Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi magyarok melyik istenben...

Mi magyarok melyik istenben hiszünk?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a keresztény vallás szerint csak egy Isten létezik, de mi magyarok mégis mindig a magyarok Istenére esküszünk. Vagyis Isten a mi Istenünk, vagy csak mi szólítjuk így mert befogadtuk magyarnak? Tudom, hülye kérdés, de eddig semmi választ nem kaptam.


De lehet az is, hogy csak egy Isten van, a magyarok Istene és a többi nemzet is benne hisz, csak ők simán Istennek hívják.



2018. márc. 25. 18:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez csak abból adódig hogy mint minden nép szereti különlegesnek hinni magát...
2018. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Ez a kifejezés Petőfitől származik, egyszerű költői kép. Természetesen Petőfi is ugyan azt az Istent értette alatta, akit a Szentírás mutat be számunkra. Egyébként nem mi fogadtuk be Istent magyarnak, mert ilyen ugye nem lehetséges, de a pogányságból megtérve, mi magyarok fogadtuk el a kereszténység által bemutatott Istent.
2018. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Petőfinél ez a kép valójában nem Istent jelent, hanem a hazaszeretetet, a magyar haza iránt, amit az is bizonyít, hogy ateisták is esküdtek és attól függetlenül, hogy nem hittek Istenben, esküjüket komolyan gondolták.

Ha még pontosabban akarjuk kifejezni, akkor nem is esküről van itt szó, hanem a függetlenség iránti igény, a szabadsághoz való elkötelezettség nyilvánul meg a költeményben és az a lényeg, hogy 'rabok tovább nem leszünk' és ezért a 'magyarok Istenére esküszünk' sor másodlagos.

2018. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nincs olyan,hogy MI hiszÜNK,ugyanis nem egy dologban hiszünk un block mind. Ha a kereszténységet összehasonlítjuk ezzel a "magyarok Istene" dologgal,az meg azért visszás,mert a kereszténység szerint Isten minden nemzeté és nem a magyar zászló lobog a hóna alatt.
2018. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Ozcar ***** válasza:
0%

Nincs magyarok Istene, mert ő minden népnek az Istene.

Ha a költő őrá gondolt, akkor helytelenül fejezte ki magát.

2018. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts. Én nem hiszek semmi transzcendens lényben, és mégis magyar vagyok. Nem szeretem, ha egy kalap alá vesznek a hívőkkel.
2018. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Darkmoon80 ***** válasza:
59%

Engem személy szerint felháborított, amikor ÁLLAMI eskütétel végén az "Isten engem úgy segéljen!" mondattal záródott az eskü szövege.


Az állam az állam, a vallás meg vallás, ne keverjék a kettőt!


Szerintem ideje lenne a Himnusz szövegét is módosítani, mert sok magyar állampolgár nem istenhívő, vagy nem abban az Istenben hisz, akit anno István ránk erőltetett!

2018. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

#7

Teljesen egyetértek! Végre valaki, aki látja ezt a problémát is. Lehet, hogy nem a legfontosabb, de ez számomra is megbotránkoztató. Én nem is szoktam a Himnuszt énekelni. Ideje lenne változtatni a szövegen, és valóban kihúzni minden vallási dolgot ezekből.

2018. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

#7

Hajrá! Beszélj a Himnusz írójával, hogy írja át művét, mert neked nem felel meg.

2018. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Darkmoon80 ***** válasza:
26%

Nem az Ő dolga.

Amikor megírta jó volt úgy és helyénvaló, csak azóta változtak a dolgok.

Talán te sem postagalambbal küldözgeted az üzeneteket!

2018. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!