62%-os, jó lenne, ha a marxista törikönyveket végre kicsit félretennéd (bár elhiszem, hogy szimpatikusabbak neked), és egy kicsit frissebb szakirodalomhoz nyúlnál.
Gondolom neked az is teljesen oké és semmi köze a keresztényellenességnek, mikor feloszlatták a szerzetesrendeket, kolostoraikat kifosztották és mindenüket elvették. Pusztán politikai okokból kellett ezt a döntést meghozni, hiszen a kolostorban élő szerzetesek a legnagyobb gátjai a demokratikusabb berendezkedésnek.
A tolerancia nevében romboltak le csak Párizsban annyi templomot, hogy 221-ből 39 maradt meg. Ezeknek a lépéseknek természetesen semmi közül a valláshoz, hiszen a templomok is mind az ancien regime-re emlékeztettek mindenkit (ami egyébként semmivel nem volt rosszabb, mint az, amit a forradalom hozott).
Egyébként nem kéne általánosítani, hogy a "papok a régi rendet támogatták". 1789. júniusában, a forradalom előtt egy nappal kb. 150 pap - köztük több püspök és érsek is(!) - csatlakozott a harmadik rendhez (vagyis a polgársághoz) és együtt alakították meg a nemzetgyűlést, hogy egy új alkotmányt fogalmazzanak meg. Itt még szó sem volt egyházellenességről, de még csak a monarchia megdöntéséről sem. Később lett cél a kereszténység megszüntetése.
Van forráskiadás a francia forradalomról, a legjobb azt olvasgatni, mert ott a puszta forrásszöveg van, elemzés nélkül magáért beszél...
Németországban tanultam erről és te is egyházellenességet írsz, nem vallásellenességet, bár természetesen valamennyire a kettő egybetartozott.
A protestánsokat szinte egyáltalán nem érintette, illetve csak akkor, amint már kifejtettem, ha politikai vádak is felmerültek.
Természetesen ismerem a forradalom kitörésének a menetét és folyamatát, bár engem ez a szegmense a történelemnek sosem érdekelt túlságosan, inkább az ókor egyes részei és a világháborúk vannak, voltak mindig az érdeklődésem középpontjában.
A szerzetesi kolostorok szorosan az egyházi hierarchiához tartoztak, így nem csoda, hogy ellenségesen léptek fel ellene, de a katolikusokat sem irtották ki, hiszen akkor később nem történhetett volna meg a restauráció.
"az anyag mindenekfelettállósága is csak hit"
Nem hit, hanem egy feltevés.
Ebből a feltevésből - és a világban kapott tapasztalatokból - ki lehetett számolni a világ működését.
A szellem mindenekfelettállósága is egy ugyanilyen feltevés - ebből viszont SEMMIT nem lehet tudni a világunkról. Semmit.
EZEK UTÁN ez is csak hit - méghozzá megalapozatlan hit.
(habár én nem vagyok hívő)
Akkor mi is vagy?
Ateista?
Persze, a világot a tudatom értelmezi.
Ezért kell mindent 50 féleképpen megmérni, kiszámolni és újra ellenőrizni.
Ezért van az, hogy a kvantummechanikában már nem mondanak szemléletes képeket, hanem csak a törvényeket és a szabályokat, és ebből kell dolgozni.
Amúgy megköszönném, ha a jó válaszaimat felpontoznátok, különben minek válaszoljak?
57#,,Persze, a világot a tudatom értelmezi.
Ezért kell mindent 50 féleképpen megmérni, kiszámolni és újra ellenőrizni" Mi? Ebből hogy következik? És a mérőeszközök és a mérés tárgya az nem a tudatodban van? A tudat nem értelmezője a valóságnak, hanem teremtője. A tudat az anyagból nem vezethető le, mivel az anyag létéről, csak az által szerzel tudomást hogy van tudatod. Márpedig a materializmus az anyagból akarja a tudatot levezetni, gondolom nyilvánvaló, hogy ez miért mond ellent az elemi logikának... Egyébként meg az hogy a kommentem 39% ,nagyon jól bizonyítja, hogy az ateisták semmivel, sem kevésbé elvakultak, mint az ellenoldal.
Nem csodálom.
A #58 tömény butaság.
Tudat nélkül is kiválóan létezik a valóság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!