Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem értünk egyet?

Miért nem értünk egyet?

Figyelt kérdés

Örökös veleménykülönbségű téma az albérlet.


Próbálom megérteni mindkét felet, a tulajdonost és a bérlőt is, de nálam döntetlen a mérce.

Ugyanis a bérlők és a kiadók között is fele fele arányban vannak rossz emberek.


Leírom az én gondolataimat, ami majd a te ellenvéleményed fogja követni.


A tulajdonosok szerint az összes bérlő lelakja a lakást.

Kérdem én, ha ez így is van, akkor miért kell kiadni a lakást, ha félted és tudod, hogy mivel fog járni a lakás kiadása?

Ne add ki és nem lesz problémád!

Ha meg kiadod, akkor meg ne panaszkodj, hogy milyen lett a lakás!

De kinek mit jelent a lelakás szó?

Ezt is értelmezni kéne!


Tisztázzuk valamit!

Az albérletek nagyon drágák!

Tudom, hogy sok tulajdonos szerint nagyon olcsón adja ki a lakását.

Neked mi a kevés a

120.000-200.000 forint közötti havi bevételben?

Többért adnád ki a lakásodat?

Tedd, jogod van hozzá, de így is az átlag bérlők ha kifizetnek téged, már alig marad nekik valami, akár spórolásra vagy egyéb kiadásokra.

Természetesen mindez téged nem érdekel, mert nem vagy te jótékonyság sem szeretetszolgálat.

Akkor mindezek után szerinted a bérlőt miért érdekelheti az, hogy lelakja e a lakásodat vagy sem?

Ő sem jótékonyság és nem szeretetszolgálat.

Beköltözik egy kis lakásba, havi 150.000ft+rezsi+közös költség.

Ennyi pénzért, ami nem kevés összeg havonta, hadd csináljon már azt amit akar abban a lakásban!

Bezzeg ha a bérlő a saját pénzéből kifestettné, felújíttattná, otthonosabbá varázsolná a lakást, akkor azt nem tennéd szóvá, sőt, még ki sem fizetnéd a bérlőnek azt az összeget, amit ráköltött a lakásodra!

Szerinted ez így igazságos?

Ha ő lelakja a lakást azonnal szóvá teszed,és kifizetteted vele a kárt,(már ha nem lécelt le) de ha költ rá, nem is keveset, akkor azt már úgy, tudod le, hogy önmagának csinálta.

Ez azért érdekes, nemde?


Elkérsz havonta (most legyen úgy 160.000 forint) majd előre elkérsz 3 havi kauciót és a tárgy havi lakbért, ami összesen 640.000 forint.

Mégis miből spóroljon össze a bérlő ennyi pénzt, a drága albérleti árak mellett, hogy, atadjon a markodba egy rahedli pénzt?

Mégis mi lenne az az összeg,havonta ami megnyugtatná a szívedet amennyiért kiadnád a lakásodat?

1.000.000 forint talán?

Ennyiért szívesen kiadnád, amikor az átlag fizetés 170.000 és 250.000 Ft között van?

Mennyi egy átlag albérlet?

120.000-200.000 forintig bezárólag.

Te mennyiért adod ki a lakásodat?

Mert látatlanban megmondom, hogy biztos,hogy a bérlő a hó közepén, vége felé már számolgatja a pénzt, hogy hogyan tovább, mert alig maradt neki valamennyi, miután téged kifizetett.


Ezeket szoktátok irni;

Enyém, én dolgoztam meg érte,annyiért adom, amennyiért akarom, a bérlő vegyen magának saját lakást,a bérlő lelakja a lakást, nem fizet időben, stb, stb.

És te, kedves lakástulajdonos, te hibátlan vagy?

Senki sem tökéletes, még te sem.


Részemről én mindig kifogtam a rossz tulajdonosokat.

Volt közöttük hazug, gőgös, lehúzós, nagyképű, önző, öntelt, öntörvényű is.

Jah és majdnem elfelejtettem.

Mindig a tulaj panaszkodik, hogy őt érte kár és neki milyen rossz.

A bérlőnek nincs oka panaszkodni a drága albérleti árakra, igaz?

Szoktátok mondani, hogy nem az albérleti ár a sok, hanem a fizetés kevés.

Na, ja. De ha az átlag fizetés 500.000 forint lenne, akkor te máris 400.000 forintért adnád ki a lakásodat, mondván, a bérlő ki fogja tudni fizetni.

És marad a bérlőnek 100.000 forintja megélni.

Akkor is arra hivatkoznál, hogy nem te adod ki drágán a lakásodat, hanem a fizetések a kevesek?

De bizony arra hivatkoznál. 😉



2021. aug. 21. 05:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

18-20-ig én vagyok és folytatom.


Az utolsó bekezdésedben olyan dolgokat írsz, amik egyáltalán nem érintik ezt az üzleti kapcsolatot. Nem kell gőgmentesnek lenni sem egy tulajnak, sem egy bérlőnek. Nem is értem, mért hozod ezeket ide.

Törvényesen kell működniük egymás felé, tisztességesnek lenni, és ennyi.

Az nem érdekli a másik felet, hogy kék a hajad vagy disznót szoktál ölni vagy fényevő vagy, vagy lábfétises vagy, vagy rossz tanuló. Nem élettársat akar, hanem üzlettársat.

Ahogy a közértest is csak az érdekli, hogy ne lopd meg és fizesd ki az árut és ne gyújts tábortüzet a boltban, ne ott mossál hajat, hanem csak menj be és vidd ki, amit kifizettél.

2021. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
66%
Természetes, hogy ha valaki kiadja a lakását, akkor keresni akar vele, hiszen dolgozik vele. Ha rendesen leadózza és minimum ki kell festetni a bérlő után, már annak is szép költsége van. Mellé biztos olykor ki kell hívni valami szerelőt vagy kicserélni valamit akkor is, ha csak természetes amortizáció (ahogy saját lakásban is). Sok ismerősöm van, akik inkább nem adják ki a plusz lakásukat, mert nem éri meg a rizikó, többért meg látják ők is a hirdetési árakból, hogy nem lehet kiadni. Mert sokan vannak, akik próbálták, de ráfáztak. (Példák környezetemből: kutya szétrágta az ajtót, macska szétkaparta a kanapét, gyerek összefirkálta a falat, széttörött a bútor, penészes lett a mosógép, karcos a parketta, lehányt szőnyeg volt elrakva egy szekrénybe, elloptak ezt-azt, kitakaríthatatlan mikró, törött lámpabúra... többen laktak ott, mint ígérték, szomszédok folyton hívogatták panaszkodni, hónapokig nem vitte el a cuccait... És persze mindegyik bérlőnél lelkesedtek, hogy milyen szimpatikus volt, aztán jött a nem is feltételezték, és hogy utána eltűnt, mint a kámfor, rendőrség meg nem foglalkozott vele.) Az gondolom biztos más, ha valakinek több lakása van és csak abból akar élni és már nagyon dörzsölt, de az egyszeri polgár, aki csak megörökölte a nagyszülőtől, tartogatja a gyerekének és egyébként van saját munkája, annak nem éri meg az egész herce-hurca a szabadidejéből. Max. ha talál egy leinformálható ismerőst, akkor mer belevágni. Sajnos amíg ennyire drága az élet, de a fizetések nem követik, az albérletek is drágák maradnak. És a kevesebb kínálat/verseny tovább emeli az árakat a bérlőknek is.
2021. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

folytatom, mert megint találtam egy "érdekes" részletet.


"Mégis miből spóroljon össze a bérlő ennyi pénzt, a drága albérleti árak mellett, hogy, atadjon a markodba egy rahedli pénzt?"


Nem fogod elhinni, de az ennél kevesebb jövedelmünkből spóroltuk össze generációkon át a plusz lakás árát, amit most ki tudunk adni.

Kb. 40-50 év alatt, az egész család.

Még kérdés?


Egyébként meg semmi közöd hozzá.

Kiváncsi vagyok, mit mondtak neked a közértesek, mért annyi az étel, mit mondtak az autóeladók, mért annyi az autó, mért nem a tizede, mért annyi a mozijegy, mért nem a fele, stb.

Cigánykodásnak nevezik ezt, hogy úgy indulsz neki, hogy hogyan lehetne egy ár feléből alkudni, és nagy mázlid van, hogy egyáltalán adott neked valaki lakást, mert mi nem adtuk volna neked ki. Normális emberekkel szeretnénk üzletelni, nincs szükségünk ilyen problémákra, amit te jelentesz.

A bérlőnkkel semmi ilyesmi fel nem merült, amiket te feszegetsz, teljesen meg vagyunk egymással elégedve.

szerintem ez egy életvezetési és pszichés (morális) probléma, amit az életed minden területén megszívsz, így a lakhatásban is.

Nem bérlésspecifikus a problémád.

2021. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
32%

#16


De, egy LEHÚZÓS bérleti díj igenis veszteség a bérlőnek, ha az az indoklás, hogy amiatt magas a díj, mert majd a bérlő úgy is lelakja a lakást, és csak így éri meg. Ott a kaució intézménye, amit írtam már az imént, és amire reakciót nem kaptam. Tessék akkor beszedni több havi kauciót, ha a szokásos kéthavi nem elég a "várt" károk helyreállítására (megjegyzem, szerintem kicsit túl van itt tolva a bicikli azt illetően, mekkora károkat is okoz egy bérlő). Szedjen be akkor a tulaj 3-4 havi kauciót, közben a bérleti díj legyen alacsonyabb, aztán adja vissza a 3-4 havi kauciót, ha nincsen kár, és vonja le belőle a javítások költségeit, ha van kár. És akkor nem kellett nekem amiatt teszemazt évekig magasabb bérleti díjat fizetnem (a semmire, ha közben nem lakom le a lakást), mert él ez a negatív feltételezés velem kapcsolatban eleve. Csak ugye így már nem lenne túl kapós a lakás.


Egyébként meg mondom, kivenni nem muszáj, és kiadni sem.

2021. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

24: Ezt is a pszichés problémák területére sorolnám.

30 000-3 000 000 Ft/hóig vannak most kiadó ingatlanok.

Mért a 160 000-t vetted ki, ha csak 90 000-t akarsz bérlésre költeni?

?....??...

A többezer hirdető közül kiválasztottad azt, amelyik nem felel meg, és amelyiket csszegetheted valamiért?....

Olyan, mintha nem akarnál dohányzó társat, de csakazértis dohányost választanál és utána arról szólna az életed, hogy leszoktasd és bántalmazd, amiért cigizik...

Mi a fene van veled, mért nem tudod a jót választani, és örülni?

2021. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
64%

"24: Ezt is a pszichés problémák területére sorolnám."


Na ne mondj ilyeneket, mert még elpirulok.


Képzeld, 89 000 Ft-ért béreltem egészen mostanáig, amikor is kiköltözöm, úgyhogy beletrafáltál. :)

És képzeld, nekem semmi problémám nem is volt a tulajjal, és neki sem velem. Úgyhogy én örülök is abszolút. Remélem, te is jól vagy.

2021. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
26: Hát akkor ez a sok baj csak fantázia szerencsére. :)
2021. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 kovpet ***** válasza:
39%

"egy LEHÚZÓS bérleti díj igenis veszteség"


Miért mennél ilyen helyre? Az első pillanatban tudod a díjat.

A bérbeadó viszont nem tudja, hogy kárt fog okozni a bérlő, ez nincs a szerződésben.


"ha az az indoklás"


Miért kellene akármit is indokolnia a bérbeadónak?



Sokan írták, hogy "akkor nem kell bérbe adni". Hadd kérdezzem meg, hogy ha mindenki így gondolkozna és nem adná ki a lakását, akkor hol laknának azok, akinek nincs lakásuk, de jelenleg bérelnek?

2021. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
40%

"Miért mennél ilyen helyre? Az első pillanatban tudod a díjat.


A bérbeadó viszont nem tudja, hogy kárt fog okozni a bérlő, ez nincs a szerződésben."


Igen, de ami ott van a szerződésben, az a kaució. Kérjen többet, ha úgy látja jónak. Valamiért nem teszik.


"Sokan írták, hogy "akkor nem kell bérbe adni". Hadd kérdezzem meg, hogy ha mindenki így gondolkozna és nem adná ki a lakását, akkor hol laknának azok, akinek nincs lakásuk, de jelenleg bérelnek?"


Egyszerű, eladja a lakását, amire semmi szüksége nincs (hiszen már bérbe akarta adni, gondolom onnan ő maga nem a híd alá költözött volna át). Megnő a kereslet szépen, lemennek az árak, és így rengeteg embernek hirtelen lesz pénze arra, hogy saját lakásba menjen, és ne másnak fizesse ki a saját lakását. Szörnyű lenne. :) Annyi haszna legalább lenne azért, hogy a pszichés problémáimat nem hánytorgatnák fel nekem ilyen kérdések alatt, mert azok ki sem lennének eleve írva.

2021. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 kovpet ***** válasza:
39%

"Kérjen többet, ha úgy látja jónak."


A kérdezőnek pl már a mostani mértékkel is baja van, más is sokallja. Most akkor jobb lenne, ha fél évnyit kellene fizetni? Egy sima festés is mondjuk negyed évi kaució értéke lenne amúgy (ha szobafestő csinálja nyilván).


És nem, nem adná el a lakást, az egy olyan érték, ami 20 év múlva is érték lesz, egy biztonsági tartalék. A készpénz meg csak romlik.

Nagyon sok ismerősömnek áll üresen a lakása, mert az olyan bérlők miatt nem merik kiadni, mint a kérdező. Én is vettem volna kiadásra lakást pár éve, még a drágulás előtt, de inkább nem vettem. Nem akarok megőszülni a sok hülye miatt.

2021. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!