Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi magyarok melyik istenben...

Mi magyarok melyik istenben hiszünk?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a keresztény vallás szerint csak egy Isten létezik, de mi magyarok mégis mindig a magyarok Istenére esküszünk. Vagyis Isten a mi Istenünk, vagy csak mi szólítjuk így mert befogadtuk magyarnak? Tudom, hülye kérdés, de eddig semmi választ nem kaptam.


De lehet az is, hogy csak egy Isten van, a magyarok Istene és a többi nemzet is benne hisz, csak ők simán Istennek hívják.



2018. márc. 25. 18:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is vannak aggályaim a Himnusszal kapcsolatban, de nem a fohász-jellege miatt (inkább az első versszak utolsó két sora az, aminek kétes üzenete van). Szerintem mondjuk a Szózat sokkal jobb lenne nemzeti himnusznak, üzenetében és érvényességében mindenképp, és Vörösmarty valamivel jobb költő volt Kölcseynél.


Mindezek mellett nem gondolom, hogy cseréljük le / írjuk át a Himnuszt pusztán azért mert valakit sért. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy új kulturális paradigmát kövessen, de elvárni azt, hogy mindenki alkalmazkodjon valakik személyes sértettségéhez eléggé önző elképzelés.

2018. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Asszem sikerült elérned, hogy Petőfi forog a sírjában. :) Ne hari, kérlek! Petőfi nem volt teológus! Írt szerencsétlen egy verset a magyaroknak - megjegyzem fantasztikusan jó verset. Eszébe nem jutott, hogy valaki ebből vallási kérdést fog csinálni.

Kezeket fel, ki szokott a magyarok Istenére esküdni! ... Na én egy kezet se látok. :) Szóval, nyugi. Ez egy költői eszköz. Egy olyan időben íródott, amikor az emberek elkezdték felfedezni, hogy léteznek nemzetek, azoknak elkezdték kutatni az eredetét - hozzátett az emberek önazonosságához is ... Aztán bajok is lettek belőle, de ezt most hagyjuk.

A nemzetek semmilyen istenben nem hisznek. A nemzetek nem személyek. Kizárólag személyek képesek hinni és nem hinni. Gondolj például a magyar materialistákra vagy ateistákra - huh, teljesen jogosan tiltakoznak ez ellen az elmélet ellen! Ők is magyarok, akárcsak te meg én - de nem hiszik, hogy isten vagy Isten létezik. Ezért is biztos, hogy nincs olyan, hogy "magyarok Istene".

Maradjunk annyiban, hogy ez egy klassz vers - és nem több.

2018. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, ki milyen és melyik istenben hisz, de azt tudom, hogy gyermekkoromban (kicsivel a Rákosi éra után) amikor az iskolai ünnepélyeken a HIMNUSZT énekelhettük nekem a lélegzetem is elállt, és a lelkem szárnyalt...pedig soha nem voltam templomban sem, és Istenről semmit sem tudtam még, és ez jó sokáig így volt, egészen addig, míg maga Isten meg nem szólított, amikor már 30 éves is elmúltam..."Áldd meg Isten a magyart..."
2018. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és remélem senkit sem bántottam meg a kérdésemmel.
2018. júl. 14. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!