Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni lakás...

Mire kell figyelni lakás kiadásakor?

Figyelt kérdés
Családi házba költözés miatt üresen hagyott panellakásunkat szeretnénk kiadni. Kiket ne engedjünk be? Mi szerepeljen mindenképp a szerződésben? Határozott, vagy határozatlan legyen? Sosem voltam albérletben és nem is adtam ki lakást. Mivel relatív kis pénzért szeretném kiadni, ezért elsősorban ilyenekkel foglalkozó cégek segítségét nem szeretném igénybe venni.

júl. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
40%

#29 "Mindeninek adott a lehetőség, hogy saját lakást vegyen..."

Ez nem igaz.

júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
36%
Ne álmodozz olyan bérlőjogokról, hogy a tulajdonos nem jogosult a lakás állapotát előzetes időpont-egyeztetés után rendszeresen ellenőrizni! Havi 5 perc az minden, csak nem egzecíroztatás!
júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe, ahogyan az adó befizetését is:

[link]

júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Gondolom, e miatt a paragrafus miatt tetted be a linket, ez igazán kedves tőled. "1) A bérlő a dolgot rendeltetésének és a szerződésnek megfelelően használhatja.

(2) A bérbeadó a bérlő szükségtelen háborítása nélkül jogosult ellenőrizni a használatot.

(3) Ha a bérlő a bérbeadó felhívása ellenére folytatja a nem rendeltetésszerű vagy a szerződésnek egyébként nem megfelelő használatot, a bérbeadó felmondhatja a szerződést.

(4) Ha a bérlő a dolgot jogosulatlanul alakította át, a bérbeadó felhívására köteles az eredeti állapotot helyreállítani."

júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárólag emiatt, inkább általános tájékoztatásul, sok hasznos infót olvashatsz benne.

Mint írtam, szubjektív, hogy ki milyen gyakoriságot tart elfogadhatónak. Rögzíteni kell a szerződésben. Találhatsz olyan bérlőt, aki elviseli a havonkénti "látogatást". Ami nem 5 perc, ezt te is tudod, és nem csak az időtényezőről szól, hanem hogy a bérlő beenged téged az otthonába, tulajdonképpen a rendelkezésedre áll.

júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
5 perc. Nem vendégség, hanem az összes helyiség gyors szemrevételezése. A tulajdonosnak is van jobb dolga, mint csevegni.
júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez is tulajdonosfüggő, hogy 5 perc-e. Nekem volt olyan nyugdíjas tualdonossal dolgom, hogy minden alkalommal alig tudtam tőle megszabadulni, mert leült a konyhába, kért egy kávét/teát és elkezdett dumálni, mintha benyomtam volna a rádiót, és valahogy nem vette a lapot, hogy meló után hulla fáradtan bazira nem érdekel az egy órás monológja a családjáról, a sarki boltosról, a kutyuskájáról, meg arról, hogy miket szokott sütni-főzni, amit szerinte nekem mosolyogva végig kellet (volna) hallgatni. Értem én, hogy unakozott szegény, de én meg bazira nem... Nem mondom, hogy ez volt a fő ok, de szerepet játszott amikor végül a költözés mellet döntöttem. A másik ilyen fanatasztikus tulaj egy gyerekkel otthon lévő anyuka volt aki rendszeresen hoza a pulyákat magával, akik közben ott roangásztak a lakásban, sikítoztak és két szót nem lehetett váltani tőlük mert állandóan ment az Anyaaaaaaa, meg a jaj akkor hadd nézzék már a TV-t nálam amig ott vannak, mert addig nyugalom van, hagy menjenek ki a vécére, szomjas, tudnék-e adni egy kis gyümölcslevet (aztán még a nőci volt kiakadva amikor modtan bocs nem mert én vizet iszom)...Szóval komplett kisscsaládot kellezt elviselnem és vendégül látnom lakásellenőrzés címszó alatt, arról már nem is beszélve, hogy néha csatateret hagytak ott és azt sem értette Anyuka miért nem dijazom, ha az ágyamon ugrálnak a gyerekek...Na innen méghamarabb leléptem. Összességében, nekem semmi bajom azzal, ha bejön a tulaj havonta előre egyeztetett időpontban, ha az tényleg csak 5-10 perc (amennyiben nincs semmi extra megbeszélnivaló).
júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
74%

37-es, igen mert az van a fejükben, hogy ő a tulajdonos, tehát az a lakás az övé!-tehát otthon van kvázi és te bérlőként a megtűrt vendég vagy, akinek minden megaláztatást le kell nyelnie ha ott akarsz lakni, mert ők tesznek szívességet neked. Ja jó, hogy te fizetsz, de semmi nincs ingyen ugye...

Szóval a lakáskiadási kultúra nálunk a balkáni béka feneke alatt van. Bizalmatlan tulajdonosokkal akik nem ismerik a lakáskiadás szabályait sem. Adózni sem szeretnek, aztán csodálkoznak, hogy a bérlők részéről sok a visszaélés.

Azért másik oldalról rengeteg olyan bérlő van, aki azt hiszi nem lakást, hanem hotelszobát bérel és majd mikor átadja a lakást a végén, akkor érdemes csak takarítani. Nem igényesek sokan a környezetükre. Kertes ingatlanoknál nem gazolnak pl, mert nem az ő feladata szerinte, lepusztul a kert stb.

Ergo nincs kultúrája a bérlésnek sem.

júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
79%
Ezért kell cégtől bérelni, már magyarországon is van ilyen (Flatco). Azóta béke és nyugalom az életem, sőt-igaz némi felár ellenében- kisállat is jöhetett. Nem kerül többe, mint magánembertől bérelni, és tényleg úgy érzem magam mint aki fizet egy szolgáltásért, és nem úgy mint egy megtűrt csöves. Továbbá nem kell azon vitát nyitni "Julikával", hogy méltóztasson már kicserélni a 15 éves mosógépet ami szerinte biztos én tettem tönkre, nyugdijas tulajdonos nénit sem kell kávé/tea/sütivel kinálgatni, és végighallgatni az összes orvosi rendelőt ahol járt, nem feketén van, és tudnám sorolni az előnyöket...
júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
61%

idézet a honlapról ami pont idevág:


-Megbízható, profi cég vagyunk,zsémbes lakáskiadó helyett egy tapasztalt, nagy cég gondoskodik Rólad.


Saját szerelő és karbantartó csapatunk van. Ha valami meghibásodik, mi javítjuk meg, amilyen gyorsan csak lehet.


Van saját irodánk, ahol mindig megtalálhatsz minket. Nem tűnünk el, amikor valami baj van, mint ahogy néhány lakáskiadó teszi.


Minden ingatlanunkat egységes szerződéssel adjuk ki, a megállapodásban nincsenek bizarr apróbetűs részek.


Biztos lehetsz benne, hogy számláidat időben, rendezett formában kapod meg tőlünk.


Nincs készpénzes fizetés, egyszerűen, biztonságosan és követhetően, átutalással fizetheted a bérleti díjat és a rezsit.

júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!