Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, ha olyan sok...

Kreacionisták, ha olyan sok tudós van köztetek, hogyhogy egyikük sem tudta még tudományos munkákkal alátámasztani a bibliai írásokat?

Figyelt kérdés

Példaképp ha azt mondjátok, tudósok állítják hogy az állatok egy napon lettek teremtve, hogyhogy nincs egy vizsgálat sem ami ezt igazolná?

Ha az özönvíz valós esemény volt, nem példabeszéd, hogyhogy még egyik kreacionista tudós sem rukkolt elő erről egy tudományos tanulmánnyal?


2018. okt. 12. 17:37
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
1%

Már cáfolom is, ráadásul tudós se vagyok.😉


Mikro- és makroevolúció


Az élőlények megváltozását a faj határain túl újszerű szervek és struktúrák keletkezése által még soha nem figyelték meg, és erre semmi bizonyíték nincs. A faj határain belüli változások – azaz a mikroevolúció – viszont a korábban feltételezettnél tízezerszer-egymilliószor gyorsabban zajlanak le. Azaz a faj néhány generáció alatt idomulhat a megváltozott környezeti feltételekhez.


Egy fejlettebb faj – mint például egy emlős – viszont nem egy génben tér el a kevésbé fejlett hüllőktől hanem sokban. Semmi nyoma olyan élőlényeknek, amelyek egy bizonyos génben térnek el egy másiktól, és ezáltal az evolúciót bizonyítanák.


Talán nem árt itt emlékeztetni egy alapvető definícóra: A faj egyedei egymással szaporodóképes egyedeket képesek létrehozni. Más faj egyedeivel nem képesek szaporodóképes egyedeket létrehozni. Az élővilág szaporodását az egysejtűektől illetve a baktériumoktól kezdve sejten belüli gének szabályozzák. Az ember test minden egyes sejtjében 900 kötetnyi információt tárolnak a gének nukleinsavai egy mindössze négy betűt használó ABC segítségével (A C G T szerves bázisok).


Az információtárolásnak ez a módja általános az egész élővilágban az egysejtűektől kezdve a gombákon át egészen a magasabbrendű élőlényekig. Az emberi értelem megerőszakolása, ha ezt egy véletlenszerű molekuláris szintű szerveződésre hárítjuk, amelynek mellesleg semmi bizonyítéka nincs. Ez a bonyolult rendszer gondoskodik arról, hogy a létrehozott utód pontosan megfeleljen az adott fajnak, úgy az ivaros, mint az ivartalan szaporodás esetében.



*(DNS kettős spirál. A nyilak egy-egy nukleotid alegységet jeleznek. Darwin még nem ismerhette. Ha ismerte volna, nem írhatott volna olyat, hogy egyik faj átalakul a másikba.)


02. Törzsfák és törzsbokrok


A kutatás az élőlényeknek egyre több, rendszertelenül eloszló jellegzetességeit fedezi fel. Így a fajok törzsfájának hipotézisét megcáfoltnak kell tekintenünk. A különböző fajok DNS vizsgálata is azt erősíti, inkább törzsbokrokba, mint törzsfába kell az élőlények rendszerét felrajzolnunk.



*(A bakteriális ostor felépítése. Az élőlények mozgását szolgáló valamennyi struktúra közül a baktériumok ostorának a szerkezetét és működését ismerjük a leginkább. Az ostor mintegy 20 fehérjéből épül fel, és körülbelül másik 30 fehérje játszik szerepet a szabályozásában és elkészülésében. Az ostort az ostor tövében elhelyezkedő motor forgatja, amely a hajócsavarhoz hasonlóan hajtja előre a sejtet. Számos baktérium (például az E. coli) két különböző módon tud mozogni: előrehaladó mozgással (úszás) és bukfencezéssel. A bukfencezéssel tudnak új irányba állni, és térben mozogni.)


03. Tovább nem redukálható komplex rendszerek


Tovább nem redukálható komplex rendszereknek az olyan rendszereket nevezzük, amely rendszer bármely elemének elvétele a rendszer megállását, működésképtelenségét okozza. Az élőlényekben megtalálható, tovább nem redukálható komplex rendszerek keletkezésére semmi magyarázat nincs. (Ilyen komplex rendszer például a képen látható, egy igen egyszerű élőlény, a baktérium mozgásszerve. Ezen szerv bármely elemének hiánya annak működésképtelenségét okozza. Miféle egyidejű mutáció sorozatban hisznek az evolucionisták e mozgásszerv kialakulásával kapcsolatban? De ugyanilyen komplex rendszer a szem, fül, vese, az összes emberi szerv).


04. Mutáció és információnövekedés


Több millió tudományos munka vizsgált 454 ezer mutációt. Ezekből csak 186-ot tekintettek előnyösnek, de ezeknél sem tapasztalták a az információnövekedés beépülését az átöröklést biztosító nukleinsavakba.


05. Evolúciós mechanizmusok


Az evolúciós mechanizmusoknak kinevezett mutáció, szelekció, géntranszfer, génszakaszok kombinációja, génduplikáció nem magyarázza meg új géntérképek és funkciók létrejöttét.


Egyetlen egy mutációnak nagyon kicsi a túlélési esélye, és 12 millió évig tartana, míg beépülne a genomba. Darwin még hitt a megszerzett tulajdonságok átörökíthetőségébe.


Mendel kimutatta, hogy az öröklődésnél nem keletkezik új információ, csupán a meglévő információk kombinálódhatnak.


06. Biodiverzitás


A munkamegosztás, növény- és állatfajok sokaságának kölcsönös függősége egy ökoszisztémában (biodiverzitás) ellentmond az egy sejtből kiinduló fokozatos evolúciónak.


Ennek a rendszernek néhány fontos eleme: tápláléklánc, növények és állatok kölcsönös egymásrautaltsága az oxigén – széndioxid háztartásban, talaj élőlényeinek létfontosságú lebontó tevékenysége, rovarok virágbeporzó tevékenysége, víztisztító, méregtelenítő mechanizmusok.


Ezek sokkal valószínűbbé teszik, hogy ezek a rendszerek nagyon rövid idő, akár néhány nap alatt keletkeztek.


07. Szimbiózisok és parazita rendszerek


Különböző növények és állatok szimbiózis és parazita rendszerei ellentmondanak a hagyományos evolúciós elméletnek. A Föld biomasszájának legnagyobb része szimbiotikus rendszerek része.


Néhány példa:


A virágos növények rá vannak utalva a rovarok általi beporzásra. A rovarok nektárhoz jutnak a beporzásból.


A hangyák védelmet nyújtanak a levéltetveknek. Viszonzásul cukros vizet kapnak.


A mikorrhyza gombák szénhidrátot vonnak el a fáktól és orchideáktól, viszont ásványi anyagokhoz és vízhez juttatják azokat.


Növény magvak szállítása az állat és ember által, amelyek a gyümölcsöt megeszik, a magokat pedig máshol kiválasztják.


Az emlősállatok kivétel nélkül rá vannak utalva a gyomor- és bélbaktériumokra.


08. Ecetmuslica (Drosophila melanogaster)


A ecetmuslica (Drosophila melanogaster) 1908 óta a genetika modell állata. Háromezer mutációt írtak le nála. De egy életképes mutációt még nem tudtak produkálni.


Az ember mesterséges úton – röntgensugárzással – különféle mutációt tud létrehozni az ecetmuslicánál. Abnormális szárnyformák, különböző színű szemek lépnek fel. De számtalan próbálkozás, és az ember intelligens beavatkozása ellenére sem sikerült egy életképes mutációt létrehozni. Az ecetmuslica ugyanaz maradt, ami volt ősidők óta.


09. Junk-DNS


A DNS-nek csak viszonylag kis része (az embernél 5 %) rendelkezik a szaporodásnál kódolási funkcióval. ezért korábban a maradék 95 %-ot Junk-DNS-nek, hulladék DNS-nek nevezték el, és evolúciós maradványnak hitték. Mára azonban kiderült, hogy a Junk-DNS-eknek egyre több, eddig nem ismert funkcióját fedezik fel, úgyhogy megdőlt az evolúciós maradék elmélet.


10. Pszeudogének


A pszeudogének hasonlóak a génekhez, károsodottnak néznek ki, és funkció nélkülinek gondolták őket. Ezért az evolúciós elmélet hívei ezekben is evolúciós maradványokat véltek fölfedezni.


A genetika előrehaladásával azonban egyre több pszeudogénnek találták meg funkcióját különösen egy antitumor gén kódolásánál, illetve az embriókori fejlődésnél.


11. Homeotikus gének


A homeotikus gének olyan vezérlő gének, amelyek többlépcsős folyamatokat indítanak el az embrionális fejlődés során. Ezek nagyon hasonlítanak egymásra kezdve a légytől az egére, a tyúkon át az emberig. Ezért a makroevolúció kulcsgénjeként tartották számon.


Részletesebb vizsgálatok azonban rámutattak, hogy a kontrollgének nem lehetnek evolúciós kulcsgének. Amennyiben ugyanis a homeotikus mutáció egy magasabb szintű megjelenési formához vezetne, számos kisebb pozitív mutációnak kellene bekövetkeznie a kontroll- és célgének hierarchájának alsóbb szintjén.


12. Rudimentáris (kifejletlen, félbemaradt, funkció nélküli) szervek


Az elmúlt 150 évben számos olyan szervet fedeztek fel, melyeket funkció nélkülinek, kifejletlennek tartottak. A legtöbb esetben azonban kimutatható volt valamilyen funkció, illetve egy degenerációról tanúskodnak.


A féregnyúlvány (vakbél) a bélflóra megmaradását és (hasmenés utáni) regenerálódását segíti elő.


Barlangi halak (vagy például a vakond) látóképességének elvesztése pedig arra utal, hogy a fölösleges funkciók visszafejlődnek.


13. Biogenetikus alaptörvény


Bár Ernst Haeckel (1834-1919) biogenetikus alaptörvényét, mely szerint az emberi embrió a törzsfejlődést ismétli meg az anyaméhben a halaktól az emlősökig, már életében hamisításként leleplezték, mégis sok tankönyvben szerepel még ma is.


14. Pettyes nyírfalepke


Sok iskolakönyvben a pettyes nyírfalepkét állítják be a megfigyelt evolúció mintapéldájaként. Eközben még csak mikroevolúcióról sem lehet beszélni. Miről is van szó? A pettyes nyírfalepkének két alfaja létezik, egy sötétebb és egy világosabb színű. Az angliai ipari forradalom hatására a nyírfakérgen megtelepedett világos színű zuzmó elpusztult, ami a sötétebb változat elszaporodásához vezetett, mert a lepkék inkább a saját színhez közel álló nyírfakérgen telepednek le. Nos, ha ez így is volna, akkor is csak a populáció változásáról, az egyiknek a másik általi kiszorításáról lehetne beszélni, és nem az egyik faj átalakulásáról egy új fajba. De az alaposabb tanulmányok megmutatták, hogy


a, a világosabb színű alfaj populációja ismét növekedésnek indult, anélkül, hogy a kéreg színében változás állt volna be,


b, a populációváltozás nem függ össze a nyírfakéreg színének változásával.


15. DDT-rezisztens rovarok


Amikor a szúnyogok és legyek egy idő után ellenállóvá váltak a DDT-vel szemben, ezt az evolúció bizonyítékának tekintették. Csak a részletesebb vizsgálatok mutatták ki, a DDT-rezisztens rovarok már korábban is léteztek. Elterjedésük csupán avval magyarázható, hogy a nem ellenálló rovarok kipusztultak, és így az ellenállók szaporodhattak el.


16, Antibiotikum rezisztencia


Az egyes baktériumok antibiotikummokkal szembeni ellenállóságának kifejlődésében az evolúciót vélték egyesek igazolva látni.


A baktériumtenyészetből az antibiotikumoknak ellenálló mutáns baktériumok már az antibiotikum bevitele előtt kimutathatók. az antibiotikum csupán csak egy szelektáló hatást okoz.

2018. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
87%

# 11

Ennyi baromságot XD

2018. okt. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
94%
Valaki elmagyarázná a kedves kreósunknak, hogy makro ék mikro evulóció azóta sem létezik, köszönöm.
2018. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
8%

"Az élet keletkezése a földi élet kialakulásáról szól. Kérdése napjainkban is bizonytalan. A legtöbb kutató elismeri, hogy nem tudják biztonsággal kijelenteni, hogyan alakult ki az élet a Földön.Sokféle nézet és elképzelés is ismert, amelyek alapjában véve két fő kategória egyikébe sorolhatók:


a természet működései következtében spontán keletkezés elméletei,



a vallások és különböző kultúrák teremtéstörténetei."



A 2.-3. mondat:


Kérdése napjainkban is bizonytalan. A legtöbb kutató elismeri, hogy nem tudják biztonsággal kijelenteni, hogyan alakult ki az élet a Földön...Ugyhogy nem kell készpénznek venni, amit sikerült belesulykolni, mert ott van a nem tudják pontosan, csak ezt kis evvel nem nagyon dicsekszenek!



Ui:Részemről vége! :)



Várom a 0%

2018. okt. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
96%

En annyira nem ertek az evoluciohoz, de ez a kreos marhasag annyira nem gyoz meg soha... Soha semmi konkretum, mindig csak allitolagos komoly tanulmanyokrol ir, de hogy azok hol vannak az rejtely, a bizonyitek mindig lemarad a szovegbol. Ha van az is max kreos oldalon, ami olyan mint ha az Opel a sajat maga honlapjat hozna fel bizonyiteknak, hogy az a legjobb auto mert oda az van irva. Ezzel laikusokat sem, plane hozzaertoket senki nem gyoz meg, foleg hogy neha meg en is talalok ellentmondast a szovegben, "jozan paraszti esszel" is.

Ami viszont bicskanyitogato az az, amikor 100x leirtak mar, hogy hogy mukodik az evolucio es mit gondolnak rola a tudosok, de csakazertis, 101. alkalommal is direkt tok mast mondanak a kreosok, hogy mit gondolnak a tudosok, es az milyen hulyeseg. Kiforgatas, vagy ha az nem akkor ignoralas, es a sajat elmelet mantrazasa, hogy a tudosok azt mondjak. Nem, nem azt mondjak, ha egyszer felfognatok az jo lenne. Jo lenne, ha legalabb tudnatok, hogy mivel nem ertetek egyet.

2018. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

#11

Kezdjük az elején! Az egyes élőlények szervezetében mi és hogyan dönti el, hogy milyen mutációkat enged bekövetkezni (hogy a változás fajon belül maradhasson), és melyeket már nem (mert túl nagy változást okoznának)?

Illetve mit jelent az hogy fajhatár? Hol vannak egy fajnak határai, és mi tartja a populáció egyedeit ezeken a határokon belül?

2018. okt. 13. 08:36
 17/56 anonim ***** válasza:
14%

Ez se elég bizonyíték?


[link]

2018. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
10%

ÁLLATBÓL EMBER?


Az evolúcióban hívők szerint leletekkel bizonyított tény, hogy az ember majomszerű állatokból fejlődött ki az évmilliók során. Az emberré válás első lépcsőjén az Australopithecusok állnak, a következő lépcsőfok a Homo habilis, majd Homo erectus, végül a Homo sapiens. Azonban a négy lábról két lábra való emelkedés az evolúció szerint lehetetlen, hiszen az elmélet kimondja, hogy minden fajnak egyre fejlettebbnek és fejlettebbnek kell lennie. Viszont az ember pont a két lábon való járás miatt sokkal védtelenebb a négy lábon járó élőlényekhez képest. Négy lábbal sokkal hatékonyabban lehet ugyanis mozogni. Az állítást, mely szerint egy élőlény vagy négy lábon, vagy teljesen felegyenesedve jár egy angol-paleoantropológus, Robin Crompton bizonyította be egy számítógépes szimuláció segítségével.


Az állítását megerősítik az 1994-ben végzett kutatások a liverpooli egyetemen a belső fül egyensúlyozó szerveivel kapcsolatosan, melyeknek az eredményei egyértelműen azt mutatták, hogy az Australopithecusok és a Homo habilisek négy lábon közlekedtek, míg a Homo erectus teljesen felegyenesedve járt. A paleo-antropológusok pedig mára egyértelműen kimutatták, hogy az Australopithecusok, Homo habilisek és Homo erectusok nem lehettek egymás ősei, mivel ezek a fajok egy időben éltek. A Homo erectusok pedig még a Homo sapiensekkel egy időben is léteztek. A három „ősünk” maradványait szinte egymás mellett találta meg Louis Leakey.



Részlet: [link]

2018. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

"hiszen az elmélet kimondja, hogy minden fajnak egyre fejlettebbnek és fejlettebbnek kell lennie."

Ilyen állítást sosem tartalmazott az evolúcióelmélet.

Amely élőlény az épp aktuális környezeti feltételekhez jobban alkalmazkodott, az nagyobb eséllyel él tovább, nemz több utódot, és terjeszti tovább a saját sikerességét lehetővé tévő mutációkat a következő generációra.

Ha, teszem azt, az egyszerűsödés tesz valakit sikeresebbé, az is evolúció.

Plusz a fejlettségnek eleve nincs objektív mérhetősége, így már csak esen is kibukik az író laikussága.

2018. okt. 13. 10:39
 20/56 anonim ***** válasza:
79%
"Homo habilisek és Homo erectusok nem lehettek egymás ősei, mivel ezek a fajok egy időben éltek. A Homo erectusok pedig még a Homo sapiensekkel egy időben is léteztek. A három „ősünk” maradványait szinte egymás mellett találta meg Louis Leakey."
2018. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!