Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem értünk egyet?

Miért nem értünk egyet?

Figyelt kérdés

Örökös veleménykülönbségű téma az albérlet.


Próbálom megérteni mindkét felet, a tulajdonost és a bérlőt is, de nálam döntetlen a mérce.

Ugyanis a bérlők és a kiadók között is fele fele arányban vannak rossz emberek.


Leírom az én gondolataimat, ami majd a te ellenvéleményed fogja követni.


A tulajdonosok szerint az összes bérlő lelakja a lakást.

Kérdem én, ha ez így is van, akkor miért kell kiadni a lakást, ha félted és tudod, hogy mivel fog járni a lakás kiadása?

Ne add ki és nem lesz problémád!

Ha meg kiadod, akkor meg ne panaszkodj, hogy milyen lett a lakás!

De kinek mit jelent a lelakás szó?

Ezt is értelmezni kéne!


Tisztázzuk valamit!

Az albérletek nagyon drágák!

Tudom, hogy sok tulajdonos szerint nagyon olcsón adja ki a lakását.

Neked mi a kevés a

120.000-200.000 forint közötti havi bevételben?

Többért adnád ki a lakásodat?

Tedd, jogod van hozzá, de így is az átlag bérlők ha kifizetnek téged, már alig marad nekik valami, akár spórolásra vagy egyéb kiadásokra.

Természetesen mindez téged nem érdekel, mert nem vagy te jótékonyság sem szeretetszolgálat.

Akkor mindezek után szerinted a bérlőt miért érdekelheti az, hogy lelakja e a lakásodat vagy sem?

Ő sem jótékonyság és nem szeretetszolgálat.

Beköltözik egy kis lakásba, havi 150.000ft+rezsi+közös költség.

Ennyi pénzért, ami nem kevés összeg havonta, hadd csináljon már azt amit akar abban a lakásban!

Bezzeg ha a bérlő a saját pénzéből kifestettné, felújíttattná, otthonosabbá varázsolná a lakást, akkor azt nem tennéd szóvá, sőt, még ki sem fizetnéd a bérlőnek azt az összeget, amit ráköltött a lakásodra!

Szerinted ez így igazságos?

Ha ő lelakja a lakást azonnal szóvá teszed,és kifizetteted vele a kárt,(már ha nem lécelt le) de ha költ rá, nem is keveset, akkor azt már úgy, tudod le, hogy önmagának csinálta.

Ez azért érdekes, nemde?


Elkérsz havonta (most legyen úgy 160.000 forint) majd előre elkérsz 3 havi kauciót és a tárgy havi lakbért, ami összesen 640.000 forint.

Mégis miből spóroljon össze a bérlő ennyi pénzt, a drága albérleti árak mellett, hogy, atadjon a markodba egy rahedli pénzt?

Mégis mi lenne az az összeg,havonta ami megnyugtatná a szívedet amennyiért kiadnád a lakásodat?

1.000.000 forint talán?

Ennyiért szívesen kiadnád, amikor az átlag fizetés 170.000 és 250.000 Ft között van?

Mennyi egy átlag albérlet?

120.000-200.000 forintig bezárólag.

Te mennyiért adod ki a lakásodat?

Mert látatlanban megmondom, hogy biztos,hogy a bérlő a hó közepén, vége felé már számolgatja a pénzt, hogy hogyan tovább, mert alig maradt neki valamennyi, miután téged kifizetett.


Ezeket szoktátok irni;

Enyém, én dolgoztam meg érte,annyiért adom, amennyiért akarom, a bérlő vegyen magának saját lakást,a bérlő lelakja a lakást, nem fizet időben, stb, stb.

És te, kedves lakástulajdonos, te hibátlan vagy?

Senki sem tökéletes, még te sem.


Részemről én mindig kifogtam a rossz tulajdonosokat.

Volt közöttük hazug, gőgös, lehúzós, nagyképű, önző, öntelt, öntörvényű is.

Jah és majdnem elfelejtettem.

Mindig a tulaj panaszkodik, hogy őt érte kár és neki milyen rossz.

A bérlőnek nincs oka panaszkodni a drága albérleti árakra, igaz?

Szoktátok mondani, hogy nem az albérleti ár a sok, hanem a fizetés kevés.

Na, ja. De ha az átlag fizetés 500.000 forint lenne, akkor te máris 400.000 forintért adnád ki a lakásodat, mondván, a bérlő ki fogja tudni fizetni.

És marad a bérlőnek 100.000 forintja megélni.

Akkor is arra hivatkoznál, hogy nem te adod ki drágán a lakásodat, hanem a fizetések a kevesek?

De bizony arra hivatkoznál. 😉



2021. aug. 21. 05:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nálad nem döntetlen a mérce. Végig szidod a bérbeadókat. Altalánositásokat puffugtatsz. Erre csak efyet tudok mondani: Tessék, előtted a lehetőség! Vegyél lakást, add ki olcsón! Hajrá, sok sikert!
2021. aug. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem csak elég lenne kicsit tudatosabban választani lakót és főbérlőt is.

17 éves koromtól kisebb nagyobb megszakításokkal több mint 10 évig laktam albérletben.

Az első beszélgetés után be lehet sorolni hogy milyen a főbérlő.

Később néhány évig ki volt adva a lakásom.

A nyolcadik jelölt lett a lakó.

Soha semmi gondom nem volt sem lakóként,sem főbérlőként.

Nem egy agysebészet kicsit körültekintően választani.

Hozzám is járt havonta a főbérlő és én is a lakóhoz a bérleti díj és rezsi miatt.

Ilyenkor van lehetőség szétnézni, megbeszélni dolgokat,hogy az embert ne érje meglepetés.

Egy ingatlan ha használatban van, amortizálódik,akkor is ha én lakok a sajátomban.

Olyan bérletidíjat kell mondani, amibe mindez belefér.

Illetve egy biztosítás mindenképpen kell.

Normál használat mellett ez oda vissza működő dolog.

2021. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
72%
Tudomásul kell venni, hogy a lakásbérlésnek nálunk még nem alakult ki a "kultúrája". Sem a tulajdonos nem tud kalkulálni, sem a bérlő nem képes vigyázni a más tulajdonára. A más tulajdonára ugyanis az tud vigyázni, akinek magának is van tulajdona.
2021. aug. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

"Próbálom megérteni mindkét felet, a tulajdonost és a bérlőt is, de nálam döntetlen a mérce."


Az a döntetlen, hogy végig a bérbeadókat szidod?😂

2021. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

"Ugyanis a bérlők és a kiadók között is fele fele arányban vannak rossz emberek."


Tulajdonképpen itt kellett volna abbahagynod a sztorizást és akkor oké lett volna a dolog.

2021. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

"A tulajdonosok szerint az összes bérlő lelakja a lakást."


Rögtön az első állításod nem igaz. Hiszen nem minden tulajdonos gondolkozik így és tisztában vannak vele, hogy nem minden bérlő lakja le a lakást.


"Kérdem én, ha ez így is van, akkor miért kell kiadni a lakást, ha félted és tudod, hogy mivel fog járni a lakás kiadása?"


Itt megint erősen sarkítod a dolgot és letudod annyival hogy "neaddki".

Ettől még a félelem teljesen jogos. Hiszen ez üzlet, amiben mindenki igyekszik a legtöbbet nyerni.


"Ha meg kiadod, akkor meg ne panaszkodj, hogy milyen lett a lakás!"


Kölcsönadsz valakinek valamit, BÁRMIT, akkor jogosan várod el, hogy azt ugyanabban a formában adja vissza neked. Legyen szó egy sima vágódeszkáról, jogosan várod el, hogy lemosva, időben vissza kapd és ne 3 hét múlva hozza vissza a 3 hete rárohadt kajával.

2021. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%

"Tisztázzuk valamit!

Az albérletek nagyon drágák!"


Tisztázzunk valamit.


Minden annyiba kerül, amennyit fizetnek érte.

Ilyen alapon a tej meg a kenyér is drága a boltban.


"Neked mi a kevés a

120.000-200.000 forint közötti havi bevételben?"


Csak mellékesen megjegyzem, ezért a havi pénzért megkapod egy 30-60 millió Forintos lakás használati jogát. Így mindjárt más a téma.


"Természetesen mindez téged nem érdekel, mert nem vagy te jótékonyság sem szeretetszolgálat. Akkor mindezek után szerinted a bérlőt miért érdekelheti az, hogy lelakja e a lakásodat vagy sem?"


Most nem azért mondom de erősen kevered a szezont a fa..szommal.


Mivel ez üzlet, így jogosan várhatja el a tulajdonos, hogy NE tegyék tönkre a tulajdonát. A bérkőnk pedig kötelessége NEM tönkretenni azt.


Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy a másiknak nincsen pénze.


Adsz egy szolgáltatást, valamilyen áron. Akkor miért kellene érdekeljen, hogy vannak akik nem tudják megfizetni? Ha nem tudja megfizetni akkor ne fizesse meg.


A boltban is annyi a termék amennyi. Ott sem érdekel senkit, hogy van aki nem tudja megvenni.


És továbbra is fontos, a bérlés az nem "alanyi jog" hanem üzlet. Ha nem tudod megfizetni akkor nézz más lehetőségek után. Ha nem tudsz megvenni egy Mustangot akkor vegyél Suzukit. Ha nem tudsz fenntartani egy Suzukit akkor meg járj busszal.

2021. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

"Mégis miből spóroljon össze a bérlő ennyi pénzt, a drága albérleti árak mellett, hogy, atadjon a markodba egy rahedli pénzt?"


Mi köze a bérbeadónak a bérlő fizetéséhez?


Bemész egy Mercedes szalonba, senki nem fogja kérdezni, mennyire fáj neked az a 10+ millió az autóra. Elmész fodrászhoz, senki nem fogja kérdezni, mennyire fáj neked az a 2-3 ezer Forint, elmész prostituálthoz, azt se fogja érdekelni miből teremted elő azt a 20-30 ezer Forintot.


"Ennyiért szívesen kiadnád, amikor az átlag fizetés 170.000 és 250.000 Ft között van?"


Kit érdekel az átlag fizetés, ha kiveszik piaci áron?

A válaszom erre ugyanaz mint fentebb. Egy szolgáltatásnak ára van, nem kötelező élned vele.


Kérdésem továbbra is, mi köze a bérbeadónak a bérlő fizetéséhez?.


"Mert látatlanban megmondom, hogy biztos,hogy a bérlő a hó közepén, vége felé már számolgatja a pénzt, hogy hogyan tovább, mert alig maradt neki valamennyi, miután téged kifizetett."


Kérdésem továbbra is, mi köze a bérbeadónak a bérlő fizetéséhez?.

2021. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

"Enyém, én dolgoztam meg érte,annyiért adom, amennyiért akarom, a bérlő vegyen magának saját lakást,a bérlő lelakja a lakást, nem fizet időben, stb, stb.


És te, kedves lakástulajdonos, te hibátlan vagy?

Senki sem tökéletes, még te sem."


Hogy függ össze a lakás a hibárlansággal?


Hiszen a tény az tény. A tulajdonosé a lakás a bérlő csak használja. Ha nem tetszik, vegyen magának saját lakást.


Itt a végére már a saját érveid is elfogytak.... :D

2021. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van Budapesten 2 szobás , erkélyes lakásom. Az meg igenis érdekel, hogy mennyire lakja le a lakásomat a bérlő. Annak a felújítása nem 120 ezer forintba kerül csak megsúgom, és messze nem elég a 2 havi kaució sem rá. Az a bérlő aki lakást akar bérelni, annak nem gond a havi bérleti díj, és a kaució sem. Addigra a kaució már megvan, és pontosan tudja, mennyit tud havonta egy lakásra fizetni. Ha valakinek sok a havi 160 ezer forint bérleti díj, az béreljen csak szobát, vagy keressen olyan lakást ami olcsóbb. Akár vidéken is bérelhet olcsón házat, legfeljebb vonattal bejár dolgozni. Lakás tuladonos és bérlő között is vannak jók és rosszak. Írtam van lakásom. Lassan 20 éve kiadom. Első bérlőimben nagyot csalódtam, teljesen tönlretették az akkor szépen felújított lakásomat. Hiába volt kaució a felét nem fedezte a javításoknak. De nem írtam le mindenkit, hogy akkor mindenki csak rossz. Akkor döntöttem el, hogy megválogatom kinek adom ki. Mostani bérlőim 2 macskával élnek a lakásomban, és lassan 6 év alatt soha semmi gondom nem volt velük. Az ember megtalálja a neki megfelelő lakást , bérlőt, tulajt.

Az meg, hogy esetleg te azért vagy ennyire elkeserdve, és szidod a tulajokat, mert szerinted arcátlanul magas a bérleti díj, és nem tudsz kibérelni lakást, nos akkor keress olyat ami megfelel a pénztárcádnak.

De már kiváncsidágból. Mégis szerinted mennyi lenne a korrekt ár bérleti díjnak amire azt modnod, hogy "ja a tulaj egy angyal"???

2021. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!