A hívők miért csak hisznek?
Szia
De, kimondom, abban hiszek amit tudok, amiről meggyőződtem. Persze ez a saját nézetem, nem tudom mások hogyan vannak ezzel.
Van olyan ismerősöm, aki úgy fogalmaz, hogy tudja, hogy van Isten.
Nincs olyan nagy különbség sztem.
Én is hiszem, tudom, van és kész.
"Nyolc nap múlva ismét együtt voltak a tanítványai, és Tamás is velük volt. Jézus eljött – bár az ajtó zárva volt –, megállt középen, és így szólt: »Békesség nektek!« Azután azt mondta Tamásnak: »Tedd ide ujjadat és nézd a kezeimet; nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba, és ne légy hitetlen, hanem hívő!« Tamás azt felelte: »Én Uram és én Istenem!« Jézus erre azt mondta neki: »Mivel láttál engem, hittél. Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek.«"
Tudás és hit között az a különbség, hogy amit tudunk, azt valamiképpen fizikai módon is megtapasztaljuk. A hit tárgyát ilyen módon nem lehet, esetleg nem minden esetben. A szentírási idézetben Tamás apostol fizikailag megbizonyosodhatott a feltámadt Krisztusról, ez alapján pedig Úrnak és Istennek vallotta Őt. A hívőknek erre nincs lehetőségük, így marad a hit.
Én is ki szoktam mondani: tudom, hogy van Isten, mert logikailag bőven bizonyítható.
Csak az ateisták hajtogatják, hogy a hit ellentéte a tudásnak. Ez még a marxizmusból marad rájuk szegényekre:(
A buddhisták, a muszlimok, a hinduk, a sintoisták, a rasztafariánusok, a szikhek, a dzsainisták, a kínai univerzalisták, a baháiak, a kaodaisták, a Raëlizmusban hívők minden bizonnyal azt hiszik, hogy tudják mi az igazság, pontosan úgy, mint régen a politeista vallások hívei, de ezt már meg sem próbálom felsorolni, meg manapság nem is aktuálisak már, vagyis potyára hittek a hívőik sok évezreden keresztül szegények.
A kereszténységről nem kívánok nyilatkozni, mert csak vitassák meg maguk között a felekezetek, amiben hisznek, ha egyszer tudják is, mi az igazság, a zsidót meg pláne nem akarom idekeverni, mert szeretem a sóletet, de azért azon mégis mindenki elgondolkodhat, hogy a hit és a tudás között hátha van mégis valami különbség...
" a hit és a tudás között hátha van mégis valami különbség"
-persze, hogy van. És? Mindkettőnek létjogosultsága van az emberi tudatban. Mindkettő lehet egyszerre is - kivált a misztikusoknál lelhető fel erre utalás.
"A legnagyobb boldogság tudni Istent"- mondta Meister Eckhart, ő pl hitte és tudta is.
""A legnagyobb boldogság tudni Istent"- mondta Meister Eckhart, ő pl hitte és tudta is."
Na igen, pontosan úgy, ahogy előbb felsoroltam a többi vallást...
Helyesen: "A legnagyobb bolondság tudni Istent"
Ne mondd már, hogy te a végesben létező, fel tudod fogni a véges anyagi világ keretei között egy nem anyagi, végtelennek mondott entitásnak akár csak a létét is.
Legfeljebb a tudásod hiányodat palástolod egy Joli-joker válasszal.
Kb mint egy baci gondolkodnak a petri csészében a bakteriológusról!!!
Igen, a hívők hisznek, de ez nem "CSAK".
Én teljesen biztos vagyok Isten létezésében, a hitem szilárd ebben a tekintetben. Ez sokkal többet jelent mint hogy 5x7 az azt hiszem 35, vagy azthiszem a kocsiban maradt a pénztárcám...
De egy hívő nem mondhatja hogy tud, hiszen Isten tudása embernek elérhetetlen.
"Akik bölcseknek mondják magukat, bolonddá lettek"
Róm 1:22
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!