Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért kellhet ilyen sürgősen...

Miért kellhet ilyen sürgősen a kulcs a tulajnak? Kell tartani attól, hogy tudtunkon kívül bejön a lakásba?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk 4 éve a barátommal. A tulaj egy csendes fiatal srác. Az ittlétünk óta 2 alkalommal volt nálunk, hogy megnézze a lakást. Nem volt sosem 'tolakodó', éppen h ránézett a dolgokra és ment is a dolgára. Egyébként tök korrektnek tűnt mindig, minden hónapban érdeklődött felőlünk, hogy minden rendben van-e, szóljunk ha kell bármi, rezsi kimutatást mindig korrektül átküldte, nem húzott le sosem.

1 hónapja hirtelen elég sürgős lett neki, hogy másolva legyen az összes lakáshoz tartozó kulcsból neki. Nem akartunk rákérdezni az okára, nehogy úgy érezze h még mi akarjuk őt "felkérdezni", mikor övé a lakás. Először a legutóbbi találkozás során próbáltuk 'elfelejtettnek' tettetni a dolgot, de ő megint szóbahozta, és már konkrét időt jelölt ki, hogy ő ekkor fog jönni a kulcsokért és le szeretné másolni őket.

Utánanéztünk és persze mivel mégiscsak ő a tulaj, lehet nála is kulcs a lakáshoz, de mégis aggódunk, mert olyan fura ez az egész. Minden indoklás nélkül hirtelen sürgetővé válik egy ilyen dolog a semmiből neki.

Nem akarunk rosszat feltételezni, mert azon kívül, hogy elég csendes természet, nem adott okot arra, hogy megbízhatatlannak tartsuk ,de mégis aggódunk, hogy esetleg bejönne a tudtunk nélkül a lakásba. Elég sűrűn van üresen a lakás meló és egyéb dolgok miatt, az összes értékünk pedig itt van, nagyobb mennyiségű készpénztől kezdve minden.


Mit lehet tenni ilyen esetben..?

Miért kellhet neki annyira most az összes kulcs?



2022. ápr. 14. 11:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
Zárcsere. Nem kell kulcsot adni a tulajnak és ha bemegy feljelentheted a rendőrségen magánlaksértésért, ami bűncselekmény. Erre érdemes felhívni a figyelmét!
2022. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Az albérletemben nekem is a zárcsere volt az első lépésem, az összes zárban átvétel után... Alapból abból indultam ki, hogy az előtte lévő 1 évben megfordult ott minimum 3 albérlő (ki tudja hányszor hagyték el a kulcsot) illetve biztosítani akartam, hogy csak nekem lehessen kulcsom a lakáshoz, és az jöjjön be, akit én akarok.

Aztán hónapokkal később ablakpucolás közben észrevettem, hogy a kamra ablakába kintről benyúlva elérhetően fel van akasztva egy kulcscsomó a lakáshoz... Bentről nem látszott egyáltalán. Előtte nagyon idősek laktak ott, és valszeg' féltek, hogy kizárják magukat. De na.....


Aztán egyszer felhívott a tulaj, hogy bocsi meg minden, de ők most bemennek a lakásba, mert kell onnan valami kulcs, ami valami pincét nyit. Mondtam, h bocsi de zárat cseréltem, ráadásul az ablakban ki volt akasztva egy kulcs a lakáshoz. Aztán nem szóltak semmit, csak annyit, h oké, majd ha költözöm egyszer akkor rakjam vissza a régi zárakat..... :D


Én tuti rákérdeznék, h mi a fsznak kell kulcs a lakáshoz. Tudom, most az összes tulok le fog pontozni, de a tulajnak NEM kell kulccsal rendelkeznie a lakásához, hiszen be sem mehet a bérlő tudta+jelenléte nélkül...

2022. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Másik lakást is ad ki a tulaj? Lehet, hogy ott volt olyan tapasztalata, ami miatt ez eszébe jutott. Nálam pl. jött már jól, hogy volt kulcsom a kiadott lakáshoz (meg közel is lakom hozzá), mikor átjöttek a bérlők azzal, hogy kizárták magukat. Az előttük levő bérlők meg egyszer megkértek, hogy nézzem meg, nem hagyták-e nyitva az ablakot, mikor elutaztak (nyitva hagyták). Mondjuk ehhez nyilván kell egy korrekt, jó viszony is. Ha jól értem, ez nálatok megvan. Ha eddig nem volt baj a tulajjal, korrekt volt, akkor nem tudom, miért most változna ez... Szerintem nyugodtan kérdezzétek meg tőle.
2022. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
utánanéztem, és jogilag semmi akadálya, hogy a tulajnak kulcsa legyen a saját lakásához.
2022. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem miért nem mondja azt, bocs elhagytam a kulcsot azért kell másik (márha az volt az eredeti megállapodás, hogy van kulcsa). Ha jó a viszony és a tulaj nem él vissza vele, jól jöhet, ha van
2022. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%

Benne van a pakliban, hogy bemegy a lakásba akkor, amikor nem vagy otthon, nem tudsz róla. Én arra gondolnék, hogy amiatt kell neki kulcs, hogy meggyőződhessen bármikor arról, hogy minden rendben van-e. Vagy ha épp nem tartózkodsz a lakásban, és a házban valami baj történik, akkor a zár feltörése nélkül be lehessen jutni, ha értesítik őt, mint tulajt.

Na, de nekem volt ezzel kapcsolatban rossz tapasztalatom. Nálunk a tulaj minden hónapban eljött a lakásba a pénzért, nem utalnunk kellett. Ilyenkor mindig körbenézett a lakásban. Egyetemisták voltunk a párommal, dolgoztunk is suli mellett, így előfordult, hogy nem volt a legnagyobb rend és tisztaság otthon, de mikor tudtuk, hogy jön a tulaj, akkor mindig kitakarítottunk előtte. Azonban ha nem számítottunk vendégre, akkor volt hogy rendetlenség volt. Noa a sztori annyi, hogy többször éreztük azt barátommal, hogy mintha valaki járt volna a lakásban, mert olyan más volt.. Nem tudtuk megmagyarázni mi. Aztán egyszer mikor jött a tulaj a lakbérért, akkor megjegyezte hazafele menet, hogy "mennyivel szebb így a lakás, mint mikor szanaszét vannak a bugyik meg a gatyák a szobában..". Rá 2 hónapra inkább tovább is álltunk a lakásból...

2022. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Abból amit leírtál én is arra gondolok hogy arra kellhet neki hogyha valami történik és a szomszéd szól neki hogy nem vagytok otthon de csőtrés van vagy tűz. Eddig is biztos volt kulcsa máskülönben nem 4 év után kérné. Biztos elhagyta. Ha nincs rossz tapasztalatotok vele miért ne adnátok oda?

Egyepkent valaki bemásolhatna egy jogszabájt mert én nem találtam olyat hogy ne lehetne kulcsa. És ha pl a szerződésben ha benne van hogy nem végezhettek semmilyen javítást magatoktól akkor zárat sem cserélhettek.

De attól hogy ő tart kulcsot attól még nem mehet be, csak az előre megbeszélt időpontban.

Szóval ő a tulaj, ti csak a bérlők vagytok. Ezért is tarthat kulcsot, viszont bemenni már csak akkor mehet ha ti is ott vagytok. Ha féltek még mindig szerelhettek fel kamerát, nem egy drága dolog.

2022. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%
Ettől a "CSAK" bérlő mentalitástól úgy kiakadok...Függetlenül attól, hogy a többi részével egyetértek, a baj, hogy a "CSAK",-nál kezdődik, hogy le lehet sz.rni pl a privát szféráját, és jön a bemászkálás, a zaklatással felérő rendszeres ellenőrzések stb. Ez olyan mintha az étteremben, tojnának a fejemre, elém vágnák a kaját, mert én "CSAK" egy vendég vagyok és nem az enyém a vállalkozás...
2022. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

18. A kulcseol beszéltem. A sajá tulajdonomhoz nehogy már ne lehessen kulcsom. A törvény se tiltja. De nem mehetek be ellenőrizni csak úgy. Előre megbeszélt időpontban mehetek csak. Szerződésbe is bele lehet írni hogy milyen gyakran fogom ellenőrizni a házat. Ha neked ez nem tetszik szólsz.

Viszont ha a lakásban kár keletkezik akkor az nem a bérlő kölségete lesz hanem a tulajé. Gondolom ezt már leszarod ha úgyse a te ingatlanod mert te úgyis továbbálsz. Kilakoltatásnál is jól jön a kulcs mert nem kell zárat felrörni vagy drága ajtót. Ezt senki ne vegye magára, nyilván ha te nem mesterkedsz ilyenben akkor ez nem neked szól. De vannak ilyen esetek is.

2022. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés mindkét felet védi. Ezt mindenki elfelejti. Csak nem mindegy mi van benne. El kell olvasni.
2022. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!