Aki tudja hogy van Isten, honnan tudja?
"Milyen ateista, aki nem zárja ki isten létezését! Fúj gusztustalan!!!"
Úgy hívják agnosztikus.
Nem gusztustalan, hanem becsületes és logikus,
mivel pont azért nem zárom ki, mert nincs rá bizonyíték!
Én a hívőkkel ellentétben -akik bizonyíték hiányában is bizonyosságról beszélnek (Isten létezése!)-, bizonyosság hiányában csak valamekkora valószínűségről beszélek, mely ebben az esetben nem jelent, nem jelenthet 100 százalékos bizonyosságot.
Isten nemlétét eddig még senki sem tudta bizonyítani (pont mint ama teáskannáét sem), ezért én részemről kizárni nem tudom, csak mint írtam, nem tartom valószínűnek, mivel erre vonatkozóan sincs semmi bizonyíték, VISZONT mivel kevés okot látok a feltételezésére, mivel minden eddig megismert kutatási eredmény tudja nélkülözni a feltételezését.
-----
A Biblia valóban könyvek (pontosabban) írott szövegek gyűjteménye.
Viszont
- mennyi benne a tényeken alapuló szöveg, és mennyi a mesei motívum? (és hogyan döntöd el?)
- ezen könyvek függetlensége valóban megvalósul? (sok egymásra épülő szájhagyomány alapján lejegyzett szöveg, mely ráadásul bizonyítatlan alapokon nyugszik)
- mi a helyzet az utólagos módosításokkal? (Zsinatok, fordítók hibái, betoldások)
- mi a helyzet apokrif iratokkal?
- mi a helyzet az egymásnak ellentmondó kijelentésekkel és logikai/ténybeli hibákkal?
Ha egy kicsit is elgondolkodnál, rájönnél, hogy a történelem könyvek, még ha egymásnak ellent mondanak is néha, ilyen esetben alapvetően nem tényeket vitatnak (mert azok kézzelfogható leletek), hanem az azokból levont következtetéseken.
Ráadásul, egy idő után, az újabb eredmények fényében kiderül, valamelyik verzió beigazolódik, és a másik verzió pedig elévül. Maga a történelem kutatás kézzelfogható tényeken alapul. Egy csata akkor kerül bele a történelem könyvbe, ha arra vonatkozóan vannak bizonyítékok.
Vajon a Biblia esetében vannak ilyen kézzelfogható, megtapintható, elemezhető bizonyítékok?
Eddig -tudomásom szerint- egyetlen tárgyi bizonyíték sem támasztja alá Isten létezését, illetve pl. Jézus csodálatos tetteit/feltámadását ( a Torinói lepel erősen kérdéses).
Mindez csak a Bibliában van leírva, illetve Flavius utal még rá egy-két mondattal, de az írásának ez a része több szempontból megkérdőjelezhető.
"
A 2010-es adatok alapján született eredmények szerint a Föld lakosságából 2,2 milliárd keresztény (a világ népességének 32 százaléka), 1,6 milliárd muzulmán (23%), 1 milliárd hindu (15%), közel 500 millió buddhista (7%) és 14 millió zsidó (0,2%). További 400 millió (6%) különféle hagyományos, törzsi, bennszülött vallások követője. Végül mintegy 58 millió (körülbelül 1%) más vallások híve (pl. bahái vallás, szikhizmus, sintoizmus, taoizmus, jainizmus, wicca, zoroasztrianizmus stb.)
A felmérésből kiderül, hogy az emberiség 16 százaléka nem kötődik semmilyen valláshoz, bár közülük sokan hisznek Istenben vagy valamilyen kozmikus szellemi lényben.
E csoport létszáma nagyjából megegyezik a világ katolikusainak létszámával. (!!!)
"
Más szavakkal:
Keresztény 32% - nem keresztény 68 %.
Hát bizony ezt akárhogy is nézzük, a kereszténység kisebbségben van!
Igaz ez persze a muzulmán (stb) vallásra is, mely szintén kisebbség a maga 23 százalékával.
Nincs tehát olyan vallás, ami többségben lenne, így a számok alapján tehát nem tehető le a voks egy vallás mellett sem, kijelentve, hogy az az igazi, pedig a másik oldalon valamennyi egyszerre állítja magáról, hogy csak ő az egyedüli és igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!