Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni lakás...

Mire kell figyelni lakás kiadásakor?

Figyelt kérdés
Családi házba költözés miatt üresen hagyott panellakásunkat szeretnénk kiadni. Kiket ne engedjünk be? Mi szerepeljen mindenképp a szerződésben? Határozott, vagy határozatlan legyen? Sosem voltam albérletben és nem is adtam ki lakást. Mivel relatív kis pénzért szeretném kiadni, ezért elsősorban ilyenekkel foglalkozó cégek segítségét nem szeretném igénybe venni.

júl. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Linkeld be. Ne nekem kelljen már keresgélni azt, ami nincs.

Bizalomra pedig semmit nem lehet alapozni. Bármikor megváltozik az ember, ha pénzről van szó.

júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Ne neked kelljen keresgélni?Ellenkezőleg, nagyon is illene tudnod róla, hiszen kiadod a lakásod.

Egyébként a lakástörvényben szerepel.

júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt tudod, hogy melyik törvényben, akkor a pontos szöveget is meg tudod keresni. Hajrá!
júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
50%
Magamnak már megkerestem, amikor szükség volt rá. Giyf.
júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem meg nincs.
júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Hiába nem tetszik, ismerned kellene a rád vonatkozó törvényt, pláne hogy olyan butaságokat írsz, hogy "rendes felmondással azonnal felmondható".
júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Azt nem én írtam, sőt én javítottam ki azt, aki véletlenül félreírta.

Vettem a fáradságot (bár nem kellett volna), és megnéztem a törvényt. Nincs benne ilyen. Mindössze annyi van, hogy ha nem fizet, akkor fel kell szólítani, és 8 napon belül a következő hónap végére felmondani. Ráadásul ilyen hülyeség is van a törvényben, hogy az ilyen felmondás nem lehet 15 napnál rövidebb, de a következő hónap végére ez technikailag nem is lehetne másképp. A rendes felmondási időről egy büdös szó nincs a törvényben!

júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
#17 Bocs, lehet, hogy nem a Lakástörvényben, hanem a Ptk-ban szerepel. Lényeg, hogy szabályozva van.
júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Tessék, megkerestem neked, íme:


6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


(2) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni.

júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!