Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem értünk egyet?

Miért nem értünk egyet?

Figyelt kérdés

Örökös veleménykülönbségű téma az albérlet.


Próbálom megérteni mindkét felet, a tulajdonost és a bérlőt is, de nálam döntetlen a mérce.

Ugyanis a bérlők és a kiadók között is fele fele arányban vannak rossz emberek.


Leírom az én gondolataimat, ami majd a te ellenvéleményed fogja követni.


A tulajdonosok szerint az összes bérlő lelakja a lakást.

Kérdem én, ha ez így is van, akkor miért kell kiadni a lakást, ha félted és tudod, hogy mivel fog járni a lakás kiadása?

Ne add ki és nem lesz problémád!

Ha meg kiadod, akkor meg ne panaszkodj, hogy milyen lett a lakás!

De kinek mit jelent a lelakás szó?

Ezt is értelmezni kéne!


Tisztázzuk valamit!

Az albérletek nagyon drágák!

Tudom, hogy sok tulajdonos szerint nagyon olcsón adja ki a lakását.

Neked mi a kevés a

120.000-200.000 forint közötti havi bevételben?

Többért adnád ki a lakásodat?

Tedd, jogod van hozzá, de így is az átlag bérlők ha kifizetnek téged, már alig marad nekik valami, akár spórolásra vagy egyéb kiadásokra.

Természetesen mindez téged nem érdekel, mert nem vagy te jótékonyság sem szeretetszolgálat.

Akkor mindezek után szerinted a bérlőt miért érdekelheti az, hogy lelakja e a lakásodat vagy sem?

Ő sem jótékonyság és nem szeretetszolgálat.

Beköltözik egy kis lakásba, havi 150.000ft+rezsi+közös költség.

Ennyi pénzért, ami nem kevés összeg havonta, hadd csináljon már azt amit akar abban a lakásban!

Bezzeg ha a bérlő a saját pénzéből kifestettné, felújíttattná, otthonosabbá varázsolná a lakást, akkor azt nem tennéd szóvá, sőt, még ki sem fizetnéd a bérlőnek azt az összeget, amit ráköltött a lakásodra!

Szerinted ez így igazságos?

Ha ő lelakja a lakást azonnal szóvá teszed,és kifizetteted vele a kárt,(már ha nem lécelt le) de ha költ rá, nem is keveset, akkor azt már úgy, tudod le, hogy önmagának csinálta.

Ez azért érdekes, nemde?


Elkérsz havonta (most legyen úgy 160.000 forint) majd előre elkérsz 3 havi kauciót és a tárgy havi lakbért, ami összesen 640.000 forint.

Mégis miből spóroljon össze a bérlő ennyi pénzt, a drága albérleti árak mellett, hogy, atadjon a markodba egy rahedli pénzt?

Mégis mi lenne az az összeg,havonta ami megnyugtatná a szívedet amennyiért kiadnád a lakásodat?

1.000.000 forint talán?

Ennyiért szívesen kiadnád, amikor az átlag fizetés 170.000 és 250.000 Ft között van?

Mennyi egy átlag albérlet?

120.000-200.000 forintig bezárólag.

Te mennyiért adod ki a lakásodat?

Mert látatlanban megmondom, hogy biztos,hogy a bérlő a hó közepén, vége felé már számolgatja a pénzt, hogy hogyan tovább, mert alig maradt neki valamennyi, miután téged kifizetett.


Ezeket szoktátok irni;

Enyém, én dolgoztam meg érte,annyiért adom, amennyiért akarom, a bérlő vegyen magának saját lakást,a bérlő lelakja a lakást, nem fizet időben, stb, stb.

És te, kedves lakástulajdonos, te hibátlan vagy?

Senki sem tökéletes, még te sem.


Részemről én mindig kifogtam a rossz tulajdonosokat.

Volt közöttük hazug, gőgös, lehúzós, nagyképű, önző, öntelt, öntörvényű is.

Jah és majdnem elfelejtettem.

Mindig a tulaj panaszkodik, hogy őt érte kár és neki milyen rossz.

A bérlőnek nincs oka panaszkodni a drága albérleti árakra, igaz?

Szoktátok mondani, hogy nem az albérleti ár a sok, hanem a fizetés kevés.

Na, ja. De ha az átlag fizetés 500.000 forint lenne, akkor te máris 400.000 forintért adnád ki a lakásodat, mondván, a bérlő ki fogja tudni fizetni.

És marad a bérlőnek 100.000 forintja megélni.

Akkor is arra hivatkoznál, hogy nem te adod ki drágán a lakásodat, hanem a fizetések a kevesek?

De bizony arra hivatkoznál. 😉



2021. aug. 21. 05:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
64%
De miért adná el, amikor az eladás után is kell adóznia és jelenleg az ingatlan kamatozik a legjobban?
2021. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%

"Próbálom megérteni mindkét felet, a tulajdonost és a bérlőt is, de nálam döntetlen a mérce."


Hát, amit leírtál az minden csak nem döntetlen. Elég egyoldalú és általánosító. Bérlő vagyok, 21 évesen nehéz is lenne tulajnak lenni, de én az elmúlt 3 évben teljesen normális emberekkel találkoztam kiadói oldalról. Belvárosban most bérlek 45nm+galériát 110-ért havonta, és tudnék még válogatni ha nagyon szeretnék költözni. Nem tudom hol nézel kislakásokat 150-ért, konkrét kislakásokat amik ilyen 1 szobásak meg 30 nm-ek 90 körül lehet már kifogni.


Az átlag bérlő ha csak ilyen 250-et keres havonta akkor ne akarjon 150+rezsi lakást egyedül fenntartani úgy hogy félre is akar rakni mellette, kezdjen el gondolkodni a lehetőségein. Lehet összeköltözni több emberrel, lehet összeköltözni a pároddal és máris barátibb, lehet olcsóbba költözni, lehet tanulni és többet keresni és még sorolhatnám. A mai világban nincs sok akadálya annak hogy egy élhető szintre eljuss.

2021. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
64%

"Ott a kaució intézménye, amit írtam már az imént, és amire reakciót nem kaptam."


Adtam rá álaszt, miszerint a kaució az ESETLEGES hibákat fedezi és nem a szándékos károkozást. Az, hogy nem olvasod el a te bajod.


"egy LEHÚZÓS bérleti díj igenis veszteség a bérlőnek"


Nem veszteséges, hiszen neki nem kötelező kivenni azt az ingatlant. Szíve joga, szabad döntése, hogy kiveszi-e vagy sem.


"Egyébként meg mondom, kivenni nem muszáj, és kiadni sem."


Ezt elmondhatod még 20x attól még hülyeség marad.

2021. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Sok-sok. Gyűjts inkább pénzt és vegyél sajátat, addig élj rokonnál
2021. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
24%
A bérbeadók mind gusztustalan piócák az állam és a lakosság testén. De nekem az az érzésem, hogy nem voltál elég okos, hogy normális emberekkel köss szerződést. Már ha kötöttél egyáltalán.
2021. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Kedves lakástulajdonosok!

Itt az élő példa, hogy milyen is tud lenni egy lakását kiadó tulajdonos.


Az egyik facebook albérleti csoportból másoltam ide ezt a panaszt.

... Bérlőként tanácsért fordulnék a csoporthoz. Szeretném, ha anonimként kerülne ki a posztom, mert sok az ismerős és nem akarom, hogy tudjanak róla, hogy milyen méltatlan helyzetbe kerültünk. Január 22-én költöztünk egy családi ház felső szintjére, ahol az alsó szinten ott lakik a házinéni. Eleinte minden rendben ment,próbáltunk neki megfelelni, pedig mindenért szólt, söpörjem a lépcsőt, szóljak a gyerekre, mert hangos, dübögve sétálunk, hangosan nézzük a tévét, stb. stb. szóval mindenért szólt, de mi igyekeztünk együttműködőek lenni. Aztán már feljárt, mikor otthon voltam, feltartott az online oktatásban ( elsős gyerekemet tanítottam) meg a home office munkámban, kértem, hogy most ne jöjjön, mert nem alkalmas. De míg feljárt, körbenézett a házban, de mindezt úgy, hogy benézett a hűtőbe, mikróba, sütőbe, a fürdőszobát megnézte és szóvá tette, ha valami nem volt tökéletesen tiszta. Én mondtam neki, hogy igyekszem, de ennyi tennivaló mellett örülök, ha főzni van időm, nem még azon izgulni, hogy a kültéri lépcső mindig legyen felmosva meg lesöpörve... aztán úgy május körül, mikor épp az volt porondon, hogy az udvaron parkolva kijárjuk a füvet, miért ide állsz, aztán máshova parkolva miért oda állsz, akkor kiborult a bili és megmondtam neki, hogy jó lenne, ha lekattanna végre rólunk, mert így nem lehet élni, hogy mindig mindent szóvá tesz, hangos a porszívó, mikor porszívózom, hangos a gyerekem, mikor énekel, stb.stb... tényleg élni nem hagyott minket. Ekkor megromlott a viszony és akkor kezdett feljárni hozzánk, mikor nem voltunk itthon. Hazugságokat talált ki, hogy csak azért jött fel, mert jött a vihar és nyitva hagytunk egy ablakot és lapátolnia kellett a jeget a nappaliban, ami fizikai képtelenség volt, mivel az erkélyen lévő dolgainknak semmi baja nem lett, csont száraz maradt minden. Most szeptember 20-val végre sajátba költözünk, és a szerződésünk szerint előtte 30 nappal, tehát mai nappal levittem neki az írásbeli lakásbérleti szerződés felmondást, amit nem írt alá és a szerződésre is azt mondta, hogy nem is írtunk szerződést, és biztos valahonnan megszereztük az adatait és aláhamisítottuk az aláírását. Tehát még a szerződést is letagadja, amit január 22-én, ideköltözésünk napján közösen kitöltöttünk és aláírtunk....

A további részletek már nem ide tartoznak.

Szóval továbbra is, az a véleményem, hogy a lakásaikat kiadók között is akad problémás tulajdonos.


Nekem is volt rossz tapasztalatom három tulajdonossal is,akik remélem kifogtak valami rossz bérlőket,hogy átérezzék milyen az ha tükröt állítanak eléjük!

2021. aug. 26. 04:45
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldalon vannak bunkók meg nem becsületes emberek.


Rokonomat egyszer nagyon megkárosították bérlők - elvileg egy ember vette ki, de aztán 3-an laktak ott, nem akartak fizetni folyton halasztás kértek, majd eltűntek, s kiderült, elloptak ezt-azt (feljelentést tett, de nem találták meg...). De olyan is volt (egyedülálló szülő szellemileg sérült nagyobb gyerekkel), akikkel meg több, mint egy évtizedig semmi gondja nem volt, sőt abszolút baráti lett a viszony. Később külföldi egyetemistáknak adta ki, na ott jóval nagyobb volt a bútor-amortizáció meg az intézkedni-való, hogy mi romlott el épp, meg olykor panaszkodott a közvetlen szomszéd, hogy későn járkálnak haza hangosan, de igazából rendesen fizettek és mindig volt sok jelentkező.


Másik rokonom meg a párjával bérelt egy olyan szülők ismerőse nénitől, aki random bejárkált kopogás nélkül (pedig jó messze lakott, mégis sikerült hetente arra járnia). Ő mindenbe belekötött, minek hogy kell állnia, néha rendet is rakott, ha nem voltak otthon meg lelkesen oda is vitt pár lomot - gondoskodó jelleggel - hát hülyét kaptak tőle :)

Egy szintén bérlő barátomnál viszont természetesnek vették, hogy lecseréli a zárat beköltözéskor, s egy éve egyszer jártak felé, mindent e-mailben meg átutalással intéznek. Akiktől bérli is barátaim, s tudtommal mindkét fél teljesen elégedett a másikkal.

2021. aug. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!