Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti a főbérlő, hogy...

Megteheti a főbérlő, hogy felmondja a szerződést?

Figyelt kérdés

2 éve lakom albérletben. 2 cicával költöztem ide. Ez a bérleti szerződésben benne is van, hogy kettő macskával vagyok jogosult itt lakni. (Ingatlanközvetítő csinálta a szerződést)


Van itt a lépcsőházban egy nő aki mindenbe beleköt. Állítása szerint bűz árad ki a lakásból a macskák miatt és az egész lépcsőházban érezni.

Ez nem igaz, az ajtó előtt sem érezni. 4 napig voltam nyaralni (addig a tesóm vigyázott a cicákra meg etette) direkt úgy jöttem be, hogy végig szagoltam a lépcsőházat és egyáltalán nem érezni semmit! Még az ajtó előtt sem.

Belépve a lakásba lehet érezni, hogy van macska de egyáltalán nincsen büdös!

A tulajdonos (nő) volt fent nálunk többször is! Nincs szemét a lakásban és nincsen büdös!

A tulandonos férje is volt fent amikor wc-t cserélte mert elrepedt, akkor is mondta, hogy nincsen büdös!


De ez a hülye nő az emeletem heti 2-3X hívja a közös képviselőt meg a tulajt! Hogy akkor is büdös van és az egész lépcsőház ettől szenved.

Ezt csinálja egy éve! Állítása szerint egy éve van bűz. Itt akkor valami nem stimmel, mert 2 éve lakom itt és csak egy éve zavarja??


Az alom heti 2-3X van takarítva!

Heti 2-3X porszívózom. Heti 2-3X mosok fel.

A macska etető minden nap el van mosva hogy ne menjenek rá a legyek!

(És ráadásul nem is "sima" alom van kirakva, hanem ilyen macska wc, 2 db ráadásul, minden macskának 1-1)


Volt fent a tulaj többször nem volt panasz tőle sosem.


De a szomszéd nő folyamatosan hívogatja a tulajt meg a közös képviselőt és azt mondta a tulaj, hogy ő erre nem kíváncsi! Mármint arra, hogy heti 2-3X zaklatják egy éve.

Vagy tüntessem el a macskákat vagy költözzek ki augusztus 1-ig!


Ezt mondta. Nyilván nem fogok a macskákat eltüntetni, hiszen a bérleti szerződésben is benne van! Kettő nagyon szeretem őket, 7 éve velem vannak, nem tudok nélkülük élni! Számomra családtak és jobban szeretem a cicáimat mint az embereket.

Felelős állattartó vagyok.


Én próbáltam beszélni a szomszéddal is, de vele nem lehet. "Biztos, hogy tőled jön a bűz! Az egész lépcsőház ettől szenved egy éve"

Mondtam neki, hogy jöjjön be nézzen körül. "Én abba a kuplerájba be nem teszem a lábam"


Normális ez?

A tulaj is normális? Nem tud kiállni a bérlője mellett mert neki a nyugalom fontosabb mint az igazság?

Hát milyen dolog ez?


Mit lehet tenni ilyen esetben?


Én hiába fenyegetőzöm feljelentéssel, nem hatja meg a hülye 3.14csát.

De hétfőn el is megyek és feljelentem!

Ha a tulaj meg így folytatja őt is! Egy az egyik napról a másikra nem rakhat ki még akkor sem ha nem fizettem volna! (Ilyen sosem volt 2 év alatt)

2. a bérleti szerződés megszegéséért is feljelenthetem mivel benne van a szerződésben, hogy 2 macskával költözhetek be!

Hacsak nem módosíthatja egyoldalúan a bérleti szerződést.

És ő meg ezért akar kirakni. Illetve hát abban reménykedik, ha a macskákat eltüntetném, akkor megszűnne minden probléma!


Mi a fenét lehet tenni ilyen esetben?

Engem már szét vet az ideg.

Egyik napról a másikra nem tudok elköltözni másik albérletbe de valószínű, hogy hetek-hónapok múlva sem, a tulaj meg már fel akarja mondani a szerződést 7.31-től!



júl. 27. 16:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy, de ha elköltöztök, legalább megszabadulsz az idiótától. Gondolj bele, ő egész életében nem tud szabadulni saját magától, pedig ha ilyen idegbeteg, milyen élete lehet.
aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!