Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni lakás...

Mire kell figyelni lakás kiadásakor?

Figyelt kérdés
Családi házba költözés miatt üresen hagyott panellakásunkat szeretnénk kiadni. Kiket ne engedjünk be? Mi szerepeljen mindenképp a szerződésben? Határozott, vagy határozatlan legyen? Sosem voltam albérletben és nem is adtam ki lakást. Mivel relatív kis pénzért szeretném kiadni, ezért elsősorban ilyenekkel foglalkozó cégek segítségét nem szeretném igénybe venni.

júl. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
48%
WOW, megnéztem a holapjukat nagyon biztató, fontolóra veszem a költözést, bár egyik sincs nekem ideális helyen ahogyan láttam, de lehet inkább utazom többet mint az idegbaj a magánember tulajdonosokkal. És az ára is jó, hol tudsz kivenni 46 nm-es klímás okosotthonrendszerrel felszerelt új építésú lakásban magánembertől a XII-kerületben 195 ezerért? Köszi, hogy írtad én nem is tudtam, hogy van ilyen. Remélem elterjed ez a rendszer és itt pofára esik a sok arcoskodó a lepukkant gangos kéglijével, amiben még a dédöreganyja bútorai vannak, de el akar kérni 200 ezer felett érte...
júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
#40 Ez magánszemélytől való bérléskor is mind alapvető kéne legyen.
júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de sajnos nem az, tisztelet a kivételnek persze. Ha meg tök normális a tuladonos és jó a viszony akkor tuti beüt valami (Murphy...), ami miatt kell neki a lakás. Egy cégnél- bár az is becsődölhet-ennek is kisebb az esélye. Nem kell azért kiköltöznöm, mert a tulaj válik, mert jön mégegy gyerek és nagyobbat akar venni, ami miatt eladja mégis, szóval rengeteg olyan élethelyzet adódhat egy magánembernél ami miatt költözni kell.
júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Hűű, a válás. Velem előfordult olyan, hogy becsöngetett a tulaj a bőrönddel, hogy kidobta a felesége, és nincs hová mennie,szóval most akkor indul is az egy hónap felmodási idő, de addig ő itt lakna... Hozzáteszem egy kis másfél szobás panel volt én 31 éves egyedülálló nő, ő meg egy 40-es pasas. Nyilván nem engedtem, egy ideig hepciáskodott, hogy majd rendőrt hív, mert ez a lakás az ő öröksége is mizamár, hogy nem engedem be a saját lakásába, mondtam hajrá, de már a telefonban kiröhögték, aztán mégis talált valakit fél óra alatt aki befogadta. Természetesen amint lehetett elhúztam a csíkot. A mai napig nem értem mégis hogy gondolta a dolgot...
júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
#43 Magánszemély bérbeadónak is lehet előnye, pl. ha kialakul egy jóismerősi viszony, akkor a bérleti díj emelése kisebb mértékű illetve ritkább lehet. Talán a felesleges bútorok elvitelét tekintve is rugalmasabb. Szerencsés esetben, persze.
júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
50%
45-ös, nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a magánember orrba-szájba emel, mert drágább lett a párizsi a Lidlben 100 forinttal, szóval akkor 40 ezerrel több a bérleti díj....
júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
50%
ja és Dédi szent szekrényét (ami amúgy amúgy hót gusztustalan és ormótlan) a világ miden könyörgése árán sem lehet elvitetni vele...
júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!