Miért próbálják egyesek mindenáron szembeállítani a hitet a tudománnyal?
Hiszen a hitnek eleve nincs semmi tudományos alapja, ezért is hit, nem tudás. A tudomány pedig nem is képes vizsgálni egy isten vagy a természetfeletti létét.
Ez eleve két eltérő gondolkodásmód, egyik nem a másik helyettese. Sokakra egyszerre jellemző mindkettő.
Mégis sokan állandóan marják egymást, mindkét oldalról. De ennek mi értelme?
Persze, hogy nem ütközik a kettő. A hit ott kezdődik, ahol a tudomány véget ér.
A kettő szembeállítása onnan ered, hogy a 18. század végén, amikor a jakobinusok meggyilkolták a francia királyt, akkor le akartak valahogyan számolni az egyházzal is. Ezért kitalálták ezt a tudomány vs vallás tipusú maszlagot, meg ekkor terjedt el a „sötét középkor” mítosz is. A kommunisták, lévén, hogy dogmatikus materialisták voltak és Marx a jakobinusokból merítkezett átvették ezeket a mítoszokat, így a komcsi államokban is ezt a „tudomány vs vallás” és „régen minden rossz volt, a sötét középkorban” típusú mantrákat sulykolták az emberekbe. Ezért hiszik el ezeket még mindig annyian...
A kettő jól megfér egymás mellett, úgy mondanám, hogy kiegészítik egymást.
Egyébként nem marják egymást, legalább is a többség nem. Az itteni válaszolók zöme nem a többséget képviseli, leggyakrabban a szélsőségek nyílvánulnak meg.
Nem így van. Nagyon is vannak történelmi és más tudományos alapjai a vallások egy részének.
Pl nézz utána John Anthony West munkájának. Óriási vízi és vulkanikus katasztrófákat tanulmányozott amelyek átfedésben vannak a világ több pontján vallott történetekkel.
Továbbá bibliai történetek témában ajánlom neked Dr Jordan B Peterson bibliai sorozatát. Jól elemzi ezek tudományos alapjait és értékeit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!