Isten megteremtette az állatokat, majd az embert, aztán még egyszer megteremtette az állatokat?
Teremtés 1:
24 Aztán szólt Isten: „Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint.” Úgy is történt.
25 Isten megteremtette a mezei vadakat fajuk szerint, a háziállatokat fajuk szerint és az összes csúszómászót a földkerekségen, fajonként. Isten látta, hogy ez jó.
26 Isten újra szólt: „Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog.”
Teremtés 2:
18 Azután így szólt az Úristen: „Nem jó az embernek egyedül lennie. Alkotok neki segítőtársat, aki hozzá illő.”
19 Az Úristen megteremtette még a földből a mező minden állatát, s az ég minden madarát. Az emberhez vezette őket, hogy lássa, milyen nevet ad nekik. Az lett a nevük, amit az ember adott nekik.
20 Az ember tehát minden állatnak, az ég minden madarának és a mező minden vadjának nevet adott. De a maga számára az ember nem talált segítőtársat, aki hasonló lett volna hozzá.
Ezt hogyan kell úgy értelmezni, hogy ne legyen ellentmondásos?
A teremtés kétszer van leírva, más szemszögből.
Az elsőben Isten van a középpontban, és a sorrend a fontos, a másodikban az ember szemszögéből, és a sorrend nem olyan fontos.
A Biblia egy interaktív mesekönyv, felveheted a fonalat és az a változat szerint megy a történet, amelyik neked tetszik.
Lehetsz hétnapos teremtésben hívő, de mehet egyszerűbben is, ripsz, ropsz, de az Istenben is válogathatsz, ha nem tetszik a bosszúálló, kegyetlen Isten, a Hadak Ura, akkor választhatod a szelíd és megbocsátó változatot, aki nem kéri, hogy emberáldozatot adjál neki és nem önt nyakon Özönvízzel, meg tűzesőt sem szór senki nyakába.
Nincs új a Nap alatt, úgy tűnik, már az ókorban kitalálták azt a vallást, amelyet tetszésed szerint alakíthatod a saját szempontjaid szerint.
Más duplikátumok is vannak a műben, meg ugyanazt a történetet elmesélik kissé másképpen, azt választod, ami neked szimpatikus.
Ha teljesen modern lenne, akkor lenne olyan változat is, ahol az egyiptomi népet választja ki az Isten és a zsidókra zúdítja a tíz csapást, meg ahol a Sátán a frankó, nem a Jézus, de ekkora kidolgozást már nem fektettek bele a szerkesztők, talán ha már akkor létezett volna az EA Games, vagy a Lucas Arts, akkor minőségibb munka lenne, de mondjuk a stílusát illetően mégis le a kalappal, nagyon is megelőzte a korát.
Az állatok egyszer voltak megteremtve.
Amit második teremtésnek értesz, ott az van hangsujozva hogy az állatokat is a göld porábol teremtette.
Miért ne tetszene?
Nagyon is tetszik, szeretem a csodálatos meséit és a szórakozáson kívül igen tisztelem az ókori népek erkölcseit, a róluk szóló tanulságos történeteket és mint kifejtettem, csodálom, hogy mennyire megelőzte a korát.
Interaktív vallás, most mond meg, ki gondolta volna?
Mondjuk meg is van az eredménye, számtalan keresztény felekezet élt a lehetőséggel és kiválasztotta a magának megfelelőt...
Olyan értelemben igazad van, hogy interaktív a keresztény hit abban a tekintetben, hogy ha az Istennel való közösség létrejön, meg lehet beszélni dolgokat. Erre az ószövetségben is van példa, lásd Ábrahám alkudozása Istennel a szodomaiakkal kapcsolatban.
Van sok hamis vallás is, ebben is igazad van (katolicizmus, jehovizmus, stb), mint ahogy az ateista "tudományos" világképben is egymásnak ellemtmondó elméletek feszülnek össze (örökké volt a világ kontra nagy bumm elmélet pl).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!