen büdös!


De ez a hülye nő az emeletem heti 2-3X hívja a közös képviselőt meg a tulajt! Hogy akkor is büdös van és az egész lépcsőház ettől szenved.

Ezt csinálja egy éve! Állítása szerint egy éve van bűz. Itt akkor valami nem stimmel, mert 2 éve lakom itt és csak egy éve zavarja??


Az alom heti 2-3X van takarítva!

Heti 2-3X porszívózom. Heti 2-3X mosok fel.

A macska etető minden nap el van mosva hogy ne menjenek rá a legyek!

(És ráadásul nem is "sima" alom van kirakva, hanem ilyen macska wc, 2 db ráadásul, minden macskának 1-1)


Volt fent a tulaj többször nem volt panasz tőle sosem.


De a szomszéd nő folyamatosan hívogatja a tulajt meg a közös képviselőt és azt mondta a tulaj, hogy ő erre nem kíváncsi! Mármint arra, hogy heti 2-3X zaklatják egy éve.

Vagy tüntessem el a macskákat vagy költözzek ki augusztus 1-ig!


Ezt mondta. Nyilván nem fogok a macskákat eltüntetni, hiszen a bérleti szerződésben is benne van! Kettő nagyon szeretem őket, 7 éve velem vannak, nem tudok nélkülük élni! Számomra családtak és jobban szeretem a cicáimat mint az embereket.

Felelős állattartó vagyok.


Én próbáltam beszélni a szomszéddal is, de vele nem lehet. "Biztos, hogy tőled jön a bűz! Az egész lépcsőház ettől szenved egy éve"

Mondtam neki, hogy jöjjön be nézzen körül. "Én abba a kuplerájba be nem teszem a lábam"


Normális ez?

A tulaj is normális? Nem tud kiállni a bérlője mellett mert neki a nyugalom fontosabb mint az igazság?

Hát milyen dolog ez?


Mit lehet tenni ilyen esetben?


Én hiába fenyegetőzöm feljelentéssel, nem hatja meg a hülye 3.14csát.

De hétfőn el is megyek és feljelentem!

Ha a tulaj meg így folytatja őt is! Egy az egyik napról a másikra nem rakhat ki még akkor sem ha nem fizettem volna! (Ilyen sosem volt 2 év alatt)

2. a bérleti szerződés megszegéséért is feljelenthetem mivel benne van a szerződésben, hogy 2 macskával költözhetek be!

Hacsak nem módosíthatja egyoldalúan a bérleti szerződést.

És ő meg ezért akar kirakni. Illetve hát abban reménykedik, ha a macskákat eltüntetném, akkor megszűnne minden probléma!


Mi a fenét lehet tenni ilyen esetben?

Engem már szét vet az ideg.

Egyik napról a másikra nem tudok elköltözni másik albérletbe de valószínű, hogy hetek-hónapok múlva sem, a tulaj meg már fel akarja mondani a szerződést 7.31-től!



júl. 27. 16:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és az egy év alatt még igazszágügyi ingatlanszakértő is jött a tulajjal együtt!

Mind a kettő megállapította, hogy nincsen bűz a lakásban!

júl. 27. 17:10
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

A bérbeadó felmondhatja a szerződést indoklás nélkül, de a felmondási időt be kell tartania, nem tehet ki egyik napról a másikra. Nem lehet, hogy úgy értette, hogy aug. 1-től kezdődik a felmondási idő? Egy vagy két hónap szokott lenni, azalatt kell találnod másik lakást.


Nagyon becsülöm, hogy jó gazdi vagy, kérlek maradjon is így, mert a macskák nem számíthatnak másra, nem is értem, hogy gondolhatta a tulaj.


Kicsit furcsa, hogy a tulaj hirtelen megváltoztatta a véleményét, és bar ő nem érez szagot, mégis felmond neked a panaszkodó szomszéd miatt. A szomszédnak baja lesz a következő lakóval is, az tuti.

júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A tulajnak az a baja, hogy a 3.14csa meg a közös képviselő heti 2-3X zaklatja telefonon, emailben.

És a tulajnak ebből van elege "Én erre nem vagyok kíváncsi" "Nekem erre nincs időm. Több albérletem van, munkám van, családom van" stb.

júl. 27. 17:27
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy barom, aki mondvacsinált "problémákkal" dobja fel a saját szaros kis életét.

Azt tanácsolom, vágd hasba ököllel.

Az ilyeneknél csak az működik. Ha nincs tanú, nincs bizonyíték, te meg letagadhatod.

Ha meg mindenki hülye, akkor nem tragédia elköltözni sem, egy tűrhetőbb helyre.

júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csinálhatja a tulaj. Barmikor szerzodest bonthat aszerint ami a szerzodesben van. Inkabb keress uj lakast
júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A határozatlan idejű szerződést bármelyikőtök bármikor megszüntetheti rendes felmondással. A felmondást írásban kell közölni, ez lehet levél vagy email. A bérleti szerződésben foglalt felmondási időt be kell tartani. Ha a szerződésben nincs megszabva, akkor a Ptk a mérvadó: hó 15-éig a következő hónap végére szól a felmondás, 15. után pedig a következő utáni hónap végével szűnik meg a szerződés. Tehát a mai napon szeptember végére szólna a felmondás - hacsak a bérleti szerződésben nem szerepel másképp, mert akkor azt kell betartani.
júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tulaj bármikor bonthat szerződést, de a felmondási időt be kell tartania. Nézd meg, mi van a szerződésben, írd le neki emailben, és ennek megfelelően tartsd be, keress lakást, költözz ki. Nem köteles indokolni a felmondás okát, csak rendkívüli felmondás esetén (ami nem állja meg a helyét, mert nem a te hibád a történet).


Ugyanakkor:

"Az alom heti 2-3X van takarítva"

MINIMUM napi egyszer kellene takarítani az almot, a napi kettő sem ördögtől való, sőt, van aki minden alkalommal rögtön szedi ki a produktumot, ha a macskája almozik. Két macskám van, ha a szomszéd tirádája jogtalan is, de ebben a melegben igen gyorsan büdösödik meg.


Egyébként elhiszem, hogy dühítő, de nem tudsz mit tenni. Mi is jártunk már így. Nálunk mindenféle mondvacsinált indokkal hívogatta a kattant szomszéd bácsi a tulajunkat (mikor visszük ki a szemetet, nem köszönök elég hangosan, odaégettem szerinte a kaját, fel fogom gyújtani a házat - jelzem otthon se voltunk -, sokáig alszunk, miért nem reggel 5kor takarítunk havat, stb stb stb). Ugyanez lett a vége, a tulaj nem akarta elküldeni a phaszba, nekünk megmondta, hogy ebbe belefáradt, nem akar két tűz között lenni, inkább felmondott nekünk.

Hiába sérti az igazságérzeted, ezzel nem tudsz mit csinálni. Arra kérheted, hogy a felmondási időt tartsa be, és ennyi.

júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

És ha leadnád panzióba őket egy hétre, és a zaklatás nem szűnne meg, akkor tudnád bizonyítani, hogy nem a macska a vétkes, csak fogyatékos a nő?

Vagy azt mondani a nőnek, hogy nincs már macska?

Hülye vénasszonyoknak nincs jobb dolga, mentsen meg az Isten engem minden paneltól és társasháztól…

aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vénasszony, 30-35 év körüli nő meg a férje.

Utálják a macskákat.

Nekik kutyájuk van.

aug. 2. 14:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenki tudja, hogy nekem van igazam. Azt nem hazudhatom, hogy nincsen macska, mert az utcáról lehet őket látni amikor az ablakpárkányon vannak.
aug. 2. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!