Honnan ered Isten?

Figyelt kérdés

Jehováról van szó.


Szerintetek ő hogy keletkezett, és csak egyedül van? (nyilván a Biblia szerint igen). Tudjátok van ez a multiverzum-elmélet, és szerintem Jehova csak a mi univerzumunkat irányítja. Ti hogy gondoljátok?


És az embert (vagyis az egész életét), hogyan hozta létre? Én úgy gondolom, hogy a mennyben nem csak ő volt, és kísérletezett, majd ott létrehozta az életet, és a versenytársait eltávolította maga mellől. Azért gondolom, hogy ilyen dolog történt, mert az ember is ezt csinálja (az emberek is próbálják létrehozni az életet lsd.:

[link]



És egy ide kapcsolódó kérdés : ha megteremtette az életet, akkor miért? Mire jó ez?


Nektek mi a véleményetek Isten keletkezéséről, illetve arról, hogy hogyan hozta létre az életet?


Részletes hozzászólásokat várok, engem személy szerint nagyon érdekel ez a kérdés.



2018. márc. 29. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

A Biblia szerint Isten mindig is volt.


Minden további dolog nem vélemény kérdése, hanem mivel támasztja alá valaki az állításait? Csak mert jól hangzik?

2018. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

1


És az nem lehet, hogy a világ volt mindig is, isten meg soha?

2018. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
64%

A földi életünk és a teremtés a bizonyíték arra, hogy kell lennie valakinek aki megteremtette ezt.


Az hogy Isten honnan jött, nem értelmezhető, mert ha létre kellett jönnie, akkor nem az nem Isten. A biblia szerint Isten mindig is volt.


Az út YHWhoz Jézus Krisztuson keresztül van. Aki hisz abban, hogy meghalt a bűneiért és feltámadt a halálból örök élete van.


János 3:16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Ilyen egyszerű az üzenet. Ha hiszel benne üdvözülsz. Ne hagyd, hogy megtévesszenek üres beszéddel és cselekedet orientált üdvösséggel, mert keskeny az út ami a mennybe vezet, és az egyedül Jézus Krisztusba vettett bizalmad.

2018. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A véleményetek érdekel, tekintsünk el a Bibliától.
2018. márc. 29. 21:04
 5/19 anonim válasza:
96%

Utolsó vagyok.


És mi van, ha egyetértek a bibliával? :O

2018. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi, de kizárt dolog, hogy minden istenhívő kizárja a gondolatot, hogy Isten hogyan keletkezett. Ezért van ez a kérdés a valláskritikában, ha feltűnt. Mindenki játszik a gondolataival, én is, és így született ez a kérdés.


Sok titok van, ami szerintem a Bibliából ki van hagyva. Amikhez Isten nem engedi az embereket hozzáférni.

2018. márc. 29. 21:13
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
Egy idióta fejéből pattant ki.
2018. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Jehova nem keletkezett, hanem mindig is volt.

Igen egy ideig egyedül volt. Jehova mivel végtelen életű, ezért neki nincsenek korlátai, így a teljes univerzumot tudja irányítani, de csak annyit közöl velünk ami minket érint.


Nem kísérletezett. Amikor úgy gondolta, hogy életet hoz létre, első alkotásaként azt a valakit hozta létre, akit ma a fiaként ismerünk,

Első alkotásai, nem fizikai, hanem szellemi testtel rendelkező élőlények voltak, akiket angyaloknak nevezünk, ez a rendeltetésük.Ők az égi gyermekei.


Majd később más élőlényeket is létre hozott, amihez megalkotta először a környezetet, légkört ahhoz, hogy a Fizikai, emberi gyermekei, vagy az állatok életét szolgálja


Miért? Mert a legkiemelkedőbb tulajdonsága a szeretete, arra késztette, hogy megossza az élet érzését másokkal.


Az állatok és az emberek, vagy is akik itt élünk a Földön, különböző elemekből vagyunk összeállítva, amik nagy részben a Földben is megtalálhatóak.

Az élet működéséhez szükséges erőt vagy szikrát pedig az Ő erejéből kaptuk, akár állatokról, akár emberekről legyen szó.


Evvel az életerővel örökké élhetnénk, ha nem vonná meg.

Amikor megvonja, elemeire bomlik a fizikai testünk, az állatoké is, és vissza tér a Földbe, ahonnan vétetett.

2018. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

"Mindenki játszik a gondolataival, én is, és így született ez a kérdés."

Hát igen, kicsit elszabadult a fantáziád. :D


Ahogy már írták, Isten nem keletkezett, hanem örökkévaló. Felesleges elméleteket gyártani, ha a Biblia ezt kijelenti.


De akkor miért írod egyáltalán, hogy Jehováról van szó (ami egyébként egy műszó, de most hagyjuk), ha a Bibliától meg eltekintesz? Mert akkor mégsem Róla van szó, hanem a te agyszüleményedről. :)


Ezzel a fantáziálgatással csak azt éred el, hogy átmész valami "A Biblia rejtette titkai" típusú marhaságba, ami senkinek sem tesz jót és még csak nem is túl egyedi.

2018. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alex Fly ***** válasza:
46%

Mindkét kérdésedre a válasz:

1. Isten nem ered sehonnan, hanem van.

2. a Jehova viszont egy 16. századi fordítási hiba

2018. márc. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!