Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni lakás...

Mire kell figyelni lakás kiadásakor?

Figyelt kérdés
Családi házba költözés miatt üresen hagyott panellakásunkat szeretnénk kiadni. Kiket ne engedjünk be? Mi szerepeljen mindenképp a szerződésben? Határozott, vagy határozatlan legyen? Sosem voltam albérletben és nem is adtam ki lakást. Mivel relatív kis pénzért szeretném kiadni, ezért elsősorban ilyenekkel foglalkozó cégek segítségét nem szeretném igénybe venni.

júl. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
59%

Tudom most nem leszek népszerű, de kisgyerekesnek (mert nehéz kitenni), kisállatosnak (mert tele lesz minden szőrrel, szaga van), dohányzónak (büdös, átveszik a falak, bútor, minden), valamint nem magyarnak (ismerősöm kizárólag külföldi diákoknak adja ki, minden albérlő után ki kell cserélni az összes bútort, illetve teljes felújítás, mert annyira igénytelenek, nem takarítanak, stb.) nem adnám ki.


Jó a határozatlan is, 30 napos felmondási idővel, illetve rendes felmondással akár azonnal is felmondható legyen. Kaució 2 havi.


Mindenképp fényképes leltárral add át az ingatlant, ahol látszik a berendezések állapota.


Az albérleti díjért személyesen járunk, így havi 1x látjuk a lakás állapotát (volt egy albérlőnk, aki mindig utalt, 1.5 év után amikor kiköltözött, akkor szembesültünk vele, hogy a lakás tele van csótánnyal - mert sosem engedte be az irtót, és iszonyat lepusztult állapotban kaptuk vissza...)


A rezsit vagy ti fizetitek a szolgáltatónak és utólag az albérlő nektek, vagy ha ő fizeti, a havi találkozásnál mutassa be az előző havi befizetést (ne utólag döbbenjetek rá, hogy nem fizetett)


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Amennyiben valaki kiegészítené, szívesen venném.
júl. 5. 09:55
 3/47 anonim ***** válasza:
66%

Az egyes nagyon jó, csak félreírta: rendkívüli felmondással azonnal (Annak is van pár nap átfutási ideje).

Minden emberismeretedet összeszedve lődd be, hogy mennyire szimpatikus és megbízható a jelentkező. Legyen intelligens, mert az kevésbé rongál.

Rezsit te fizesd, ő utólag odaadja. Kérdezd meg a munkahelyét, nem garancia, mert lehet, hogy már másnap nincs, de mégis valami. És legyen állandó lakhelye. Havonta egyszer, előre megbeszélt időpontban mindenképp menj el körülnézni. A szomszédoktól is érdeklődhetsz, hogy nem viselkedik-e zavaróan. Biztos vannak szerződésminták az interneten, de legyen benne, hogy köteles az ingatlan tisztaságára ügyelni, állagát megóvni, felmondás esetén köteles az ingatlant X napon belül ingóságaival együtt elhagyni, és eredeti állapotában, berendezésével a tulajdonos rendelkezésébe visszaadni. Az is legyen benne, hogy a lakást kizárólag ő használhatja, más oda be nem költözhet. A kauciót nem lehet az utolsó hónapban lelakni, hiszen akkor csak egyhavi kaució marad. A rezsi biztosítására külön rezsikaució is legyen, mert a 2 hónapnyi alapkaució károkozás esetén nulla.

júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hivatalos úton add ki, közjegyzői szerződéssel.

Kerüld a c típusúakat,azokat is, akik nem azok, de úgy viselkednek. Kerüld, akik alkudozni akarnak a kaucióból.

Kisállattal abban az esetben add ki, ha az előző helyéről tud adni referenciát, mert nem minden kisállatos teszi tönkre a lakást. Csak a saját példám, napi szinten takarítok, szellőztetek, jobb napokon, mintha állat sem lenne a lakásban.

Cserébe a mellettem lakó pár hónap alatt úgy lelakta a lakást, besz.rtak a kutyái, hogy 2 napig a tulajdonos átkozódásait hallgattam, miután kirakta a lakót. Pedig még éjjel is levitte a kutyákat, szóval nem tudom, hogy történt ez, de bútort, szőnyeget kidobtak.

júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igen, a mi lakásunk is közjegyzői szerződéssel van kiadva.
júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
91%
Sőt, mi még adózunk is utána, így teljesen hivatalos, nem fenyegethet senki azzal, hogy feljelent ...
júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%

1-es az első számú nemzeti tévhit, amit leírtál, HOGY GYEREKESNEK NE ADD KI, MERT NEM LEHET ŐKET KITENNI"-TÉVES! Ki lehet adni, de kell egy befogadó nyilatkozatot írni, arra az esetre ha megszűnik a szerződés, legyen hova mennie a gyermeknek. Továbbá KÖZJEGYZŐ!- sokan ezt megkerülik, hogy az albi kiadás után ne kelljen adózni és ha nincs közjegyzői gyerekeseknek sem adják ki szívesen.

Én inkább adtam ki kisgyerekes családnak, mint a bulizós fejű fiatal párnak, mert tudom, hogy előbbi normálisabban képes viselkedni, mint az utóbbiak (akik akár nem takarítanak stb).

Ami nálam redflag az a kisállat-azt ne hozzanak. Kutya-macska szagot/ szőrt állati nehéz eltűntetni a bútorokból- meg panelba amúgy se tartsunk már állatokat...

júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
64%

Nézz utána a törvényi szabályozásnak.

A felmondás például nem úgy működik, ahogy az 1-es írja. A szerződés a hónap utolsó napjára mondható fel. Egy hónap 15. napjáig a következő hónap végére, 15. után a következő utáni hónap végére. (Tehát ma rendes felmondással aug. 31-re szólna a felmondás.)

Körültekintően köss szerződést, minden legyen tisztázva. A közjegyző remek ötlet.

Kezeld partnerként a bérlőt. Sokan tévesen azt képzelik, hogy a bérlő afféle megtűrt alattvaló, csuklóztatják sárga csekkezéssel, javítások halogatásával, egyeztetés nélkül bejárkálnak - ilyentől sose bérelnék lakást. Akiben nem tudsz megbízni, azzal ne köss üzletet.

Nem muszáj készpénzezni, azt csak az öregek és a kissé paranoid, adóelkerülő tulajdonosok csinálják. Utaljon inkább, de pontosan. Lényeg, hogy ne tartozzon.

Átadáskor a mérőállásokról készüljön fotó és közösen aláírt jegyzőkönyv. A rezsit akár a bérlő is fizetheti, te a közművek netes felületein (esetleg mobilappon) bármikor ellenőrizheted, hogy időben ki lett-e egyenlítve a számla. Sőt lehet saját internetelőfizetése a neki megfelelő csomaggal, az téged semmire sem kötelez.

Ne tekintsd kegynek, ha szerelőt kell hívni. A rendeltetésszerű használat mellett jelentkező hibák javíttatása rád hárul.

A havi rendszerességű állapotellenőrzést a bizalom megszilárdulása után lehet ritkítani, mondjuk, negyedévesre vagy ahogy tetszik.

Fő a jó kommunikáció. Normális emberek minden kényes szituációt meg tudnak beszélni. A fontosabb dolgokat írásban (emailben) egyeztessétek, hogy legyen nyoma.

júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
0%

A felmondásnak NINCS! törvényi szabályozása!!! Két fél megállapodása!

A látogatásokat igen ostoba ötlet ritkítani! Hát a saját vagyonodat viszed vásárra, 8-as, az tény.

júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

#9 Dehogy nincs, csak sose vetted a fáradságot, hogy utánanézz.

Az állapotellenőrzésről pedig azt írtam, hogy a bizalom megszilárdulása után lehet ritkítani. A feltétes módról hallottál?

júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!