Lehet abból probléma, ha a barátnőm bérel egy albérletet és én odaköltöznék?
21: Ez a része:
" a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül"
A lakcímjelentő lapra pedig kell a tulaj aláírása.
Továbbá a kormányhivatali portál is téved, ugyanis nincs olyan, hogy lakcímbejelentő lap, mert lakcímjelentő lap a neve, mert ugyanazon a nyomtatványon lehet jelölni, hogy be- vagy kijelentesz valakit.
Szerződésszegéskor pedig megszünteted a bérleti jogviszonyt és kijelentheted, aki bejelentkezett, de lehet a bejelentéskor egyúttal kijelentőt is aláíratni a bérlővel.
"A lakcímjelentő lapra pedig kell a tulaj aláírása."
Nem kell, ha a bérleti szerződés két tanúval van aláírva.
A szerződésben mi van? Nekem pl. konkrétan benne volt, hogy tilos mást életvitelszerűen odaköltöztetni. Ha a szerződés nem említi, kérdezzétek meg a tulajt.
Valahogy biztosan el lehet intézni, de én "önhatalmúlag" nem cuccolnék oda csak úgy.
Nalunk az első albérletet a párom vette ki. Rá egy hónapra úgy adódott,hogy odaköltöznék én is. Jeleztük a tulajnak, hogy nem-e lenne gond, nem volt. Kaptam kulcsokat, a bérleti díj, közös ktg. Maradt a régi, mert nem személyben volt megállapítva. Szerződést sem módosítottak emiatt. A rezsit pedig fogyasztás alapján fizettük.
Utána albérletkeresésnél sosem került szóba, hogy attól, hogy ketten mennénj többet kérnének. Persze ahol a közös költségben benne van olyan fogyasztást, amit a létszám befolyásolhat (pl nincs vízre mérőóra és mindenki egy adott összeget fizet) ott befolyásolhatja, hogy hányan laknak ott. Olyan albérletbe meg nem is mennék, ahol az albérlők száma alapján változik a bérleti díj, hisz pont hogy ronja a komportérzetet az, ha minél több emberre jut egy nm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!