Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi magyarok melyik istenben...

Mi magyarok melyik istenben hiszünk?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a keresztény vallás szerint csak egy Isten létezik, de mi magyarok mégis mindig a magyarok Istenére esküszünk. Vagyis Isten a mi Istenünk, vagy csak mi szólítjuk így mert befogadtuk magyarnak? Tudom, hülye kérdés, de eddig semmi választ nem kaptam.


De lehet az is, hogy csak egy Isten van, a magyarok Istene és a többi nemzet is benne hisz, csak ők simán Istennek hívják.



2018. márc. 25. 18:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem használok postagalmbot, de talán a levelezés nem egy nemzeti, nép jelkép.

Nem gyakori jelenség, hogy egy ország átírja himnuszát pár fanyalgó miatt. Bár a németek Hitler uralma alatt átírták, szóval semmi sem lehetetlen.


Kérdés továbbá, hogy van-e jogunk átkölteni egy művet. Ha nem tetszik a Toldi, akkor fogom és átírom? Vagy a magyar festészet maradandó műve a Munkácsy trilógia, fessük át, mert van pár fanyalgó, akik nem kedvelik a képek főszereplőjét? Írjuk át a történelmet is, mert Szent István egy keresztény országot alapított?

2018. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Akkor pedig cseréljük le. Egyáltalán nem helyes, hogy egy nemzeti énekben istenséghez fohászkodunk. Undorító, hogy ezt meg lehet tenni. Nincs államvallás, engem ateistaként ez sért. Legyen teljesen semleges. Vagy legyenek itt is vallási törvények, és akkor az ország ateista értelmisége is el fog húzni ebből a porfészekből és akkor lehet imádkozni. Sokra mentek vele.
2018. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Darkmoon80 ***** válasza:
50%

"Nem gyakori jelenség, hogy egy ország átírja himnuszát pár fanyalgó miatt."


Valóban nem gyakori, mint ahogy az sem gyakori, hogy a katolikus egyház (néhány fanyalgó miatt) megváltoztatja egy ima szövegét.

De mint tudjuk erre is van példa! Lehet, változnak az idők!

[link]


Amúgy nem fanyalgok, csak kifejeztem ellenérzésemet egy nekem nem tetsző dolog miatt.

Más az állam, Magyarország és más a katolikus vallás és az istenhit.

Nem kellene keverni a kettőt, vagyis inkább helyénvaló lenne kettéválasztani. Sajnálatos populizmus egyes vezetők részéről, hogy a vallásukat és vallásos megnyilvánulásaikat belekeverik az állami megnyilvánulásaikba, lévén a vallás bizony magánügy.


Arra sem vagyok kíváncsi, melyik politikus meleg, hogy ki hord rózsaszín bugyit, és ki hányszor csalja meg a feleségét.

Egy dolog fontos, hogyan végzik a munkájukat az ország érdekében! Nekem tök mindegy, melyikük imádkozik Istenhez, melyikük Allahhoz és kinek a napi olvasmánya a Kommunista Kiáltvány!



Egyébként mondjuk neked tetszene, ha "Allah áldd meg a magyart" szöveg lenne a Himnuszban? (Mondjuk a török hódoltság alatt született volna a példa kedvéért.)

Ugye nem szívesen énekelnéd?


Képzeld, én meg nem szívesen énekelek egy olyan szöveget, ami Istenhez fohászkodik, amikor szerintem (és még jó néhány Magyarországot szerető, magát magyarnak valló ember szerint) ez az Isten nem több kitalációnál!


Nem lenne jobb egy olyan szöveg ami vallás semleges, és a magyarságot, a magyarokat EGYSÉGESEN képes megszólítani és a nemzeti egységet kifejezni?


Ne aggódj, egyébként van elég sok nagyszerű magyar költő, és bizonyára képes lenne valamelyikük írni ilyen verset!

2018. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
32%

Ismerek sok olyat, aki nem hisz Istenben, még sem akarják kényszeresen lecserélni az ország himnuszát.

Egyébként jó megoldást mondtál, ha nem tetszik, húzz el ebből a porfészekből. De jól válaszd meg hová, mert elég sok nyugati ország himnuszában szerepel Isten.


Ez "sajnos" ilyen, pár fanyalgó miatt sehol sem változtatnak meg évszázados hagyományokat, a nemzeti összetartozás jelképeit.

2018. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
32%

#13


"Valóban nem gyakori, mint ahogy az sem gyakori, hogy a katolikus egyház (néhány fanyalgó miatt) megváltoztatja egy ima szövegét."


Ne keverjük, ez egy fordításbeli kérdés. A jelenlegi szöveg már nem adja vissza az eredeti értelmet. Egyébként nincs megváltoztatva, csak nyitott a lehetősége.


"Más az állam, Magyarország és más a katolikus vallás és az istenhit."


Nem teljesen, ezer évnyi történelmet nem lehet eltörölni, mert neked nem tetszik. Van is erre egy jó fogalom, a gyökértelenné válás. Ebből pedig elég sok probéma van jelenleg is.

De nem egy himnuszon múlik a szekuláris állam, se nem pár festményen, se nem azon, hogy ki szerepel a 10 000 forintos bankjegyen.


"Egyébként mondjuk neked tetszene, ha "Allah áldd meg a magyart" szöveg lenne a Himnuszban?"


Csak szólok, hogy Allah magyarul Istent jelent. De természetesen nem lenne jó, hiszen láthatóan elnyomás hatására született műről beszélhetnénk.


Azért érdekes, hogy még a szocializmus évei alatt sem változtatták meg a himnuszt. Pedig őket nem lehet azzal vádolni, hogy a hívők oldalán álltak. Valahogy Rákosi elvtárs is elfogadta, hogy ez ehhez a néphez tartozik.

2018. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Darkmoon80 ***** válasza:

"Egyébként jó megoldást mondtál, ha nem tetszik, húzz el ebből a porfészekből. "


Hol írtam efféle megoldásról? És miért is? Te rögtön elhúzod a csíkot, ha valami nem tetszik? Én nem szoktam így reagálni.


Sajnálatos, hogy szerinted Magyarország egy porfészek!

2018. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Meddig tartana egy picit feljebb olvasni? Láthatóan a másik hozzászóló írta szó szerint így, ezért nyílván neki szólt az a válasz...
2018. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Darkmoon80 ***** válasza:
50%

"De jól válaszd meg hová, mert elég sok nyugati ország himnuszában szerepel Isten. "


Azért van miből válogatni!!!


"Egységet, jogot és szabadságot

a német hazának!

Erre igyekezzünk mindnyájan

testvériesen, szívvel és kézzel!

Egyetértés és jog és szabadság

Záloga a boldogulásnak.

|: Virágozz a boldogság csillogásában,

virágozz, német haza! :|"


"Hol van hazám,hol van hazám?

Víz hömpölyög a réteken,fenyőerdők zúgnak a sziklákon,

a kertben tavaszi virág díszeleg, földi paradicsomnak tűnik!

Ez az a gyönyörű föld a cseh föld, a hazám,

a cseh föld, a hazám."


"Hegyek országa, ország a folyam mentén,

A mezők országa, a templomok országa,

A jövőbe mutató kalapács országa!

Nagy fiaid hazája vagy,

Népednek tehetsége van a szép iránt,

Híres Ausztria,

Híres Ausztria!"


"Ébredj hazánknak bajnok népe

Ragadd ki híres kardodat

Nevednek esküdt ellensége

Dühödve hozza láncodat

A vérszopó tyrannus fajzat

Melledre szegezi fegyverét,

S véredbe mártja rút kezét,

Ha szolgaságra nem hurcolhat."


Nem sorolom tovább!!!

Az angol himnuszban van említve Isten, de a fentebb idézett országok himnuszai láthatóan nem Istenhez fohászkodnak, hanem az országuk iránti szeretetüket és elkötelezettségüket emelik ki!



"A kívülálló szemlélőknek a legtöbb ország himnusza ugyanis pergőbbnek, diadalmasabbnak és talán harciasabbnak tűnhet. A magyar himnusz viszont ennek több szempontból is az ellentéte,[29] műfaja szerint is valódi ima, fohász, így teljesen másként hat.[30]"

[link]


Lehet nekünk sem egy IMÁT kellene himnuszként énekelni, és egy olyan Istenhez fohászkodni, aki sosem volt képes a valódi veszedelmet elhárítani az ország felől (tatárdúlás, török hódoltság, 1848, Trianon... ).

2018. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Darkmoon80 ***** válasza:
OK, bocsánat, de nem kapcsoltad hozzászóláshoz, így magamra vettem.
2018. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Igen, és ugyan ennyit, vagy többet lehetne idézni, amiben szerepel. Ezért írtam a *másik* hozzászólónak, hogy jól válassza meg hova húz el, a szavaival élve.


Egyébként mint írtam, számomra nagyon furcsa, hogy néhányan még Rákosin is túltesznek. Mert bár ő fontolgatta a himnusz megváltoztatását, de letett róla. Kádárban már fel sem merült.


Azt sem értem, hogy miért kéne nekünk is katonai indulót énekelni himnuszként. Szerintem sokkal szebb, hogy a magyar népre és az országra kérnek áldást; a zivataros évszázadok után újra béke és öröm legyen. Szerepelnek benne a magyar történelem legfontosabb eseményei is. Nem sok népnek van ennyire szép himnusza.


Ráadásul sok himnusz műfajilag közel sem himnusz, a miénk valóban az.

2018. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!