Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez rendben van így szerintetek...

Ez rendben van így szerintetek, ha a tulajnak van kulcsa?

Figyelt kérdés

"Felek rögzítik, hogy Bérlőt terheli a Bérleményben elhelyezett, Bérlő által oda bevitt

mindennemű ingósággal kapcsolatos kárveszély, mellyel kapcsolatban Bérlő Bérbeadótól semmilyen jogcímen kártérítést, kompenzációt nem követelhetnek." Ez nem csak akkor lenne jogos, ha én mint bérlő lecserélhetem a zárat? Most én honnan tudjam (esetleg a hátam mögött), hogy a tulaj kinek ad még kulcsot, vagy mikor mászkál be. Hiába van a szeződésben papíron, hogy nem jön be amikor ott vagyok. Tegyük fel leveri a fél millás laptopomat és akkor simán megránthatja a vállát?



2021. ápr. 28. 13:57
 1/7 A kérdező kommentje:
nem jön be amikor NEM vagyok ott, bocs
2021. ápr. 28. 13:58
 2/7 anonim válasza:
78%

jogilag nem mehet be

gyakorlatilag az már más kérdés

szerintem ne cserélj zárat hanem rakj fel egy kamerát ami ha mozgást érzékel küld értesítőt a telefonodra

nekünk is ilyen volt

2021. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
100%
dehogy is. Nyilván ami kárt ő okoz, azért felelősséggel tartozik. Ez csak arról szól, hogy ha mondjuk van egy beázás, amiben tönkremegy valami saját cuccod, vagy netán betörés történik, akkor ezért nem kérhetsz tőle kártérítést, illetve nyilván nincs olyan biztosítása se, ami ezeket fedezné.
2021. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos nem mehet be engedély nélkül, függetlenül attól, hogy fizikailag be tudna jutni, mert van kulcsa. Ha ez mégis kiderül, akkor nem csak a károkozás miatt lehetne feljelenteni. Ha meg nem derül ki, akkor úgysem tudod igazolni, hogy ő verte le a laptopodat, függetlenül a szerződéstől. Arra meg nyilván nem ad semmilyen szerződés védelmet, ha a laptopod "magától" leesik, vagy te vered le, igazolni meg úgysem tudod az ellenkezőjét.

Ez a kitétel azért van a szerződésben, hogyha ráomlik a tető a laptopodra, azt ne tudd a tulajon behajtani, mondván hogy az ő háza omlott össze.

2021. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy ez csak a "biztosítás"-ra vonatkozik, amiket 3-as említett, hisz egy lakástűznél amiben odavész mindened nem akarja a tulaj még neked is megtéríteni a kárt - nagy eséllyel nincs biztosítás a lakáson.

Ha esélyt látsz arra, hogy bemászkál, akkor érdemes felszerelni kamerát (van telefonra is olyan app, ami mozgásérzékelős és rögzít). Ha bemászkál és van bizonyítékod szerintem költözz.

2021. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként zárat is simán cserélhetsz bérlőként, azzal a feltétellel, hogy kiköltözésnél visszaállítod az eredetit.
2021. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te egy elmebeteg tulajt irtal korul. Melyik tulaj okoz kart a berlonek,h az ne tudja a havidijat fizetni??????


Ha ennyire feltesz vmidet,akkor tedd zarhato szekrenybe. Vagy lakj a szuleidnel...

2021. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!